10 godina mature

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Ma daj, Samsung... ubio si me svojom pričom. Sva sam se polomila jer sam pala sa stolca od smijeha. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

You win!!!!!! :D :D :D
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Samsung, you sicko! :D

Tanja, a gdje su ti te haljinice? zašto ih više ne nosiš? :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

U Karitasu? :dontknow:
Ma to su bile ružne crne suknjice - majčica me skoro cijelu osnovnu školu oblačila kao pionirku: bijela bluzica sa čipkastom kragnom, bijele najlonke (na kojima su mi u školi obožavali ostavljati prljave otiske cipela, a doma je bilo špotanja "Što ne paziš malo kako hodaš??!!" :x ) i mrtvačko crna suknjica. :pale:

Samsungov Oče... u tvoju čast sam promijenila potpis. :headbang: :headbang: :headbang:
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

:shock: :shock:
Hej ljudi, pa koji vam je...
Ove vaše priče mi izgledaju ko ispovjesti hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP-a. :shaking:
Prepisujem vam zato jednu pjesmu od Gabice, znate onu...

Ja nisam kao ti da pamtim samo zlo... :janpi:

Ajde priznajte da vam ipak nije bilo toliko bekino. :cheers:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

bilo je bekino :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Bubba Zanetti wrote: Ajde priznajte da vam ipak nije bilo toliko bekino. :cheers:
pa ja sam rekla da mi je bilo super pa me svi ignoriraju...

kad sve ovo čitam, imam osjećaj da sam živjela in a protective bubble...

u mom razredu nije bilo autsajdera - svi su bili autsajseri -

i darkerica friško iz Londona koja je izgledala kao da je netom izašla iz Cure spota,

i šminkerica 1, s tonom maskare na predsatu u 7 ujutro (joj, nju sam obožavala kad bi pao snijeg - što ima zabavnije od šopanja šminkerice s previše maskare? promatranje reakcije profesora na njenu razmazanu šminku ostatak dana! eto šta!)

i šminkerica 2, koja je bezočno vonjala na vlagu unatoč skupim parfemima, and being blond never got any of the sniff-sniff jokes aimed at her.

i kulturnjačku wanna-be lezbijku with identity issues

and a tortured poet with mean turn of mind and an empty apartament niti ulicu od škole,

i seljančicu iz Pušće donje koja je nosila roza suknjice s velikim, veeeeeelikim točkama i koja nikad nije zakasnila na nastavu,

i sivu povućenu dugokosu mirnu introvertiranu štrebsu with zero fashion sense koja je uvijek znala kako ide dvostrukorimovani dvanaesterac, i koja je plakala kad smo je zajebavali,

i dalmatinsku seljanku iz Zadra koju je čula i Kultura, a možda i Kulušić, svaki puta kad bi progovorila,

i malog crnog vraga od devout katolkinje iz centra koja je svima slagala psine,

i visoku, neartikuliranu curu koja bi svaki put kad bi profesor pitao 'tko će ovo ili ono?' bila ta koja bi završila s tim zadatkom (courtesy of the little black devil)

i kovrčavu genijalku s dva imena koja je osvajala natjecanja iz fizike i iz hrvatske gramatike,

i femme fatale atletičarku kratke crvene kose i velike guzice koja je samo snimala koga će povalit,

i malu crvenokosu feisty luđakinju koja je izjavljivala ljubav profesorima, i tražila da ide gledat face manijaka koji su nam drkali na prozor u popdnevnom turnusu kad smo imali nastavu u podrumu

i podebljeg weirdoa čupave frčkave kose koji se unosio u facu ljudima koji su s njim pičali,

i tihog, mirnog plavokosog tipa za kojeg smo svi čekali kad će se obznanit da je serial killer,

i visoku, debelu oštrokonđu with a weird fashion sense and a name that means death,
i plavokosu patološku lažljivicu povratnicu velikih grudi with an opinion on everything,

i nadobudnog, simpa tipa iz Vukovara,

i debelu, simpatičnu izbjeglicu iz Dervente koja je od svih nas bila starija godinu dana, a ko da nije, koja je kasnije studirala matematiku

i voluptuos pepeljastu plavušu povratnicu isto od negdje koje se zaklela da će bit glumica, i think she even became one,

i sramežljivu girlie girl iz Novog Zagreba,

i nisku muslimanku velikih sisa i velikih štreberskih ambicija koja je mislila da se na kurcu dlake nakostriješe kad se digne, (možda joj je to bilo od posta)

i slatko curče nevinašce kojoj su konstantno neki tipovi nudili brak

i još dosta skrenutih ljudi...

And, of course, then there was me. :D

how could I not fit in?!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Nimrod wrote:
u mom razredu nije bilo autsajdera - svi su bili autsajseri -
čovječe, razred ti zvuči k'o moj... fale još samo:

poluamerički poluarapin koji je falio preko pola nastave ali kad je bio je rasturo;

kćer bivše profesorice, štrebsa po svim pravilima koja je svejedno nosila iz razreda van one koji nisu htjeli markirati kad nam se zamjerila profa iz kemije;

ekoaktivistica prije nego što je to bilo u modi koja je spašavala pse iz šinteraja, vadila mačke iz kanalizacije, pisala pisma lokalnim vlastima i svađala se s policajcima i nekulturnim vozačima (i još to radi);

i možda još tko, ali, uglavnom, to je to... Možda je zato i meni bilo dobro u školi... a možda i zato što je to ista škola? :D :wave:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Tanja.C wrote:Samsungov Oče... u tvoju čast sam promijenila potpis. :headbang: :headbang: :headbang:
Wow! Ovo je prvi moj citat kojeg je netko upotrijebio, a da ja nisam imao svoje pištolje u čelo u tome! :blob: :blob: :blob: Sad sam si sav bitan! :zubo:
Ire wrote:Samsung, you sicko! :D
Zašto sicko? Zar vi ostali niste imali takvo djetinjstvo? :scratch:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nimrod & Milena wrote: sve što su napisale
Trebale ste te opise poslati Seinfeldu. Od svakog bi napravio po jednu epizodu.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Xaotix wrote:Ispada da je 90% ljudi ovdje bilo neprilagodjeno. Yup, SF forum :lol:
Da taj sam.

Osovna je stvarno bila ok, nije bilo zlobe. Ustvari sutra imam nekakvo okupljanje ekipe iz osnovne, 5 godina poslije i ti tripovi. Ono vjerojatno će bit ok iako nema nekih iznenađenja jer većinu tih ljudi svako toliko negdje vidim.

Gimnazija je ipak druga priča!
Uglavnom bih je opisao kao moje pokušaje da postanem normalan (prilagođen) i da se utopim u masi.
Dakako to baš i nije išlo pa sam većinu vremena proveo u čitanju raznorazne filozofije. Od taoizma, zena, budizma, Nietzschea, i tako dalje.
Uglavnom, nekakvi pokušaji smirivanja.
Srednja je ipak najtraumatičnije razdoblje, ne samo zbog vlastitih problema već i sranja koje ti okolina može napraviti.
Sve završi na tome da je sve u tebi, a okolina se manifestira kroz tvoja stanja duše. Ako si ti stabilan, ni najgore budale te ne mogu promijeniti.

A "najgora okolina" je ono kako bi se mogao opisati moj bivši razred. :D
Nešto kao čopor, samo što ne napada okolinu nego sebe. Baš svi s kojima sam poslije pričao (Nisam uhvatio samo nekoliko ljudi koji su završili u Zagrebu) uopće nisu bili zadovoljni razredom i smatraju ga veoma mračnim dijelom svog života.
Zanimljivo je to što to ne kažu samo neprilagođeni, nego i ostali, čak i oni kojima je glavna zanimacija bilo tlačenje drugih.
Jedan je dečko čak i pobjegao u drugu školu nakon tri godine konstantnog maltretiranja. Mislim da je kap koja prelijeva čašu bila onda kada su mu u torbu stavili rabljenu WC četku.

Taj lik ide na moj faks i totalnu umirem od smijeha zbog činjenice da se ponovo počeo povlačiti sa ekipom kojoj je inače služio kao boksačka vreća.

Ipak nije srednja bila toliko crna. Kako rekoh sve ovisi o tebi, i na kraju je i to samo još jedno iskustvo. Važno je nešto naučiti i iz svega izaći bolji.
Ȓak je i naš "čopor" imao dobrih trenutaka, ali da budemo iskreni, u tim nas je trenucima spajala ponajviše trava. Nekoliko se puta skoro pa cijeli razred zajedno napušio i onda su svi bili frendovi. Kad kažem skoro pa svi, moram se ispraviti zato jer su se na kraju napušili i onih nekoliko koji kao "preziru drogu" i to čarolijom secondhand pušenja.
Nažalost to je samo privremeno i u ponedjeljak se svi opet mrze. (Sve je to posljedica odličnog, ali ono stvarno odličnog, maturalnog putovanja u Amsterdam. Poseban je osjećaj sa negdje 15 dobrih ljudi zapalit ravno ispred hostela.)

Na faksu sam se konačno pomirio sa činjenicom da sam luđak i doista su nestali svi problemi. (koliko god to smiješno zvučalo)
Ipak se sa nostalgijom sjećam mojeg starog razreda, koliko god bio disfunkcionalan ne može se reći da je bilo dosadno. Svejedno vidiš ljude koji su ti bili jači i sve dođe na svoje. Ja imam sreću da su svi muški ostali u Rijeci pa se lako nađemo.
Konkretno, trećina je razreda na mojem faksu tako da neke od ljudi viđam skoro pa svaki dan.

Sumirajući, od cijelog razreda (32 duše) indiferentan sam prema ostvarivanju kontakta sa njih negdje 6, a ostale stvarno volim srest i malo popričati.
Uglavnom lud do kosti, ali svjestan sam da mi je na loše stanje u srednjoj najviše utjecalo moja vlastita nesigurnost i pokušaj utapanja vlastitog identiteta.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Sad sam si sav bitan! :zubo:
I meni si jako bitan, nisi samo sebi. :oops: :oops: :oops:

@ Nimrod - ti si actually zapamtila toliko ljudi iz razreda? :shock: Jesi li to uzela neki yaerbook u ruke ili si sve nabrojala iz glave?

Meni je najveća fora IKAD u srednjoj bio početak 2. razreda, jer samo to ljeto u knjižnici bila otkrila Adamsa i naravno pročitala sve što su imali. I dođemo mi na prvi sat slovenskog i pita profesorica jesmo li što čitali preko ljeta. Svi šute, šutim i ja. Nakon duge tišine se javi jedan dečko: "Ja sam u knjižnici otkrio jednog super pisca." Profesorica oduševljena: "Daaa? Kojeg?" I kaže dečko "Douglasa Adamsa." Nitko (osim mene) nikad nije čuo za njega, profa se indiferentno počeškala po glavi, a ja sam se zaljubila. :oops:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Tanja.C wrote:
@ Nimrod - ti si actually zapamtila toliko ljudi iz razreda? :shock: Jesi li to uzela neki yaerbook u ruke ili si sve nabrojala iz glave?
Maj tot ekzekli
Hebote pa ja se ne mogu sjetiti pet imena (osim onih s kojima se redovito viđam) a kakoli opisati kakva su bila njihova vjersko/političko/aktivistička opredelenja - a ja sam, za razliku od vas, išao u razred s dvije generacije :zubo:
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

mogo bi i ja tako nesto napisati o svom razredu...cek malo...ne, ne bi, kripli su 80%
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Bahod wrote:
Tanja.C wrote:
@ Nimrod - ti si actually zapamtila toliko ljudi iz razreda? :shock: Jesi li to uzela neki yaerbook u ruke ili si sve nabrojala iz glave?
Maj tot ekzekli
Hebote pa ja se ne mogu sjetiti pet imena (osim onih s kojima se redovito viđam) a kakoli opisati kakva su bila njihova vjersko/političko/aktivistička opredelenja - a ja sam, za razliku od vas, išao u razred s dvije generacije :zubo:
To su ljudi koji su sjedili oko mene :) Moj red (većinom) i red do.
A s njih 4-5 se čujem povremeno, a s 2 još družim... Mi smo bili veliki razred, oko 40 nas je bilo (ratne godine, izbjeglice i tako to). Funny, dok sam pisala j sam baš imala suprotan osjećaj - da ih se ne sjećam puno i da se nekim ne sjećam imena, i da mi je treći red uglavnom jedna velika rupa, do zadnje klupe, i da nekim ljudima pamtim ime i prezime, a nekima samo nadimke...

A moj se razred na satovima jezika razdvajao i spajao s drugim razredima - s nekima od njih se također još uvijek družim. No, oni su većinom bili razmaženobogatunski-manekensko-sponoraško-skijaški razred. Non interesting types, but a hefty amount of crazies. :) E to je bio clash svjetova!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply