Politika na NOSF-u

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply

Mislite li da bi na ovom forumu trebalo biti politièkih diskusija?

Ni u kom sluèaju. Ovo je forum za SF/F/H. Koga zanima politika, ima mnoštvo drugih mjesta na kojima se o tome može raspravljati.
17
59%
Da, ali uz strogi nadzor moderatora/admina kako se stvari ne bi previše razbuktale, jer svi znamo u što se politièke rasprave mogu izoditi..
0
No votes
Da, nemam ništa protiv i malo žustrijih rasprava dok god nema otvorenog vrijeðanja, dakle, dok se poštuju pravila pristojnosti.
4
14%
Na "Razvaljotki" je sve dopušteno.
8
28%
 
Total votes: 29

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Politika na NOSF-u

Unread post by Izitpajn »

Evo jednog op?enitog pitanja, jer su me zadnjih dana zasvrbili prsti da s društvom prokomentiram neke stvari (vezano uz financije: krediti, ?ekovi, Gotovina...), ali da ne gnjavim ljude ako im se od toga okre?e želudac... ;)

Ako netko ima mišljenje treba li za to otvarati novi podforum ili to može ostati na "Razvaljotki", može se i pismeno oglasiti.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

evo ja sam se odlucio za onu najdonju, zasto, pa zato sto na "razvaljotki" bi trebalo biti sve dopusteno...a koga ne zanima ne mora citati, takodjer zasto ne bismo sa svojim "forumskim prijateljima" komentirali politicka ili sportska ili kakva vec dogadjanja...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

na ovim forumima nikad ne?e biti "sve dopušteno" bez ikakvog nadzora. kome se da, neka kopa po starim topicima i prona?e onaj o psovanju, pa nek vidi zašto.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Lakat Brade Pedalj Muza

Re: Politika na NOSF-u

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Izitpajn wrote:Evo jednog op?enitog pitanja, jer su me zadnjih dana zasvrbili prsti da s dru[?]tvom prokomentiram neke stvari (vezano uz financije: krediti, ?ekovi, Gotovina...), ali da ne gnjavim ljude ako im se od toga okre?e Ĺželudac... ;)

Ako netko ima mi[?]ljenje treba li za to otvarati novi podforum ili to moĹže ostati na "Razvaljotki", moĹže se i pismeno oglasiti.
Pitanje i anketa su vrlo sirovo postavljeni i ne nude sve opcije, sve mogu?nosti. Prije ankete je potrebno neke stvari definirati.

1. Ĺ to zove[?] politikom? Jedna definicija kaĹže "sve je politika" - dakle ako si protiv ikakve politike ima[?] muk na forumu.
Ili si moĹžda mislio na otvaranje podforuma s aktualnim politi?kim pitanjima tipa Gotovina, Ha[?]ki tribunal, privatizacija, korupcija etc.? A [?]to je s diskusijama o SF-u na temu djela koja u sebi nose politiku. Na primjer "Sva krv ?ovje?anstva". Da li izbor "ne Ĺželim politiku u svoju butigu" zna?i da se ne smije razgovarati o tome djelu jer per definitionem zna?i da se mora govoriti i o politici? Ili [?]to kad netko potegne pitanje primanja Vojislava Ĺ e[?]elja u SFeru? Ho?e li se razgovarati samo o njegovom SF aspektu ili samo o njegovu utjecaju na mlade nevene jer su razgovori o politici tema non grata na ovom forumu? Dakle, pojasni malo svoje polazne premise oko toga [?]to zove[?] politikom odnosno zabranom politike na ovom forumu.

2. Ĺ to zna?i "uz strogi nadzor moderatora/admina"? To silno ovisi o osobi moderatora/admina. Ako na umu ima[?] osobu koja bi smrtnu kaznu dodjeljivala i za samo pogled upu?en prema za nju neprihvatljivim idejama, onda je diskusija besmislena. Zamisli topik o generalu Gotovini, a da je moderator ?api? ili Rojs. Ili da je moderator Vesna Pusi?. To bi bile dvije sasvim razli?ite diskusije. Dakle, kad pita[?] jesmo li za politi?ke diskusije uz strogi nadzor moderatora/admina, vrlo bi poĹželjno bilo re?i i kojeg ili kakvog admina ima[?] na umu.

3. Ni tre?a postavka nije jasna - [?]to zna?i "dok se po[?]tuju pravila pristojnosti"? - Koja su to pravila, gdje ih se moĹže na?i, tko ih i kako tuma?i? Ako su pravila pristojnosti i njihovo tuma?enje diskrecijsko pravo nepoznato javnosti, onda imamo vrlo pristranu diskusiju u kojoj je jednom sve dopu[?]teno, a drugog se optuĹžuje i osu?uje i kaĹžnjava za ne?udore?e.

Dakle, s obzirom da nisi razjasnio sve pretpostavke za anketu, moĹže se zaklju?iti samo da si njome htio posti?i to?no zami[?]ljen rezultat koji ?e pasati budu?im odlukama. Takva anketa, pogotovo postavljena sada i nakon nekih diskusija, odluka i poteza, moĹže biti divan placet za rezanje svega i sva?ega. Sjeti se, recimo, znamenite Obznane, Zakona o za[?]titi drĹžave, i svega [?]to je iz njega proisteklo.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

Khm,nipo[?]to,ako mi je do politike oti?i ?u na neki politi?ki forum :!:
sorry zbog gramatike
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Lakat Brade Pedalj MuĹža wrote:
Izitpajn wrote:zadnjih 66 postova.
zanimljivo kako uvijek ti ima[?] problema sa razumijevanjem tu?ih postova i prilago?ivanjem na "op?e " prihva?ene norme pona[?]anja
mislim zgodno je to buntovni[?]tvo, bilo s razlogom ili bez, al' dosadan si polako

meni je recimo anketa upotpunoa jasna

btw odabrah opciju 4 ,politika je u nas tako i tako te[?]ki fantasy
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Bahod wrote: btw odabrah opciju 4 ,politika je u nas tako i tako te[?]ki fantasy
Meni vi[?]e li?i na hororac.
A. Ziljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ne znam, ako ve? želim prokomentirati nešto što nema veze s prvobitnom idejom foruma, malo mi je glupo odlaziti na neko drugo mjesto me?u ljude s kojima nemam veze. Jer internetski forumu su prije svega zajednice, a tek onda tematske zajednice. Poanta je da se na njima stvori neki krug ljudi koji se onda i upoznaju, a više me zanima da razgovaram o svemu s ljudima koje poznajem, nego da sad tražim okolo politi?ke forume i na njima raspravljam o zadanim temama s ljudima koji me ni najmanje ne zanimaju.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Izitpajn wrote:gornji post.
vi[?]e se nego slaĹžem
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

corwin wrote:Khm,nipo[?]to,ako mi je do politike oti?i ?u na neki politi?ki forum :!:
second here.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ja glasah za 1 a ko želi raspravljati o politici nek izvoli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

znam da je ovo prvenstveno SF forum
ali ako razglabamo o ljubavi, prijateljstvu P i D znanostima etc
dakle sastavnim dijelovima Ĺživota stvarno ne vidim razlog da se ne raspravlja o politici

ako nekog ne zanima slobodan je ne uklju?iti se u raspravu i/ili ne ?itati

kad smo ve? kod toga da li je netko od vas koji ne Ĺželiti politiku pogledao broj pogleda na topic ?ko je po?eo.... o?ito nekog zanima
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Kao što rekoh, ko voli nek izvoli.
Pa ko zna, možda se negdje i pridružim :ocasion:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Miles wrote:Kao što rekoh, ko voli nek izvoli.
Pa ko zna, možda se negdje i pridružim :ocasion:
zasto si onda glasao za 1????
nema me.
Post Reply