Akcija Index

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Akcija Index

Unread post by niniane »

Well, pretpostavljam da su nosili cijele kompjutere, pa tako i monitore i tipkovnice... Mislim, na neki monitor moraju spojiti kompjuter da bi mogli vidjeti što mu ima na hardu, ne? Pa zašto onda odmah ne ponijeti i profesorske monitore, pa ne moraju spajati na svoje... :zbunj:

Ja se mogu podičiti s time da se kroz cijelo svoje obrazovanje - od početka vrtića do završetka faksa i dobivanja posla - nisam izravno susrela s bilo kojim oblikom korupcije koje je Ratchet naveo. Sve što sam napravila, napravila sam sama. I zato me ovakve stvari stravično ljute i smetaju, jer sam se za sve što sam ikad postigla morala krvavo pomučiti, a imamo masu ljudi koji nisu, već su svoje dobivali "prečicom", a sada su izjednačeni sa mnom i drugim bedastim poštenjacima poput mene.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Akcija Index

Unread post by ratchet »

niniane wrote: Sve što sam napravila, napravila sam sama. I zato me ovakve stvari stravično ljute i smetaju, jer sam se za sve što sam ikad postigla morala krvavo pomučiti, a imamo masu ljudi koji nisu, već su svoje dobivali "prečicom", a sada su izjednačeni sa mnom i drugim bedastim poštenjacima poput mene.
I u tome i leži bit svega. Jer sve što sam naveo sam vidio mnogo puta. I sad stvarno ne znam čemu poštenje kad ga ionako nitko ne cijeni. Da sam se lijepo politički angažirao na vrijeme, kupio poneki ispit da ranije završim studiji, sredio mitom dobro radno mjesto, sad bih živo ko bubreg u loju. A ono što je paradoksalno je da bi me ljudi u ovoj zemlji više cijenili. Bio bih pametan tip koji se dobro snašao umjesto poštene budaletine.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Akcija Index

Unread post by niniane »

ratchet wrote:Bio bih pametan tip koji se dobro snašao umjesto poštene budaletine.
E vidiš, ta percepcija i mene najviše smeta.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Akcija Index

Unread post by Belzebubbles »

ratchet wrote:Da sam se lijepo politički angažirao na vrijeme, kupio poneki ispit da ranije završim studiji, sredio mitom dobro radno mjesto, sad bih živo ko bubreg u loju. A ono što je paradoksalno je da bi me ljudi u ovoj zemlji više cijenili. Bio bih pametan tip koji se dobro snašao umjesto poštene budaletine.
Zašto onda nisi? :scratch:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Akcija Index

Unread post by ratchet »

Dok si mlad još vjeruješ u poštenje, pravdu, ideale i sve one bajke koje smo valjda skupili čitajući knjige u djetinjstvu. Stvarno sve one priče za djecu sa završetkom: i živjeli su sretno.., bi trebalo zakonom zabraniti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Akcija Index

Unread post by niniane »

Belzebubbles wrote:
ratchet wrote:Da sam se lijepo politički angažirao na vrijeme, kupio poneki ispit da ranije završim studiji, sredio mitom dobro radno mjesto, sad bih živo ko bubreg u loju. A ono što je paradoksalno je da bi me ljudi u ovoj zemlji više cijenili. Bio bih pametan tip koji se dobro snašao umjesto poštene budaletine.
Zašto onda nisi? :scratch:
Zato jer je biti siromašan i pošten ipak, in the end, bolje nego biti bogat i pokvaren :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Akcija Index

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Znaš onu izreku: U Raju je lijepo, al u Paklu je ekipa!

To je otprilike summa summarum naše države i svijeta uopće.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Akcija Index

Unread post by Belzebubbles »

ratchet wrote:Dok si mlad još vjeruješ u poštenje, pravdu, ideale i sve one bajke koje smo valjda skupili čitajući knjige u djetinjstvu. Stvarno sve one priče za djecu sa završetkom: i živjeli su sretno.., bi trebalo zakonom zabraniti.
Da, ali ako si postao skeptik i uvjerio se u iskvarenost sustava, to ti samo daje još jedan razlog da djeluješ po vlastitom moralnom nahođenju.

Dakle, zašto nisi?
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Akcija Index

Unread post by ratchet »

Kao što rekoh. Bijah mlad a kasno je sad. Ali ne bih ja niti toliko zdvajao o tome samo što me ovakve akcije tipa index raspizde. Eto čovjeka uvijek, ako ništa drugo, drži nada da će oni pokvareni i nepošteni kad tad platiti za to, a da će se rad, znanje itd.jednog dana isplatiti. I onda oni oraganiziraju akcije tipa Gruntovnica, Maestro ili ova Index, u kojima na kraju nastada eventualno samo neki niži činovnik ili posrednik ako i itko. Odnosno izija vuk magare. A oni koji su obrali vrhnje i dalje slatko snivaju. S tim nam se samo zapravo rugaju i na koncu ubijaju i nadu u onu pravdu koja bi jednog dana trebala stići. I što nam na kraju ostane. Samo ono što je Žiljak rekao da će se sad sumnjati i u diplome nas koji smo za nju učili. Eto neki dan se jedan novinar naslađuje kako mu je draža njegova srednjoškolska diploma ( odustao od studija ) i diploma srednje škole njegovih prijatelja, koja na kraju više vrijedi od svih tih nazovi fakultetskih diploma. Odnosno trpa sve akademske građane u isti koš, sretan što može ispoljiti svoj jal zbog studija koji nije imao volje završiti. Eto to smo dobili, dok nam se organizatori akcije smiju, da će svatko tko o nama ne misli dobro ili nas ne voli zbog nekog razloga iza naših leđa odmahnuti rukom i reći: Ma pusti i on je sigurno kupio diplomu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Akcija Index

Unread post by poison »

... što je posebno fora ako radiš u školi, pa ti je ta diploma jedina trunčica dostojanstva koja ti ostaje u profesionalnom životu.
dakle, i to su nam oduzeli i zgazili. bravo za njih.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Akcija Index

Unread post by buco »

niniane wrote:Sve što sam napravila, napravila sam sama. I zato me ovakve stvari stravično ljute i smetaju, jer sam se za sve što sam ikad postigla morala krvavo pomučiti, a imamo masu ljudi koji nisu,....
Hmm...zar misliš da je lako zaraditi onoliki novac za ispit/e i zar zaista misliš da su ga kupovali samo 'oni bogati' ? Nadam se da ne . U društvu koje je bazirano na koruipciji zar je čudno da se kupuju i ispiti , a vjerojatno i diplome ?! :kava:
Moj dobar poznanik je podučavao studente tehničkih fakulteta matematici .
Znaš što mi je često ponavljao kad bi se našli na piću ? ' Pa ja neznam tko im diplome daje , pojima nemaju o matematici a prolaze ' .
Toliko i o tehničkim fakultetima , FER ili strojarstvo , brodogradnja ...,to su mu bili uglavnom 'klienti' .
Izgleda da se osim korupcije spustio i prag potrebnog znaja da bi prošao ispit , bar sudeći po onome što mi je friend govorio , što je po meni još žalosnije .

pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Akcija Index

Unread post by writer16 »

buco wrote:
niniane wrote:Sve što sam napravila, napravila sam sama. I zato me ovakve stvari stravično ljute i smetaju, jer sam se za sve što sam ikad postigla morala krvavo pomučiti, a imamo masu ljudi koji nisu,....
Hmm...zar misliš da je lako zaraditi onoliki novac za ispit/e i zar zaista misliš da su ga kupovali samo 'oni bogati' ? Nadam se da ne . U društvu koje je bazirano na koruipciji zar je čudno da se kupuju i ispiti , a vjerojatno i diplome ?! :kava:
Moj dobar poznanik je podučavao studente tehničkih fakulteta matematici .
Znaš što mi je često ponavljao kad bi se našli na piću ? ' Pa ja neznam tko im diplome daje , pojima nemaju o matematici a prolaze ' .
Toliko i o tehničkim fakultetima , FER ili strojarstvo , brodogradnja ...,to su mu bili uglavnom 'klienti' .
Izgleda da se osim korupcije spustio i prag potrebnog znaja da bi prošao ispit , bar sudeći po onome što mi je friend govorio , što je po meni još žalosnije .

pozdrav
uf uf uf, ekonomisti su svi odreda šminkeri i glupi,ferovci ne znaju matematiku, ff-ovci svi probisvjeti i tako....ako ćemo već generalizirati i potvrđivati mitove...... :puca:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Akcija Index

Unread post by ratchet »

Cyber što? :sex:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Akcija Index

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

:lol: :lol:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply