it is politically incorrect to be politically correct

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Previše dobrog SF-a

Unread post by Zeljko »

:( da sam znao da će ovoliko bijesa izazvati moj komentar ne bih ni pisao...

mnogo se salim na svoj racun tako da si uzimam za pravo da se salim na tudji racun
u ovom slucaju nisam ni sekunde pomislio na debele ljude...

eto povlačim se privremeno na nekoliko dana... kao kazna

samobaniranje :( :( :( :( :(
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Previše dobrog SF-a

Unread post by Belzebubbles »

Ire wrote:(...)mislim da nam takav način izražavanja - gdje se ljude vrijeđa zbog fizičkih mana kakve god one bile - stvarno ne treba ..
Živo me interesira u kojem dijelu svojeg originalnog posta:
Na početku bereš šlag, a na kraju uzimaš što god ostane... :zubo:
ja spominjem fizičke mane.

Inače, ukoliko neke osobe smatraju da je pretilost nekim slučajem fizička mana (a ja to zaista ne mislim!), onda je to njihova stvar - a ne razlog za uznemiravanje.

Ire wrote:a s druge strane, možda je šaljivo bilo tebi, ali sumnjam da je ijednoj ženi bilo šaljivo, bez obzira na njezin stas. sori ali takav način kategoriziranja je uvredljiv.
Moje naglašavanje 'šaljivosti' je prije šala, nego poziv za evaluaciju mojih humorističkih sposobnosti, ali...

Da sumiramo - moj se komentar smatra kategorizirajućom uvredom. Šok i nevjerica! Inače sam svjestan uvreda koje dijelim - zgrožen sam spoznajom da vrijeđam i kada to ne želim. Sklon sam povjerovati da se radi o šumu u komunikacijskom kanalu, zato i inzistiram na razjašnjavanju.

Dakle, mi bismo se vrijeđali... Dobro. Ja sam također uvrijeđen. Naime, nekoć davno, ostadoh zapanjen količinom vjerske nesnošljivosti na NOSF-u. Dopustiti ćete mi citat:
Ire wrote:mene ovakve vijesti raspigaju, iskreno.
zar ne bi primjer hubbardove scijentološke crkve trebao biti dovoljna škola i upozorenje?

sve bih ja njih :dum:
Ja, kako hipotetski Jedi-vjernik (i latentni scijentolog) tražim službenu riječ isprike!


Ne želim da se moji komentari shvate kao neprijateljski. NOSF-ova pravila shvaćam svom predanošću kojom se već prihvaćaju dogme, ali hej! Ako nekome smetaju komentari na temu, ne vidim nikakav problem u tome da to kaže. Pokušavanje stvaranje pravila tipa: 'sori ali takav način kategoriziranja je uvredljiv', malo teže prihvaćam.
Zeljko wrote::( da sam znao da će ovoliko bijesa izazvati moj komentar ne bih ni pisao...
Ali, kakav bijes? Forum služi za raspravljanje, pa ćemo i raspravljati - pogotovo ukoliko se netko osjeća uvrijeđenim.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Bahod »

De više s tim oftopikanjem, brisanjem prvih postova na koje je već odgovoreno i sličnim glupostima.
Pa stvarno me više strah otvoriti tead jer moram čitati te vaše bljezgarije.
Počet ćemo lijepo dijeliti ograničenja tipa tko može gdje i što pisati
- imate na forum.hr više nego dovoljno mjesta za ispoljavanje fustracija. :puca:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Ire »

@ Belzebubbles
ja se raspravljala ne bum, jer, iskreno, za to nemam vremena.
a ti prihvati ili nemoj da je uvredljivo. tebi na dušu, ja tu ništa ne mogu, niti ću te uvjeravati.
a to što me prozivaš oko moje tzv. vjerske nesnošljivost, ono, zbilja ne znam što bih ti rekla ..

nakon svega imam filing da sam ja ta koja ne smije izraziti svoje mišljenje, bez da me se napada
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Ire »

@ zeljko

slobodno se odsamobaniraj, jer nitko te nije nikam poslal
još :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Belzebubbles »

Prihvaćam da je moj post mogao djelovati uvredljivo. Prihvaćam i tvoj prvi 'degutantni' odgovor, prihvaćam i drugi, pa i treći, ali četvrti prokušava strpljenje - pogotovo ako si osobno prozvan. Shvati moju poziciju! Jednom čuti riječ kritike je u redu, ali nakon četvrtog puta, s time da se nisam niti bunio... To je već nepotrebna okrutnost.

Što se tiče napadanja tuđeg mišljenja... Pa kako bi gentleman (barem aspirant!) mogao napadati jednu mladu damu. To je neprihvatljivo.

Neprihvatljive su i moje riječi, pogotovo kada su suvišne, pa ću slijediti Zeljkov vrli primjer.

Vakacijski samoban, za 'lađenje usijane glave. :(


P.S. Autoru naslova threada : Izraz 'politička korektnost' je oksimoron.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Bahod »

Belzebubbles wrote:P.S. Autoru naslova threada : Izraz 'politička korektnost' je oksimoron.
Da ali kako je cijeli naslov (oksi)moronski moroni se poništavaju :zubo:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by writer16 »

kao prvo @ ire u kojem ti svijetu živiš? je li se uopće družiš sa ženskima pa da zaključiš da je to SVAKOJ ženi uvredljivo? ko prvo u razredu sam imao žensku koja je sa 18 god ušla u društvo hrv književnika izdala knjiga koliko svi ovi na forumu zajedno neće (nažalost), prolazila je s 5.0 prosječjong je izgleda i njezini svakodnevni komentari su na entu gori od ove šale sa šlagom, ko drugo s bilo kojom žemskom s kojom imam bilo kakve veze svakodnevno komentira/trača/pljuva druge ženske na temelju nihovog izgleda težine osobina.....ko treće imam 4 sestre i znam o čemu pričam tako da ti ta tvoja idealistična izjava kako to vrijeđa svaku ženu ne drži vodu jer vi same to radite jedna drugoj i muškim kao što i mi radimo jedni drugima i ženskima... i samo se na nosf može otvoriti topic zbog jedne linije teksta
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Previše dobrog SF-a

Unread post by writer16 »

Izitpajn wrote: Iako, rasprava o impotenciji mi nekako ne ide u dio foruma koji se zove, jelte, RAZVALJOTKA :P
pametan i logičan zaključak :cheers:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Ire »

writer16 wrote:kao prvo @ ire u kojem ti svijetu živiš?
pa za početak, nisam jedina koja je negativno reagirala.

i naravno, ne, ne govorim u ime svih žena. ok. moj bed.

ali ja sam samo rekla da smatram neke izjave neprimjerenima. nisam ja napravila cirkus.

sad bih još mogla reći svašta. ali povlačim se. dosta mi se igrati učiteljice jer se neki ne znaju suzdržavati.

slobodno pljujte jedni po drugima, izgleda da je pokušaj uguravanja na silu ikakve civlizirane rasprave bio krivi potez. to što ja smatram da nekakvog ukusa u raspravama i izjavama mora biti, jer smatram ovaj forum ozbiljnim a ne nekom prčvarnicom, očito me čini zadrtom i glupom. fajn. hev fan
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by writer16 »

s obzirom da je na ovom forumu ukupno 10 aktivnih članova i većina su lijepo načitana, pristojna i geekovsko nastrojena bića sumnjam da će se ovaj forum pretvoriti u prčvarnicu,zapravo sam siguran zato se ire ne trebaš ničega bojati
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Previše dobrog SF-a

Unread post by Nimrod »

Belzebubbles wrote:Osobno, veoma mi je degutantno uspoređivanje jedne bolesti i fizičke prikraćenosti sa pretilošću koja ipak ima sasvim druge uzroke. Impotentni ljudi zaista nemaju izbora niti prevelikih načina za trajno liječenje svojeg stanja, dok se tjelesna težina može korigirati i poglavito ovisi o nečijem životnom stilu ili snazi volje.
Kao prava debeljuca, I violently disagree. Ilitiga: BULLSHIT!

Ljudi s poremećajima u prehrani imaju JEDNAKU mogućnost da promjenom životnog stila i primjenom snage volje korigiraju vlastiti metabolizam kao i ljudi koji pate od impotencije.
Ili ti ga, ako meni treba samo snaga volje da smršavim, onda bome svakom impotentnom frajeru je potrebno isto to da mu se digne.

Jerbo "Još je Hipokrat napisao "Korpulencija nije samo bolest za sebe, već i prijetnja za razvoj ostalih bolesti", što navodi na činjenicu da je već tada pretilost shvaćena kao medicinski poremećaj koji vodi brojnim popratnim bolestima." Vidi http://www.plivazdravlje.hr/?section=ho ... 1&id=11808

Da je problem samo u snazi volje i suvremenom životnom stilu, debeli ljudi prije modernog doba ne bi bili ni postojali. Da ne krenem sada dalje u bijes, da se isto to može okrenuti i na drugu stranu: nije samo problem kako smršaviti, postoji i niz ljudi kojima je problem udebljati se. Pretpostavljam da je i tu, po tebi, samo problem snage volje i promjene životnih navika...
Da niti ne spominjem to kako srž problema nije niti u debljanju niti u mršavljenju već u nemogućnosti održavanja iste težine, gjde se da dosta paralela povući s održavanjem erekcije.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Previše dobrog SF-a

Unread post by niniane »

Nimrod wrote:Ljudi s poremećajima u prehrani imaju JEDNAKU mogućnost da promjenom životnog stila i primjenom snage volje korigiraju vlastiti metabolizam kao i ljudi koji pate od impotencije.
Ili ti ga, ako meni treba samo snaga volje da smršavim, onda bome svakom impotentnom frajeru je potrebno isto to da mu se digne.i
Well said! :cheers:
writer16 wrote:kao prvo @ ire u kojem ti svijetu živiš? je li se uopće družiš sa ženskima pa da zaključiš da je to SVAKOJ ženi uvredljivo? ko prvo u razredu sam imao žensku koja je sa 18 god ušla u društvo hrv književnika izdala knjiga koliko svi ovi na forumu zajedno neće (nažalost), prolazila je s 5.0 prosječjong je izgleda i njezini svakodnevni komentari su na entu gori od ove šale sa šlagom, ko drugo s bilo kojom žemskom s kojom imam bilo kakve veze svakodnevno komentira/trača/pljuva druge ženske na temelju nihovog izgleda težine osobina.....ko treće imam 4 sestre i znam o čemu pričam tako da ti ta tvoja idealistična izjava kako to vrijeđa svaku ženu ne drži vodu jer vi same to radite jedna drugoj i muškim kao što i mi radimo jedni drugima i ženskima...
:zbunj: Ajmo ne generalizirat previše. Ajmo ne zaključivati na temelju par nereprezentativnih kokoši. Upravo zbog takvih pretjeranih generalizacija nastaju stereotipi poput onog "Kad žena kaže NE, zapravo misli DA" i slično. Ajmo NE zaključivati na temelju šake ljudi bilo kojeg spola koju poznajemo. To što postoje žene kao ta tvoja iz razreda, ne znači da su sve žene takve.
Nemojte me vući za jezik s raspravama o spolnim razlikama. Ako uđem u ProfesionalnaDeformacijaMod, slijedi vam predavanje :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by writer16 »

ne govorim da su sve ženske ko ta iz razreda ona je samo krajnji slučaj nego tvrdim da sve žene tračaju jedne druge i muške barem sve ženske koje sam ja upoznao u svom kratkotrajnom životu.... ...a što sam zapravo htio reći da komentar zbog kojeg je sve ovo počelo ne bi uvrijedilo sve ženske na ovom planetu znači da si pročitala od početka zaključila bi da je sve ovo u svrhu NE GENERALIZIRANJA i stavljanja u stereotipe muški su svinje sa svojim seksističkim izjavama a svaka ženska na planetu nikad nije ništa ružno izjavila ni rekla a kamoli pomislila
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply