polaganje mature

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

polaganje mature

Unread post by writer16 »

evo u ovaj ponedjeljak imam usmeno odgovarati grčki i u utorak hrv i tako me je užasno strah da uopće ne učim i samo visim po ps2 i netu :D :D kako je vama bilo? mene svi tješe i kažu ma sve će biti u redu to je samo formalnosti i da ti poklanjaju ocjene i tako to ali ja baš i nisam siguran u to

kakva su vaša iskustva ako ste uooće polagali maturu?? obranio sam maturalni rad ( to nije bio veći problem ali ovo....bog mi pomogi ili tko već gore )
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Pošto mi je matura bila prije godinu dana živo suosjećam s tobom.

Ljudi ti dobro kažu i matura je sranje. Nama gimnazijalcima je bila čista formalnost i palo ih je samo dvoje (upitne inteligencije).

Ȓuvaj se nervoze jer će te jebeno usporiti i onesposobiti.
Ja sam se poslužio svojim najboljim lijekom protiv nervoze - glazbom.
Jutro prije najtežih usmenih sam odvrtio Boba Marleya i do škole u glavi vrtio Get Up, Stand Up.
Unatoć tome što te Marley smiri, ne bih ti ga preporučio zato jer je na kraju ispalo da sam bio i previše opušten. (Na usmenom iz hrvatskog recimo, kakav fijasko...)
Oderi recimo Stoogese album "Raw Power"(1973.). Ako te Search&Destroy ne pripremi za borbeno djelovanje, ništa neće.
writer16 wrote:( to nije bio veći problem ali ovo....bog mi pomogi ili tko već gore )
:bilo: Pomogni si sam i bog će ti pomoći... :bilo:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ufff, suosjecam s tobom, i ja sam relativno nedavno imao maturu, na kraju sam maturirao s 5 (a mislim da nitko nije maturirao s ocjenom manjom od 4), ja nisam imao pojma, ali sam imao srece pa sam izvukao relativno lagana pitanja...
nema me.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

ne znam o čemu pričate, bila sam oslobođena mature :nerd: :D

zar nije sad neka fora s državnom maturom? ako ne, onda će profesori možda malo gledati kroz prste, ali svakako bar pogledaj taj hrvatski, može te pitati bilo što iz sve 4 godine, a sumnjam da se svega sjećaš.

moja frendica i još jedan tip su pali hrvatski, ne zbog upitne inteligencije nego lijenosti, jer nisu knjigu otvorili (a baš njih dvoje su bili na piku dotične profesorice tijekom sve 4 godine).
nije sramota pasti na maturi, ali bed je što na popularnim faksevima ne ostane mjesta za one koji upisuju na drugom roku.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Svi te pokušavaju umiriti i utješiti, pa je red na meni da ti malo zagorčam život. Znaš onog zakonodavca Murphyja? E pa, kad sam se spremao za hrvatski, bila je jedna lekcija koju nisam učio (rekao sam sebi - vidiš, to je mala lekcija s puno nebitnih gluposti koje nikako ne možeš zapamtiti, to preskoči, nema šanse da od osam tisuća pitanja izvučeš baš to). I onda se na ispitu gospon Murphy nonšalantno došetao i rekao mi - aj pogodi koje ćeš pitanje izvuć?
I aj pogodi koje sam pitanje izvukao?

A da ti malo smirim živce - maturirao sam s pet i matura je zapravo formalnost s kojom te vole plašiti. Past ćeš jedino ako si jedan od stanara prošlogodišnjeg Big Brothera. U suprotnom se nemoj previše bojati.
Osim ako si se zamjerio profesoru koji te ispituje.
Ili ako je taj dan ustao na lijevu nogu.
Ili ako ništa nisi učio.
Ili ako ti mozak blokira kad vidiš pitanja.
Ili ako zakasniš na ispit.
Ili ako profesor shvati da si došao pijan.
Ili ako sva pitanja koja izvučeš budu baš one lekcije koje si preskočio.
Ili ako si naučio, a sam sebe uvjeriš da nisi.
Ili ako si naučio, a netko drugi te uvjeri da nisi.
Ili ako si naučio, ali krivi predmet.
Ili ako prije tebe netko rasturi na ispitu.
Ili ako znaš više od sina tog profesora koji vas ispituje.
Ili ako si ružan.

Eto vidiš da zapravo to i nije neki veliki bauk! Sretno! :wave: :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Sve je to stvar sreće. A ti i sam već znaš kolik sreće imaš.

Ja sam polagala maturu dva tjedna ranije nego cijela moja generacija, jer mi je izborni bio talijanski i profesorica je putovala, pa je nas četvoro kojima je to bio izborni predmet popušilo 14 dana pripreme. Al smo zato gledali kak se drugi znoje :P

Jedna od frendica koju je profa iz hrvatskog imao na piku naučila je sve živo i mrtvo iz tog predmeta, ali se u 3 ujutro prije mature (koja je bila u 8 idućeg jutra) zablokirala i nije se mogla sjetiti kako završava Filip Latinović. Naravno, nitko se od pristunih, myself included, nije mogao sjetiti, a uspjele smo i zametnuti obje kopije knjige negdje u stanu. Potrošile smo nekoliko sati smirujući je. I izvukla je Balade Petrice Kerempuha i briljirala. No, na kraju - za sasvim zadnje pitanje profesor je rekao "A sad mi samo još reci, kako počinje i kako završava Filip Latinović?" Ja sam se u tom trenu pod pritiskom sjetila, no ona nije.

Druga frendica me zamolila za pomoć iz engleskog - da prođemo kroz 100 pitanja. Došli smo do pitanja 5, a njih dvije koje su me trebali slušati, su se samo zajebavale. Prvo sam ih ignorirala, a odgovor na peto pitanje sam se, već na rubu živaca, derala kao manijak, mislim da me cijeli kvart čuo. Rekle su mi da sam pacijent i otišle slušati RCHP (jer su se cijelo vrijeme svađale kako počinje jedna pjesma). Nakon toga se više nismo uspjele dogovriti za još jedan session instrukcija i sve je ostalo na tome. Cura je na maturi izvukla pitanje br. 5 i ponovila sve ono što joj je moj podignuti, iznervirani na rubu živaca glasić usjekao u pamćenje i dobila 5 i pohvalu profesorice.

Pa ti vidi. :D
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Hm, ja sam na maturi iz hrvatskog na pitanje na koje je točan odgovor bio "Martin Luther" (ne sjećam se više pitanja) odgovorila sa "Martin Luther King" i izazvala salvu smijeha :oops: Nikad mi prije nije bilo toliko neugodno. Ali maturirala sam s 5 i nije bilo tako strašno.
Za maturu smo se spremali nas par zajedno, svako jutro bi došli u birc pored škole i tamo uz puno kave raširili svoje papire i učili... Eh, ti dani...
(kasnije, tijekom faksa, znalo mi se dogoditi da za jedan od manjih ispita učim više nego za tu maturu sveukupno. Da su mi bar svi ispiti bili kao matura!)

Da pobijem Murphyja: Jedna moja frendica je naučila ukupno 5 pitanja iz povijesti za maturu (i nijedno osim tih 5). I na maturi je izvukla dva od tih pet i još jedno koje joj je bilo usko vezano za maturalnu radnju. I maturirala s 5.

Beat that! :P
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Murphy je jedan nedojeben feministički abortirani preživjeli proljev izgmizao iz nakaznog istrunulog šupka gubave islužene prostitutke sa svim čovjeku poznatim veneričnim boleštinama kojega je u nju izdrkao poluraspadnut leš nasilno ubijenog i iskasapljenog svećenika koji je nastao kao rezultat incesto-homo-pedo-nekrofilije sa štencima bulimične čiuvave koja boluje od štenećaka, bjesnoće, ebole i krvavih hemoroida!

Hmm... baš sam nekako ogladnio odjenom. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Samsung, opet si me ubio, daj prestani više. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
(ne-ne, samo ti još kakaj gluposti :drunken: )

E pa i ja sam imala više sreće nego pameti na maturi, i to kod povijesti umjetnosti. Naučila sam svo gradivo do visoke gotike, dalje mi se nije dalo učiti, i nisam znala ama baš ništa nakon tog perioda. Najveći štos je u tome što niti nismo imali konkretnu nastavu, da bi si barem sa nje nešto zapamtila - profesorica je bila non-stop bolesna i samo nam je uvaljivala tone fotokopija. Uglavnom, dođem na usmeni dio mature, svi trtare, mene boli đon dal ću proći ili ne. I izvučem visoku gotiku, zadnje gradivo koje sam naučila to jutro. Dobim 4, najvišu ocjenu tog dana. :headbang:

A na usmeni dio mature iz slovenskog sam išla nakon cijele noći (doslovce) provedene u disku, polupijana, sa razmazanom šminkom, sa podočnjacima do koljena i odjećom smrdljivom od cigareta. Pita me profesorica: "Jao, jadnica... ti si učila cijelu noć, zar ne? Jako loše izgledaš." Ja klimnem glavom, sročim puppy eyes, izvučem pitanje (neku pjesmu, niti se ne sjećam koju), serendam dvije minute i profesorica samo mahne rukom "Vidim da znaš, evo ti 5, idi se doma naspavati." :D

Matura je baš bila zakon. Ja bi opet. :lol:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ja sam generalno popušio na maturi
Iz hrvatskog je na zamjenu uletio profesor koji nam nije predavao, ali je igrao nogomet s nama, a ja sam ga u nekoliko navrata pošteno faulirao (u jednom od tih okršaja je čak popušio longetu), te mi je s ironičnim osmjehom puknuo trojku uz napomenu da me pušta samo zato jer smo si dobri

Iz matiše je prije izvlačenja pitanja profa rekla valjda neće nitko izvući elipsu
i ta -dam izvuko elipsu - trebalo je izvesti formulu, na to sam potrošio toliko vremena da nisam stigao rješiti ostale zadatke i opet popušio trojku
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Murphy je jedan nedojeben feministički abortirani preživjeli proljev izgmizao iz nakaznog istrunulog šupka gubave islužene prostitutke sa svim čovjeku poznatim veneričnim boleštinama kojega je u nju izdrkao poluraspadnut leš nasilno ubijenog i iskasapljenog svećenika koji je nastao kao rezultat incesto-homo-pedo-nekrofilije sa štencima bulimične čiuvave koja boluje od štenećaka, bjesnoće, ebole i krvavih hemoroida!

Hmm... baš sam nekako ogladnio odjenom. :D
He he... Ljubiš, vivim, Murphyja?... :D
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply