Izlazni pol

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Za kega ste se glasali?

HDZ
1
5%
SDP
10
45%
HNS
2
9%
HSS-HSLS
1
5%
IDS
0
No votes
HDSSB
0
No votes
HSP
0
No votes
HSU
0
No votes
Za nekog od luzera koji nisu dobili zastupnike.
2
9%
Nisam se glasalo zbog objektivnih okolnosti, iako sam htjelo
2
9%
Nisam i neću i nitko me na to nemože natjerat!
4
18%
 
Total votes: 22

TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Izlazni pol

Unread post by TB »

Sanaderova "jamstvena kartica" iz prošle izborne kampanje:
"HRVATSKOJ JAMČIM:
SMANJENJE POREZA
Smanjit ćemo poreze i tako ojačati poduzetništvo, poljoprivredu i domaću proizvodnju.
Za razliku od drugih, mi ćemo ukloniti birokratske prepreke i omogućiti jednake uvjete svima.

GOSPODARSKI RAST
Ulagat ćemo u znanost i tehnologiju, potaknuti izvoz i uvesti red u državne financije.
Za razliku od drugih, mi Hrvatsku nećemo odvesti u stečaj.

RAST ZAPOSLENOSTI
Povećat ćemo zaposlenost snažnim novim gospodarskim programima.
Za razliku od drugih, mi mlade ljude nećemo odvesti u budućnost bez nade.

RAST STANDARDA
Povećat ćemo standard boljom brigom za obitelj i umirovljenike, većim ulaganjem u školstvo i zdravstvo i poštovanjem hrvatskih branitelja.
Za razliku od drugih, mi ćemo Hrvatskoj vratiti dostojanstvo.

ČLANSTVO U EUROPSKOJ UNIJI I NATO-u
Ubrzat ćemo ulazak Hrvatske u EU I NATO.
Za razliku od drugih, koji su ugrozili naš napredak svojom neodlučnošću i nesposobnošću.

dr. Ivo Sanader"
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Izlazni pol

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Naravno, glupi Hrvat (i pripadnici ostalih narodnosti koji su glasali za HDZ) je u tome pročitao da će od sljedećeg tjedna njemu i njegovoj djeci bit super, da će imat puno novaca i ić na more na ljeto. A glupa baba i glupi djed iz Vukojebinovca Donjeg nisu ni čuli za taj "jamstveni list". Oni glasaju za HDZ po defaultu.
Prije dvije-tri godine bili su neki lokalni izbori kod mene i ja sam se nekako ugurao u izborno povjerenstvo ili nadzorni odbor ili tako neki šit (uglavnom, negdje gdje dobiješ 400 čuna za par sati sjedenja i buljenja u prazno - inače kod nas na takvim mjestima uvijek sjede majmuni koji su negdje zaposleni, iako bi nezaposleni i studenti trebali imati prednost). I tako sjedimo mi, kad naiđe neki zombi sa sto sedamdeset godina. Baba jedva stoji na nožicama, a toliko je slaba da dobije upalu mišića od disanja. I koje su babine prve riječi?
"Jel...? Đe se glasa za hadeze?"
Da sam ju kojim slučajem pitao što znači to hadeze, dam ruku ako bi mrtvac to znao. Ta babež zna samo da ima tamo neki hadeze što je napravio dobro i za njega se mora glasat jer će inače ić u pakao!

Kad su bile one izlazne ankete poslije ovih izbora na kojima je SDP vodio, rečeno je da HDZ-ovi glasači tradicionalno ne sudjeluju u tim anketama jer su nepovjerljivi ili tako nešto. Naravno da ne sudjeluju kad polovicu hadezejevih glasača čine one hodajuće kosti što žive tamo po pripizdinama na koje ni muhe više ne odlaze! Drugu polovicu čini dijaspora, a treću polovicu svi oni koji se boje za svoj posao jer su im šefove postavili hadezeovci, pa ne smiju glasati za nikog drugog. Takva je situacija kod nas bila kad se Vlado Zec kandidirao za parlament prije par godina. Dobro, on je bio nezavisni kandidat, ali su svi radnici u Kamen-Ingradu morali glasati za njega ili će im plaće otići dolje.

Dakle, šta sam htio reći o tom jamstvenom listu? Ko da čitam horoskop! "Bit će bolje ovo, smanjit ćemo ono, popraviti ovdje, podići standard ondje..." To isto je mogla napisati i Milka Jurčević iz Podcrkavlja.
Daj nešto konkretno! Kaže - "smanjit ćemo poreze i tako ojačati poduzetništvo, poljoprivredu i domaću proizvodnju." Ma da! To je isto kao kad bih ja rekao - "Popravit ću bicikl i tako pobijediti u utrci." Kako ću popravit bicikl, s čime, znam li ja uopće popravljati bicikle i znam li šta ne valja s njim?

Kojeg vraga četnici nisu išli klati političare, a ne normalne ljude? Vjerojatno zato što su znali da u tom slučaju ne bi bilo nikakvog otpora s naše strane, pa bi im tenkovi i avioni zahrđali.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Izlazni pol

Unread post by Belzebubbles »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:I tako sjedimo mi, kad naiđe neki zombi sa sto sedamdeset godina. Baba jedva stoji na nožicama, a toliko je slaba da dobije upalu mišića od disanja. I koje su babine prve riječi?
"Jel...? Đe se glasa za hadeze?"
Frend mi je ove godine bio u tom povjerenstvu (koje je također opisao maglovitim terminom: "dobiješ 400 kuna"), i rekao mi manje više istu stvar. Seniori izašli iz kuće jednom u godini, odaberu stranku koju biraju svake godine, i onda natrag doma, gledat Dnevnik i čekat Sivog kosca.

Svi doma kukaju, svi stalno seru po vladi, a kada dođu izbori glas UVIJEK daju tamo gdje misle da će biti glavna odluka, tj. HDZ ili SDP. Da nema takvog razmišljanja izbori bi bili poprilično neizvjesni [teže je predvidjeti ishod neke nogometne utakmice (zbog 1 X 2), nego izbora gdje je situacija: 1 2], ali situacija je takva kakva je, i imamo državu kakvu izabere većina...

Ona "suluda" misao o programima je apsolutna besmislica. Mislim, zar ćemo stranku birati po onome što rade? Glasačko tijelo u horu uzvikuje: "Ne!", imamo Crvene i Plave, i pogodite što? To nam je čist dosta.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Izlazni pol

Unread post by Xaotix »

Baš bih volio vidjeti nekoga da je u perdizbornoj Kampanji isukao tu karticu pred Sanaderom i onda krenuo tocku po tocku.
"Pa gospodine premijeru? Dokle smo stigli?"
Naravno, nitko za to nije imao muda, jer u tom slucaju bi isto mogli pitati i njih na slijedecim izborima, ako ne daj boze dobiju :vrag:

Uostalom, to ionako ništa ne bi pomoglo. Taj bio se izvukao nekom floskulom i skrenuo temu kao i svaki put kad mu postave konkretno nezgodno poitanje.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Izlazni pol

Unread post by Ire »

ako se ne varam i ti kao građanin možeš iskukati njegovu karticu i mahat mu pred nosom s njom, ali that's about it ..
that is, ako uspiješ doći do njega od njegovih bodyguarda
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Izlazni pol

Unread post by niniane »

He he... :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Izlazni pol

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Xaotix wrote:Baš bih volio vidjeti nekoga da je u perdizbornoj Kampanji isukao tu karticu pred Sanaderom i onda krenuo tocku po tocku.
"Pa gospodine premijeru? Dokle smo stigli?"
Bio je pred izbore Androković kod Stankovića u emisiji i ovaj ga je između ostaloga pitao za tu jamstvenu karticu. Izvlačenje je bilo u stilu - pa postigli smo većinu toga, otkud smo znali kakvo će nam rasulo SDP ostavit? Smanjili smo porez na bijeli luk i čačkalice! Jel ne vidite kako nam je standard narastao? Ja sam, recimo, u zadnjih četiri godine kupio kuću na moru i novi mercedes, a i plaća mi se povećala. A ubrzali smo i ulazak u EU! Do 2025. smo garant unutra! A tek zaposlenost! Imamo 129.000 novih zaposlenika! To što imamo i 220.000 novih nezaposlenika je samo nebitna nuspojava toga.

Karikiram, al otprilike u tom tonu su mu bili odgovori. Kad se udostojio nešto konkretno odgovorit.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Izlazni pol

Unread post by Xaotix »

Ko kad su Sandija pitali zašto se ZERP ne primjenjuje.
Ovaj se razgalamio da se ne primnjenjuje. OK, osim na zemlje EU. Ali to nije bitno jer se, NAGLASAVAM, ZERP primjenjuje na sve Ostale.
Osim na zemlje EU.

Drago mi je da nam je vrlo vodstvo prepoznalo opasnost koju Japanci i Islanđani predstavljaju za kitolov na Jadranu.
Randomness is strong with this one!
Post Reply