10 godina mature

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

inače nekih desetak ljudi svakodnevno viđam jer smo društvo

a ostale ne vidim 1 godišnje tako da nema potrebe ići na te godišnjice

samo se iznerviram kad vidim kako ljudi napreduju a ja

stagniram :dontknow: :scratch: :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ovo mi se sviđa :D
Xaotix wrote:Nadji ekipu koja je 20 godina daleko. I NAGLASI im ti da si ti SAMO 10 godina daleko. 10 godina od mature!!! :tapsh:
a i ovo :D
Izitpajn wrote:Dotrči na početak, pokupi telefonske brojeve i reci da žuriš na avion za Tahiti... :o

Samsungov otac wrote:Dakle Ire, uživaj! Sumnjam da je netko od likova koje ćeš vidjeti objavio svoju knjigu.
pa nisam ni ja :P
a sve i da jesam njih 30, not det kajnd of pipl. uopće ne bi bili impresionirani.
a da sam se udala za nekog sponzora, to bi već bilo nešto.

o bože, kad se sjetim srednje :D
tko kod kaže da te godine nisu najgora trauma što postoji, ili laže ili ih je proveo na drogama :lol:

ne znam kako vi, al ja sam bila autsajderski tip. jedina u razredu (i vjerojatno jedina u 2-3 generacije!) hodala u martama i majicama nirvane i sl., crnom dugom kožnjaku .. taj đir :D bunt na kvadrat. angst u najčišćem obliku.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Sinoć sam bio sa curom vani i sjedimo tako u autu, negdje u nekom polju u mraku, a ja joj pričam o tome kakav je osjećaj kad ti naživo režu nogu, pa ti se rana inficira, pa dobiješ gangrenu itd. -
Iz ovg bi se dalo razvesti odlićan ljubić za Gloriju :zubo:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ire wrote:o bože, kad se sjetim srednje :D
tko kod kaže da te godine nisu najgora trauma što postoji, ili laže ili ih je proveo na drogama :lol:
I agree!
Ire wrote:ne znam kako vi, al ja sam bila autsajderski tip. jedina u razredu (i vjerojatno jedina u 2-3 generacije!) hodala u martama i majicama nirvane i sl., crnom dugom kožnjaku .. taj đir :D bunt na kvadrat. angst u najčišćem obliku.
Hm.... ja sam bila rokerica u vrijeme kad je pola Karlovca bilo pankersko. Kad bismo išli na neki koncert, murja je na ulazu redovito pretresala mene i jednu frendicu pankericu. Those days...

Ja sam prošle godine imala 5. godišnjicu mature i već mi je to bilo traumatično. Najviše na svijetu mi ide na živce kad se ljudi postave prema meni kao da me poznaju bolje nego ja sama - a još više kad to uključuje procjenu da sam ostala ista kao u srednjoj školi. A nisam. Zapravo sam se nadala nekom, ne znam, malom priznanju jer sam uvijek ja bila ta koja je trijeznila svakog tko je bio zgažen i koja je svima služila kao rame za plakanje i savjetnik - a kad sam ja zatrebala isto to, zaključili su da sam sebična.
I tako su se na godišnjici članovi te moje nekadašnje "kronerske ekipe" prema meni ponašali kao da sam isto ono naivno dijete koje jedva proviruje iza svoje kose.
Svi osim jedne meni vrlo drage prijateljice koja će mi biti i vjenčana kuma. Ali ona je sasvim druga kategorija.

Da ne spominjem dečke iz razreda (posebno jednog koji mi je cijelu srednju bio tiha patnja...) koji se razvojno nisu maknuli ni dana od srednje škole - a kamoli pet godina. Pa i dan danas sline nad curama koje su i onda bile "in" (znate one tinejdžerske američke filmove? Well, nisu baš tako neistiniti kakvima se čini na prvi mah. Osim onog dijela gdje razredni otpadak postane kraljica maturalne večeri), a koje se također nisu promijenile i i dalje su mahale sisama dopuštale da se po njima plazi.

No, big surprise - na kraju sam najviše vremena provela razgovarajući sa ljudima s kojima se onda nisam družila, a na kraju su se pokazali kvalitetnijim osobama od te moje nazovi ekipe.

Možda i tebi na kraju bude super - iznenađenja uvijek vrebaju :ocasion:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Moj je razred bio praktički ženski, lud ko šlapa, posvađan iznutra i izuzetno složan na van. Bili smo štreberi, maltretirali smo jedni druge, a profesore još više. U prvom smo srednje izbacili dva profesora jer nam nisu bili dovoljno dobri, a kad su nam to kao maturantima pokušali vratiti zabranom maturaca, mi smo si ga sami organizirali i poveli dvoje roditelja.

Nikad ne idemo na godišnjice. Koliko ja znam. Pola nas živi po drugim država i kontinetima, a kako mi je neki dan rekao frend nakon što sam prepričala par stvari koje smo radili - nije ni čudo da se ne nalazite, vi svoju srednju školu nemrete nadmašit. :)

Ostala sam s nekoliko ljudi dobra, ali ih ne vidim često jer ne žive u Zagrebu. A neke pak viđam toliko redovono svih ovih godina da sam zaboravila da ih znam iz srednje... A neke bome i iz osnovne...


Highschool was fun, but elementary school was awesome!!!!!!!!!!!!!! :D
(A ja nit pijem nit se drogiram!)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Ire wrote:ne znam kako vi, al ja sam bila autsajderski tip. jedina u razredu (i vjerojatno jedina u 2-3 generacije!) hodala u martama i majicama nirvane i sl., crnom dugom kožnjaku .. taj đir :D bunt na kvadrat. angst u najčišćem obliku.
meni je bilo bolje utoliko što sam imala autsajdersku ekipu :D nas 4 djeve bajne nitko nije zvao na "razredna okupljanja" i "zajedničke izlaske", što nama nije puno značilo pošto smo izlazile više nego cijela ta ekipa zajedno i imale odlično društvo izvan škole, ali bilo mi je komično baš zbog tih stereotipa :)
ali jao kad se sjetim tih modnih eskapada, kratka odjeća preko duge i obavezni lanac, ali ne onaj fensi koji dođe uz hlače nego pravi, sirovi iz željezarije :oops:

(P.S. nije još prošlo 5 godina. imam pritisak da diplomiram na vrijeme :pale:)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2846
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ispada da je 90% ljudi ovdje bilo neprilagodjeno. Yup, SF forum :lol:
Ire wrote:a sve i da jesam njih 30, not det kajnd of pipl. uopće ne bi bili impresionirani.
a da sam se udala za nekog sponzora, to bi već bilo nešto.
Ako ih hoces impresionirati, da se i to sredit :ocasion: Zavidit ce ti vise nego da si Kerumova snajka :drunken:
Randomness is strong with this one!
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

dakle, osnovna = i got beat up on. onda sam naraso, pa su prestali. it sucked. svi su vjencani ili mrtvi ili nes cudno izmedju.

srednja - alkohol. mnogo alkohola. droge su dosle na faksu.

10 godina? pivnica, jedni sam se naroljo, navodno sam se najvise promijenio. naravno, kad oni(e) nisu. mos zamislit, ekipa ima iste izraze, ista razmisljanja, isti stil odijevanja, iste ciljeve, kao i pred 10 godina. malo mi je to bilo neshvatljivo, al onda porazgovaras s ekipom, shvatis da su jednako plitki(vecina) ko i prije, oni dobri ti daju broj pa odes i na kaficu s njima tu i tamo, a za one lose te boli.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

To i ja kažem! Ljudi ostanu na mjestu... Radije bih i da idem nizbrdo nego da stojim na mjestu.
A osnovna... omg, nisam znala da je i to tema... E, u osnovnoj sam tek bila pravi razredni otpadak... Bullyng i pol - samo što ga nitko tada nije tako zvao. Nisu me, doduše tukli - uglavnom me nisu smatrali vrijednom toga (valjda). Ali psihičko maltretiranje... Došla sam u srednju školu odlučna da će to biti moj novi početak - i iskompleksirana do boli. Å to ti sve klinci mogu napraviti... a kako tek okrutni mogu biti!...
Imala sam jedno vrijeme fiks ideju da ću, kad odrastem i postanem faca s diplomom :x (boingam glavom o zid jer još nemam diplomu - kako nelchee reče - TAJ PRITISAK!:pale: ) se pojaviti među tim ljudima koji su mi svojedobno uništili život (bez pretjerivanja. Kad imaš 12-13-14 g., takve stvari ti zaista mogu uništiti život) i pokazati im da me ipak nisu dotukli, već da sam u tome našla snage za postići uspjeh o kakvom oni mogu samo sanjati.
A onda sam odrasla i to mi je prestalo biti važno. Damn, neke stvari preboliš, neke oprostiš, rane izliječiš i zagladiš ožiljke što više, i osveta u bilo kojem obliku postane niži oblik razmišljanja.
Zanimljivo, dotični ljudi su se sjetili organizirati 10 godina od osnovne (PA TKO TO JOÅ  RADI?!!!:dontknow: ) i tako niniane u petak ide na višesatno druženje s ljudima iz paklene osnovne. Baš me zanima kako će to ispasti. S obzirom na to da sam sada znatno drugačija nego onda, baš bih ih mogla malo šokiravati svojim vampirskim pričama, ulogama, hladnim oružjima, dogodovštinama s konova... :P
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Xaotix wrote:Ako ih hoces impresionirati, da se i to sredit :ocasion: Zavidit ce ti vise nego da si Kerumova snajka :drunken:
ok, tell :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

niniane wrote:To i ja kažem!
sve što si napisala ko da sam ja pisala :shock:

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Xaotix wrote:Ispada da je 90% ljudi ovdje bilo neprilagodjeno. Yup, SF forum :lol:
Mislim da se ne mogu složiti s ovim. Naime ja to gledam tako da su svi ostali bili autsajderi a ne ja. :zubo:
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

I mene su maltretirali u osnovnoj. Možete si mislit kako mi je bilo kad sam se iz metropole = Zagreba preselila u slovensku selendru zvanu Brežice. Em sam bila šutljiva, jer nisam znala slovenski, em sam bila mamina curica lijepo obučena u suknjice ( :x ), em sam imala dlakavi mladež na licu (oni koji me znaju su možda vidjeli ožiljak - mladeža sam se rješila tek sa 18 godina, jer me majčica divna nije prije pustila na operaciju ( :x ), em malo više kilica, em lijepe olovke, kemijske i gumice kupljene u Zagrebu, em odlične ocjene - pa zar to sve nije FENOMENALNA atmosfera za iživljavanje seljačina? :x
U srednjoj školi je pak bilo popularno ogovaranje iza leđa, ali sam otupjela kroz godine i naučila se više-manje ignorirati budale.
What doesn't kill us, makes us stronger. :thebirdman:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mene su roditelji vodili u školu sve dok nisam krenuo u srednju. Tad su prestali jer mi je srednja bila u drugom gradu. Ȓesto sam plakao kad bi nastava završila jer nisam znao gdje trebam ići. Nikako nisam mogao zapamtiti kako ulice izgledaju, tako da sam se često gubio. Jednom sam dva dana proveo ispod nekog mosta ( kao klinac sam pokupio nekakav virus, pa mi je vid bio jako loš, ali u međuvremenu se popravilo) jer sam mislio da mi je to spavaća soba. E da, inače smo imali malu kuću i ja nisam imao svoju sobu, pa sam spavao u kupaonici, tako da sam navikao na stalnu vlagu. Zato sam zamijenio potok sa svojom kućom.
A u školi sam bio razredni klaun. Zato jer mi je nos uvijek bio krvav. Bilo im je zanimljivo gurnuti me kroz prozor s prvog kata. Zato sad ne vidim dobro na desno oko, jer mi smeta nos. A bio sam toliko debeo da sam išao u dva razreda odjednom. Kad malo razmislim, uklapao sam se u ekipu. Svaki odmor kad bih pao kroz prozor, odlazio sam u kotlovnicu i tamo se družio s ložačem. Bilo nam je super. Igrali smo se tko će dulje držati vrelu cijev u rukama. I ja sam uvijek pobjeđivao. On je uvijek odustajao kad bi vidio koliko ju dugo ja mogu držati, pa nije ni pokušavao. A bio je stvarno dobar prema meni. Meni je pušta da sve radim prvi. I to s cijevima i kad je trebalo ložit, pa kad je trebalo ulovit štakora. Bili smo super ekipa.
A u razredu nas je bilo trideset dvoje. Osamnaest cura, trinaest dečki i ja. Učitelji su bili dobri prema meni. Uvijek su mi dopuštali da brišem ploču i da zamjenjujem redare u svim njihovim poslovima. Bio sam jako važan u razredu, zapravo. Sjedio sam sam u posebnoj klupi, na hodniku. Rekli su mi da je to zato da nitko ne prepisuje od mene na testovima jer sam jako pametan.
Å to se tiče izlaženja s ekipom, o, izlazio sam ja! Svaku večer su me mama i tata puštali van. Pred kuću. I kad bih počupao travu iz jarka, smio sam ići spavati u svoju kupaonicu. Samo sam se morao okrenuti prema zidu kad bi se mama i tata išli kupati, da me voda ne šprica po licu. Oni su mi rekli da je to za moje dobro, jer ih je to kupanje, izgleda jako boljelo. Kad su se zajedno kupali, onda je mama uvijek vikala i stenjala. I tata isto, ponekad. Rekli bi mi da zažmirim i okrenem se prema zidu dok to traje. Mislim da su imali nekakvu alergiju na vodu, pa ih je zato to toliko boljelo.
Imao sam i psa kad sam krenuo u srednju školu. Nisam išao busom kao ostali učenici, jer sam uvijek nekako zakasnio na njega. Baš kad bih se pojavio iza ugla, bus je naglo zatvarao vrata i odjurio sa stajališta. Pa sam išao pješke u školu. I onda me pratio taj pas. Bio je baš sladak. Uhvatio bi mi se za nogu, pa sam ga vukao do škole. Baš nam je bilo zabavno, meni i tom bernardincu.
Kad smo planirali maturalac, učitelj mi je rekao da je za mene bolje da ja ne idem jer bi me netko tamo mogao pokrasti. A kad sam ga pitao zašto onda idu svi ostali iz razreda, rekao mi je da ga za njih nije briga, da sam mu samo ja bitan. Baš me volio taj učitelj, bez obzira što mi je onda jednom, kad sam mu pokazao zadaću na koju mi je netko iz razreda razmazao govno, uzeo stolac i zabio mi jednu njegovu nogu u prepone. Doktor je kasnije rekao da neću moći imati djecu, a mama i tata su rekli - "hvala Bogu!" To valjda zato što mi nije bilo ništa teže.
Onda sam na kraju i ja išao na maturalac. Al sa svojim roditeljima na bazene. Uh kak nam je bilo zabavno. Tata se napio, pa me bacao s tobogana, a mama je vikala - "nemoj pokraj bazena!" Onda me tata odvukao u wc i rekao mi da se naguzim. E da. Nisam imao nikakve gaće, jer su mi rekli da mi ne trebaju, da bih tako radio i na maturalcu, pa su me ljudi na bazenu čudno gledali, a djeca su se smijala. I ja sam se smijao s njima. Baš nam je bilo zabavno! Kad smo išli kući, nisam mogao baš najbolje sjediti, al tata mi je rekao da bih sve to radio i na maturalcu. I tako, kad smo se vrati8li u školu, ispričao sam prijateljima u razredu, kako sam proveo svoj maturalac. Svi su se smijali. I ja s njima.
Ma, bilo mi je predobro u školi. Å teta što je trajala tako kratko, samo dvadeset osam godina. Da ne bolujem od raka debelog crijeva, sad bih upisao i fakultet, da mi opet bude tako dobro!

Eto, to je bila moja škola! :wave:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply