Milan Ivkošić

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Milan Ivkošić

Unread post by Izitpajn »

Tko je ono predlagao da se Milana Ivkošića regrutira u komisiju za nagradu SFERA? Jel bio LBPM? Ili neki drugi kripl?

Naime, gospodin iz naslova je napisao kolumnu o CERN-u u kojoj, između ostalog, kaže:

"Okrenite glavu od čovjeka i jurišajte na Boga, na njegovu česticu, otkrijte je i tako se izjednačite s njim – kao da je upravo to moto znanstvenika u CERN-u i kao da je taj moto prepisan iz mladenačkijih sotonističkih pjesama Karla Marxa koje će se kasnije pretočiti u veliki revolucionarni, komunistički pokret u kojem će biti smaknuto više od sto milijuna nevinih ljudi."

"I dok se nacije, vjere i civilizacije doslovno kolju po Iracima, Afganistanima i drugim Bliskim istocima, po Moskvama, Londonima, Njujorcima, dok milijarde ljudi gladuju, umiru u neimaštini, nehigijeni i epidemijama zlokobnih bolesti, dotle veleumovi Zapada u CERN-u sudaraju snopove protona i na prve uspjehe skaču i plješću kao na efektne golove. No dobro, kad vas već ima tko financirati, radite što vas je volja, ali nam to ne prodavajte kao ljudsko dostignuće, kao korist za čovječanstvo, nego priznajte da se zabavljate, da je vaš “veličanstveni” pokušaj da otkrijete tajnu nastanka svemira i da se tako izjednačite s Bogom tek manipuliranje praznom ljudskom radoznalošću koja ne zna što bi sa sobom i kad se tajna koja ju je privlačila otkrije. "

"Možda je u biti čovjeka da u znanosti postane najambiciozniji kad iz nje posve izuzme ljude ili ih, štoviše u njoj zloupotrebljava. Ta se pretpostavka uvelike ostvarivala u totalitarnim režimima. Pa sam stoga uvjeren da bi za sotonske eksperimente u CERN-u i njihova moguća otkrića i uspjehe najviše oduševljenja pokazivali Adolf Hitler i Josip Visarionovič Staljin, dva najveća bezbošca i zločinca u povijesti čovječanstva."
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Milan Ivkošić

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Milan Ivkošić

Unread post by LordShaper »

I onda kad ja kažem da sam za socijalni darvinizam i kastinski sustav po kriteriju kvocijenta inteligencije i zdravog frakkin razuma te dopuštanje prava izražavanja u masovnim medijima samo osobama koje ne spadaju pod 'batshit insane' kategoriju...ljudi me čudno gledaju.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Milan Ivkošić

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

O vidi, Anđelko Kaćunko si je promijenio ime! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Milan Ivkošić

Unread post by Izitpajn »

Ne, klonirao se.

To jest, bojim se da je Ivkošić dulje u opticaju i da se ON klonirao te je tako nastao Kaćunko.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Milan Ivkošić

Unread post by Xaotix »

Čitam ja to, čitam i jedina reakcija je ...

Tc tc tc...

Ide mi na živce što sam tako ravnodušan prema ovakvim mentalnim proljevima, ali zašto se mi uopće čudimo ovome? Na kraju krajeva, riječ je o reprezentativnom primjerku Hrvatskog mentaliteta koji je riječitiji od prosjeka.

Ili čovjek nema pojma,
ili skuplja jeftine bodove od stada ovaca (Rvat Vulgaris Mediokreteniensis),
ili nema čime napuniti kolumnu, pa se raspisao s prvim što mu je palop napamet, ko srednjoškolac kad skuži da mu fali 10 minuta do kraja zadaćnice.

Na kraju krajeva, kad ste očekivali relevantu informaciju od dnevnog tiska??? Ta ekipa još uvijek misli da se u 1. HNL IGRA nogomet (a ne prasićkanje).

PS.
Malo se sad nerviram. Čitam što sam napisao i zaključujem da mi je puna kapa mediokriteta koji se nameću kao uzori. jbt, deder dovuci onaj kamion balega da posjetimo dotične... :pottytrain5:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Milan Ivkošić

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Tko je ono predlagao da se Milana Ivkošića regrutira u komisiju za nagradu SFERA? Jel bio LBPM? Ili neki drugi kripl?

Naime, gospodin iz naslova je napisao kolumnu o CERN-u u kojoj, između ostalog, kaže:
Pa, kaj se čudite?

Slično je napisal još nakon prvog pokusnog puštanja akceleratora u rad, tamo negdje u rujnu (?) prošle godine. Uostalom, halo - govorimo o hrvatskim dnevnim novinama, izvoru takvog smrdljivog gnoja i jeftinih laži, uz par časnih izuzetaka, da zbilja ne znam tko ih uopće čita i kupuje (osim petkovnih izdanja zbog pregleda programa), a kamoli ozbiljno shvaća.

Govorim i za veliku većinu papirnih, i za veliku većinu e-novina.

Pogotovo Večernjak, čovječe - prije bih se svako malo tamo "informirao" o sotonističkim korijenima D&D-ja, "činjenici" da je otpilike pola muškog roda složeno od najgnjusnijih manijaka, neshvaćanju elementarnih ekonomskih istina tipa "dvostruko oporezivanje je loše" (što bi tebao razumjeti i razumije i nepismeni pastir), itd...Onda sam odlučio da ne budu više vidli mojih 6 kuna niti moje klikove brojali sebi u popularnost.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Milan Ivkošić

Unread post by jbt »

hrvatskim dnevnim novinama, izvoru takvog smrdljivog gnoja i jeftinih laži, uz par časnih izuzetaka
Cisto informativno, koji bi to bili?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Milan Ivkošić

Unread post by Xaotix »

24 sata. Oni otvoreno priznaju da daju pola istine za pola cijene :lol:
Kakav narod, takve novine...

Ovog vikenda sam vidio onaj Ivkošićev tjedni pregled. Više se kune u Boga i Crkvu nego li Bandić prilikom predsjedničke kampanje. Večernji se tako profilira u katoličkije novine od Glasa Koncila...

Djelomično off topic, ali opet zanimljivo... (Ako se dobro sjećam, izvor je Horvatićevo predavanje na ovogodišnjem Istrakonu)
Cijela frka oko Higgsovog bozona i LHCa je nastala zato jer su se novinari zalijepili za izraz Božja čestica. Pa se tu našlo dosta pogođenih koji su počeli galamiti šta se tamo neki Frankensteini imaju petljati u Božju kreaciju.

A zašto ga se zove Božjom česticom? Pa kad je Leon Lederman pisao knjigu, htio ju je nazvati "Prokleta čestica", jerbo je nitko nije mogao naći. No izdavač je smatrao da će se "Božja čestica" bolje prodavati... I eto nam rezultata! :lol2:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Milan Ivkošić

Unread post by Izitpajn »

jbt wrote:
hrvatskim dnevnim novinama, izvoru takvog smrdljivog gnoja i jeftinih laži, uz par časnih izuzetaka
Cisto informativno, koji bi to bili?
Novi list je još prije nekoliko godina bio okej. Mislim, dobro, provincijski listić bez previše profesionalizma, ali s kvalitetnim novinarima i dobrim tekstovima. Ne znam kako je danas. Novinari su isti, ali urednici su se mogli samo pogoršati.
Post Reply