svačeg na ovom svijetu ima

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

svačeg na ovom svijetu ima

Unread post by Ire »

:x za ovakvo što prvi put čujem
Vjerovali ili ne u astrologiju, još manje ćete vjerovati ovome što ću vam sada reći. Ustvari, možda nekima od vas to i neće biti začuđujuće jer danas je moguće doista svašta, ali ja sama sam se, priznajem, pomalo šokirala čuvši ovakvu nebulozu. A nebuloza glasi: nedavno je jednu meni blisku osobu, na razgovoru za posao, poslodavac nonšalantno upitao da mu, uz sve navedene podatke koji se za posao traže, precizira svoj točan sat i minutu rođenja! Odmah je bilo jasno - taj mu je podatak bio potreban ne bi li joj izradio upravo natalnu kartu i temeljem nje došao do saznanja o kandidatovoj osobnosti, sklonostima, afinitetima, sposobnostima i tko zna čemu još! Smiješno ili žalosno, istinito ili zavaravajuće, potrebno ili nepotrebno, kakogod, ali to se zbilo. Ovaj to nije krivo protumačio jer je naknadno saznao da taj poslodavac to zahtijeva od svih svojih kandidata i da im doista izrađuju natalne karte temeljem kojih biraju 'podobne' za posao, pošto se astrologijom i inače bave u slobodno vrijeme! Moram li naglasiti da firma slovi za ozbiljnu i da u svom poslovanju nema nikakve veze ni s astrologijom, a ni s bilo kojom srodnom djelatnošću za koju bi taj podatak bio potreban?
za ne povjerovati.
znam da poslodavci na intervjuima za posao pitaju doista svašta, ali ovo je tu mač. pročitajte tekst do kraja, dobar je.

najgluplje pitanje koje sam doživjela na intervjuu za posao bilo je: dajte deset pridjeva koji vas opisuju :zbunj: ne 9, ne 11, ravno 10. ako ih ne dam 10, nisam sposobna za posao? gimme a break!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ja sam jednom rješavao nekakav test - valjda psihološki - u formatu

Å to vas bolje opisuje

temperamentan - često pije alkohol
povučen - ima mlađu sestru


i tako na jedno 4 stranice
:x
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Kao jedan soon-to-be psiholog, znam i za to kakvi se testovi koriste u selekciji kandidata za posao, i kakvi bi se trebali koristiti a ne koriste se, i koji čemu služe. No činjenica je, ti poslodavci znaju pitati stvari koje nemaju blage veze ni sa psihologijom ni sa mozgom uopće - ali ovo je fakat previše. Mislim, natalna karta - SVAÅ TA! :x

Nije li to bilo u nekoj epizodi "Princa iz Bel Aira"? Frajer koji je donosio sve poslovne odluke na temelju astrologije ili tako nešto?
... characters, personalities, stories and larps...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

niniane wrote: Nije li to bilo u nekoj epizodi "Princa iz Bel Aira"? Frajer koji je donosio sve poslovne odluke na temelju astrologije ili tako nešto?
Bio je još jedan takav. Zvao se Adolf Hitler. :D
A. Ziljak
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

:ocasion: a znamo rezultate :scratch: :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Bojim se da ni jedan topic ne ide bez uje Adija. :D

Å to se tiče poslodavaca i tako dalje, ekipa postaje sve bolesnija. Psihotestovi su mi stvarno malo jači. Dođe mrka psihologinja, cijelo vrijeme zadržavajući neki strogi izgled, a vidiš da je to sve lijepa fasadica. Cura baci dva testa inteligencije, nekoliko psiho i testova osobnosti i deri. Na kraju, pri intervjuiranju, postavi i još nekoliko osobnih i posve neumjesnih pitanja da bi se sve lijepo zaokružilo.

Na kraju su me za posao natjerali da potpišem onaj famozni ugovor povjerljivosti. Da ne bude zabune, radi se o ljetnom poslu preko student servisa. Ne mogu si ne postaviti pitanje što bi bilo da se radi o nečem ozbiljnijem?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Hm, i ja sam za posao u jednoj velikoj-firmi-koju-neću-imenovati-da-ne-ispadne-da-reklamiram-ili-antireklamiram-istu preko studentskog ugovora također morala potpisati izjavu o čuvanju poslovne tajne. I procedura selekcije je bila, ono, tri kruga, gomila testova i intervju od dva sata - a sve to za posao od tri tjedna u sklopu kojeg nisam ni primrisala ičemu što bih mogla nazvati poslovnom tajnom (dobro, kasnije sam produžila u drugi sektor gdje je poslovnih tajni bilo napretek, ali svejedno...)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

frendica mi nedavno išla na testiranje za posao u španj. ambasadi ..

trajalo je nekih 6 sati.

za posao portira ambasade.

usmeni intervju se održavao sljedeći dan.

sve ukupno, kad se zbroji, nekih 8 sati.

za posao portira ambasade.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Dovraga i bestraga :scratch: :pale:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

kak sam ja samo 2 godine obijao vrata da bi nasao iole inteligentan posao, evo nekoliko bisera koji su mi se zbili putem. imena nisu skrivena jer kretene treba razotkriti.
  • "Agencija za lijekove - Zasto ste se prijavili na oglas?" Jer imam fenomenalan posao, pa sam eto malo doso vidjet sha ima, jebeni debilu. Nazalost nisam reko ovaj "jebeni debilu" dio. Nisam ni posao dobio.
  • "Karlovacka pivovara - Kakvi su vam odnosi s roditeljima? Dobri?? Okay, vi se meni ne svidjate. Mozete otici sa razgovora na testiranje, ali posao necete dobiti." Fun stuff, lik je sad malo na sudu radi nekekvog trovanja otpadnim kanalom. Eto mu kad gluposti pita.
  • "Vindija - Što su vam roditelji i brat po zanimanju?" Bzzz, molim? Jos uvijek ne shvacam kakve to veze ima s bilo cime.
  • "Krash" - 3,5 sati intervjua. Bjeh luuuuud nakon toga.
  • "Hill international" - 4 sata. Jobhunteri. Sve na kompu. Nakon 4 h dobijes test koncentracije. No way Jose. Ne bi se uspio koncentrirat da sam koncentricna kruznica.
  • "Pliva" - iskreno ne znam sta su me pitali. Pismeni je trajo 90min i toliko je retardiran bio, da se frendica i ja nismo mogli sjetiti niti jednog jedinog pitanja 5 minuta nakon. Onda su me na razgovoru pitali imam li aftershave? Ne znam, jednako sam zbunjen bio ko i vi.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

čini mi se da ću uskoro i ja morati tražiti novi posao :x :scratch:

a sjećam se dok sam radio... na crno
preko birao su me i dalje slali na neke razgovore...


idc firma... da li biste volontirali..
idc firma... da li znate nesto o nama (bave se katalogiziranjem iskopanih zrtava i kako su poginuli)
eurocentar... web firma... dobar dan poslao me biro...oh oprostite osoba radi vec na tom radnom mjestu... a konkurs otvoren jos 17 dana bio

eto to je to...

:scratch: :dontknow: :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

jbt wrote:[*]"Karlovacka pivovara - Kakvi su vam odnosi s roditeljima? Dobri?? Okay, vi se meni ne svidjate. Mozete otici sa razgovora na testiranje, ali posao necete dobiti." Fun stuff, lik je sad malo na sudu radi nekekvog trovanja otpadnim kanalom. Eto mu kad gluposti pita.
:D :D :D :D :D

Najkatastrofa pitanje koje ja ikad dobih: "Navedite pet svojih mana i pet vrlina, zatim svaku od njih obrazložite primjerom iz vašeg poslovnog života". Samo me znoj oblio. Kojeg vražjeg poslovnog života, a ja na razgovoru za posao preko SC-a?! :x :scratch:
... characters, personalities, stories and larps...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Belzebubbles wrote:Bojim se da ni jedan topic ne ide bez uje Adija. :D
Naravno da ne. Sistem koji se gradi pod krinkom zapadne demokracije (koja je BTW iznjedrila i Herr Reichskanzellara) je takav da će se uskoro pitati jeste li član stranke i imate li možda kakvih židova u obitelji? :pale:

Zapravo, kad bolje razmislim, kod nas se to na mnogim mjestima između redaka i pita. Pod stranka piši HDZ ili bilo koja koja je trenutno na vlasti, a križaj židovi i piši Srbi.
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

he he he ... Da se pozovemo na Godwinov zakon?
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches one.

Inace, najbolja prica sa interviewa mi je jedna u kojoj razgovor ide otprilike ovako:

Ispitivac (usred intervjua): Možete li mi reći što bi za vas bio smisao života?
Kandidat (totalno zbunjen, vec mu je puna kapa svega): hm.. 42?
Ispitivac: Ȓestitam, posao je vaš!

Možda je urbana legenda, ali zbilja jedva čekam da se pojavim u istoj situaciji :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply