neprihvatljivo

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:E sad, što postižete s tim? Prvo, čovjek je korak bliži srčanom ili moždanom udaru (sa sve većim brojem noćnih ponavljanja te ceremonije, čovjek će biti bliži vječnim lovištima, a to nam je naravno, krajnji cilj).
Quotala sam samo ovo jer želim službeno izjaviti da mi smrt dotičnog nije ni izdaleka namjera i da ne želim cijeli život nositi teret krivnje na svojim leđima, te bolne spoznaje da sam zatukla čovjeka njegovim vlastitim oružjem...
(yeaaahhhh.... :D )

Å to se ostatka tiče, načelno je ideja sasvim u redu. Samo što ju sad ne mogu provesti u djelo jer na ovom topicu postoje pisani dokazi u vidu postova koji bi nedvojbeno bacili sumnju na mene... :pale:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Å to bi naravno i mene ugrozilo jer bih bio optužen kao tvoj poticatelj. Drugi put, kad želiš razgovarati o zločinima, pošalji mi pms... odnosno, pm. :D

Gle, ako malo razmisliš, što god mi radili uz životu, na kraju uvijek umremo, pa bi se moglo reći da je krajnji cilj našega života imati što bolju smrt. Dakle, ne moraš se ništa opravdavati, ako čovjek umre s osmijehom na licu. Joker je tako umro, a pao je sa zgrade. Ja tu vidim vezu, a ti? :D:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Gle, ako malo razmisliš, što god mi radili uz životu, na kraju uvijek umremo, pa bi se moglo reći da je krajnji cilj našega života imati što bolju smrt. Dakle, ne moraš se ništa opravdavati, ako čovjek umre s osmijehom na licu. Joker je tako umro, a pao je sa zgrade. Ja tu vidim vezu, a ti? :D:
Mhm... ja odbijam prihvatiti neizbježnost smrti i moj je krajnji životni cilj otkriti način da živim vječno :D I duboko vjerujem da ću uspjeti u tome, te stoga niti neću morati razmišljati o tome kako što bolje umrijeti, kako umrijeti sa osmijehom, kako umrijeti naganjajući se sa šišmišem u ljudskom liku (ili čovjekom u šišmiševom obliku? Hm.), kako umrijeti općenito. :P
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Da živim vječno, pa da političarima cijelu vječnost plaćam poreze?! Malo morgen! Lijepo ću pred kraj života prestati plaćati sve račune i taman kad me dođu odšlepat u zatvor, ja im umrem i to sa srednjim prstom u zraku. Pa se ti jeb* državo! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

sve više imam želju da odem...u zrak povlačeći za sobom mnogobrojne :ocasion: političare u parlamentu :headbang: :dontknow:



:o
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

.. i one izvan parlamenta .. vani ih je više ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ja nadobudno o vječnom životu, a vi odmah na politiku... ccc... :shaking: Tko je spominjao plaćanje poreza? Vječni život uključuje i puno različitih identiteta, veliku lovu i - helou - oslobođenje od plaćanja poreza. Mislite da me političari u zamjenu za tako veliku stvar kao što je formula vječnog života ne bi oslobodili poreza?...
(he he, i onda, kad potpišemo papir o oslobođenju od poreza napravljen posebno za mene, ja njima dam krivu formulu da ne dođe do postojanja vječno živućih političara! :headbang: )

Jel itko ikad obradio temu "Da li vampiri plaćaju porez?"? Mislim, oni su besmrtni... pardon, nemrtvi :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

niniane wrote:
Jel itko ikad obradio temu "Da li vampiri plaćaju porez?"? Mislim, oni su besmrtni... pardon, nemrtvi :D
Ajd okani se više tih vampira i prijeđi konačno na katolicizam. Ondak imaš besmrtnost i bez davljenja sa pijuckanjem krvi. :D
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

niniane wrote:Ja nadobudno o vječnom životu, a vi odmah na politiku... ccc...
Kad kažeš "vječni život" na što pod time misliš?
Je li to vječni život koji jednog dana možeš zaustaviti ili razmišljaš o vječnom do kraja. Moram te upozoriti da je vječnost veoma dugačko vrijeme i u sadašnjem bi stanju svijesti najvjerojatnije poludjela nakon kojeg stoljeća. (ako si već luda ko kupus onda na neko vrijeme zaobilaziš tu caku).
Ako ćemo realno gledati, "vječni život" bi bio moguć samo ako napustiš sadašnje tijelo ili na neki način transcendentiraš.
Ako Buddha nije pobijedio smrt (ustvari je, ali je prije toga morao umrijeti), živo sumnjam da će takva opcija biti ponuđena jednom neprosvijećenom.
Vječnost je veoma jak(...kakav eufemizam...) pojam i bojim se da se mi nismo sposobni suočiti sa njime s našim ograničenim mozgovima. Pa čak i u onim fantastičnim trenucima svjetla, mi vidimo samo dio cijele slike. Kada to svjetlo nestane, samo sam sretan što sam ga vidio i živim znajući da će ih biti još.

Sorry zbog tirada, ovakve teme me uvijek pokrenu... :shaking:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Belzebubbles wrote:(ako si već luda ko kupus onda na neko vrijeme zaobilaziš tu caku).
:D :D :D :headbang:
Belzebubbles wrote:Sorry zbog tirada, ovakve teme me uvijek pokrenu... :shaking:
No frks, i ja volim takve teme... :uzdravlje:
Da stavim šalu na stranu - ne bih voljela živjeti vječno (u značenju doslovno VJEȒNO) jer, da, popi***** bih nakon par stoljeća, ako ne i ranije.
Za mene bi pojam vječnog života tu na Zemlji obuhvaćao da živim do onog trena kad zaista, istinski poželim da prestanem živjeti. A pojam vječnog postojanja je ono što uslijedi nakon što poželim prestati živjeti - znači, vječna nematerijalna egzistencija u višim sferama...

@Izitpajn: Samo mi je palo na pamet da se nitko nikad nije pozabavio time kako vampiri plaćaju porez, barem koliko ja znam... :pale: Nisam opsjednuta vampirima... :pale: :pale: ma nisam zbilja... :oops: :angel:

Kako smo samo od rasprave o nepodnošljivim susjedima i ulošcima došli do teme vječnog života?... :shock: :dontknow:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

niniane wrote:Za mene bi pojam vječnog života tu na Zemlji obuhvaćao da živim do onog trena kad zaista, istinski poželim da prestanem živjeti. A pojam vječnog postojanja je ono što uslijedi nakon što poželim prestati živjeti - znači, vječna nematerijalna egzistencija u višim sferama...
Baš sam na to i mislio. Nekoć sam se bojao vječnosti kao vraga (ne doslovno, vrag je inače sasvim kul tip i ako se doista skriva u kanalizaciji, mislim da bi bio sasvim okej društvo za pričanje :vrag: ), ali to je prošlo kada sam malo bolje razmislio o tom problemu. Å to se tiče vječnosti i vremena, vrijeme bi trebalo prestati postojati za svakoga tko ne može prekinuti svoje postojanje. Mi vrijeme označavamo godinama, ali ga ustvari mjerimo od dana rođenja do smrti. To znači da za nas vrijeme ima početak i kraj. Ukoliko smo biće svjesno vječnosti, vrijeme kao oznaka protjecanja života bi bila besmislena jer život kao takav za nas ne bi više protjecao. Kako mjeriti nešto što nema početka ili kraja? Bez referentnih točaka, tisuću bi godina izgledalo kao i jedan sat, bilo bi sasvim nevažno koliko je vremena prošlo ako ga ne mjerimo u odnosu sa nečime. Pretpostavljam da je u tom slučaju vrijeme relativna veličina, a pošto nema čvrstih točaka, takav mjerni sistem gubi svoju svrhu. Kao što rekoh, eoni i mileniji bi izgubili svrhu i mi bi kao neko savršeno biće svjetla (zašto uvijek svjetlo, može i tama kao apsolutno svjetlo ili antiteza istome), jednostavno postojali. Ta pomisao je još uvijek zastrašujuća ali je bitno shvatiti da bismo izgubili našeg najvećeg neprijatelja i poveznika sa smrtnošću, tijelo i vrijeme.
Tijelo je samo instrument, često se pitam što me sprječava da se oslobodim svojih 194 centimetra i zaplovim višim sferama. Odgovor je dakako pomirenost sa ciklusom i ja definitivno neću biti onaj koji bježi jer od nekih stvari nema bijega.
O životu poslije smrti ne volim spekulirati, računam na neku vrstu pretvaranja naše životne energije u nešto drugo. to pitanje još čeka odgovor, postat ću topic iz zagrobnog života, bez brige...


Zašto ne bismo bili opsjednuti i zaposjednuti vampirima, kad su tako kuuul :pale: (doslovno i metaforički).
(?možda sam i ja vampir koji širi promidžbu?)

niniane wrote:Kako smo samo od rasprave o nepodnošljivim susjedima i ulošcima došli do teme vječnog života?...
Mene više fascinira pitanje kako smo od susjeda došli do uložaka? Vječni život se uvijek nekako nadoveže na sve to...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zapravo smo do uložaka došli preko pneumatskih bušilica, a onda se nekako tu ugurao i susjed.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Belzebubbles wrote:
niniane wrote:Za mene bi pojam vječnog života tu na Zemlji obuhvaćao da živim do onog trena kad zaista, istinski poželim da prestanem živjeti. A pojam vječnog postojanja je ono što uslijedi nakon što poželim prestati živjeti - znači, vječna nematerijalna egzistencija u višim sferama...
Baš sam na to i mislio. Nekoć sam se bojao vječnosti kao vraga (ne doslovno, vrag je inače sasvim kul tip i ako se doista skriva u kanalizaciji, mislim da bi bio sasvim okej društvo za pričanje :vrag: ), ali to je prošlo kada sam malo bolje razmislio o tom problemu. Å to se tiče vječnosti i vremena, vrijeme bi trebalo prestati postojati za svakoga tko ne može prekinuti svoje postojanje. Mi vrijeme označavamo godinama, ali ga ustvari mjerimo od dana rođenja do smrti. To znači da za nas vrijeme ima početak i kraj. Ukoliko smo biće svjesno vječnosti, vrijeme kao oznaka protjecanja života bi bila besmislena jer život kao takav za nas ne bi više protjecao. Kako mjeriti nešto što nema početka ili kraja? Bez referentnih točaka, tisuću bi godina izgledalo kao i jedan sat, bilo bi sasvim nevažno koliko je vremena prošlo ako ga ne mjerimo u odnosu sa nečime. Pretpostavljam da je u tom slučaju vrijeme relativna veličina, a pošto nema čvrstih točaka, takav mjerni sistem gubi svoju svrhu. Kao što rekoh, eoni i mileniji bi izgubili svrhu i mi bi kao neko savršeno biće svjetla (zašto uvijek svjetlo, može i tama kao apsolutno svjetlo ili antiteza istome), jednostavno postojali. Ta pomisao je još uvijek zastrašujuća ali je bitno shvatiti da bismo izgubili našeg najvećeg neprijatelja i poveznika sa smrtnošću, tijelo i vrijeme.
Tijelo je samo instrument, često se pitam što me sprječava da se oslobodim svojih 194 centimetra i zaplovim višim sferama. Odgovor je dakako pomirenost sa ciklusom i ja definitivno neću biti onaj koji bježi jer od nekih stvari nema bijega.
O životu poslije smrti ne volim spekulirati, računam na neku vrstu pretvaranja naše životne energije u nešto drugo. to pitanje još čeka odgovor, postat ću topic iz zagrobnog života, bez brige...
Mogao bi ova razmišljanja složiti u neku priču, ha?... :blob:

Kužim što hoćeš reći i s nekim stvarima se slažem... Samo su moje sposobnosti za iszražavanje apstraktnih stvari ipak nešto slabije od tvojih... Ali recimo ovako - vrijeme je za mene jedan ekstremno relativan pojam koji su ljudi pokušali konkretizirati mjernim jedinicama vremena i određivanjem pravila (pa tako možeš biti u jednom danu, odvesti se avionom ili brodom i uploviti u drugi dan - s konceptualne strane, zapravo putuješ kroz vrijeme - i onda kažu da je to SF! :drunken: ). Ȓak mi je svojedobno palo na pamet da smislim svoje vlastite mjerne jedinice za vriijeme koje bi se razlikova od uvriježenih, ali damn it, ne možeš tako opstati u svijetu...
Kako vrijeme ne bi bilo relativno kad nemaš dva sata koja idu sasvim isto?...
Zamisli da postoji svijet u kojem je kretanje četvrtom dimenzijom (vremenom) jedino konkretno i moguće kao kretanje u tri dimenzije... Zamisli da se vremenom možeš kretati jednako kao prostorom. Daaaamn! :blob:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Juhu, prethodnim postom sam postala hipersvemirski forumaš! :blob: :blob: :blob:

(sorry zbog offtopica :oops: )
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply