Ples s vilama

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Oko vila u našoj predaji: Jozo Vrkić: Hrvatske predaje. To ti je njegov samizdat iz devedesetih, u par izdanja. Ima zgodnih stvari. U prvoj verziji je naslov bio Vražja družba. Možda nađeš po antikvarijatima.
A. Ziljak
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Unread post by Panonsky »

Krvoje wrote:Ovo je duhovito :) Ja taman htio pričat doživljaje iz druge ruke od mojih starijih rođaka.

Dapače, dapače, prijatelju... slobodno podjeli te predaje s nama...


Ostalim članovima se iskreno zahvaljujem na preporučenoj literaturi koju ću svakakko potražiti jer ova tema je vrlo interesantna. Ako Krvoja ispripoveda svoju štoriju (ili netko drugi također) e onda ću vam i ja nešto ispričati, vezano za temu dakako...
:ocasion:
?
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Panonsky wrote:
Krvoje wrote:Ovo je duhovito :) Ja taman htio pričat doživljaje iz druge ruke od mojih starijih rođaka.

Dapače, dapače, prijatelju... slobodno podjeli te predaje s nama...


Ostalim članovima se iskreno zahvaljujem na preporučenoj literaturi koju ću svakakko potražiti jer ova tema je vrlo interesantna. Ako Krvoja ispripoveda svoju štoriju (ili netko drugi također) e onda ću vam i ja nešto ispričati, vezano za temu dakako...
:ocasion:
Nema neke štorije, pokojna rođakinja mi jednom pričala da vidjela vile :) Ako doživim nešto slično, donijet ću ovdje.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Unread post by Panonsky »

Krvoje wrote:
Nema neke štorije, pokojna rođakinja mi jednom pričala da vidjela vile :) Ako doživim nešto slično, donijet ću ovdje.
:?



Dobro, ondak ću ja vama ispripovedati dva događaja, stvarna. Jedan s vilama a drugi s jednim neobičnim šumskim bićem kojeg u zagorju primjerice zovu u narodu coprnjica, evo ovako je to bilo…

Jednog dana pozove mene moj čakovački prijatelj čuka da malo naidem k njemu jer je kupio novog konja vranca, a konj mlad, jak, brz, pa da ga projašemo čakovačkim sokacima i lenijama…
Dođem ti ja dakle kod njega u goste, odma` drugi dan:
Ehej čuka, di si lipi čovik moj!!!
Ej Panonsky, ljudino… ajde, ajde naprid… Oš` pojest šta, oš` popit!?
Ama, ajmo mi prvo vidit to kljuse pa ćemo dalje lako…

Pođosmo do livade iza kuće i vidim ja četir` konja, dva bila, jedan garov i riđan, al svima grive povezane u pletenice, pa upitam svog čuku…
Pa dobro prijatelju, imaš lipe konje al što im grive vežeš u pletenice? Kako ti nije mrsko od tol`ka posla??
Ej stari moj druže, ne pletem im ja grive, nit itko od mojih… Već jutrom ranim kad im naidem vode dati i jila a ono sve grive popletene sitnim vezom. Sve sam mislio kako djeca to rade al` rekoše mi da nije nitko od njih. Više im niti ne raslićem pletenice kad svako jutro ista slika me dočekuje.

Ajmo mi ovako prijatelju, kažem mu tada, ostaću ja večeras kod tebe al` nejdemo odma` spavat nego ćemo spremit konje u štalu, rasplest im grive, zaprt vrata i pazit da netko ne uđe, pa da vidimo jutrom šta će biti.

Kako rekoh tako se i složismo, tako i napravismo. Navečer spremismo konje, raspletemo im grive, zatvorismo vrata, a pred štalom naložismo vatru a kasnije kad je bilo dosta žari pomalo natakošemo komadiće mesa na ražanj i uz pivkana pekosmo ražnjiće. Malo piva, malo ražnjića, malo priče, malo piva i eto ti jutra začas.

Cijelu noć konji bili mirni i jutrom mi otvorismo vrata kad imadosmo šta vidit.
Na sva četir` konja grive u pletenicama i to tako sitno vezeno konda su se male dječje ručice igrale. Ostadosmo u čudu.

:scratch:


Eto, to vam je o vilama jer tko bi drugi mog`o to napravit ;-)
A sad o coprnjici…



Krenem jednog dana kod prijatelja u Pregradu al` kako on ne živi baš u samom gradu već u jednom obližnjem selu, odlučim propješačiti do njega. Bio sam već jednom tamo al davno, pa kad sam krenuo putem kroz šumu, što sam dalje išao sve mi se više činilo da sam se izgubio. A šuma ona sve gušća i gušća, puteljak sve uži i uži i naravno… nigdi nikoga da pitam za put.
Idem ti ja dakle tim puteljkom kad vidim neka baka nedaleko ispred mene, sjedi na panju i odmara. Dođem do nje.
Hvaljen Isus majko, možete li mi reći kako da dođem do velog vrha, mislim da sam negdje pogrešno skrenuo.
Ništa ona baba ne govori, ja sve mislim godine su to pa je oglušila pa ja opet pitam al sad malo kao zavičem…
STARAMAJKO, JEL` ZNATE DI SU VELI VRHI!!?
Kad me ona pogleda, sve onako kao da ne vjeruje da je gledam, ustane se napravi nekakvu strašnu grimasu, isplazi jezik i počne rasti… visoko, visoko, visoko i brzo, jebote za par sekundi je bila sto metara.

Kad sam ja dreknuo i bris… Jebote, naš`o sam one vele vrhe za pet minuta ;-)

Ispričam ti ja prijatelju što mi se desilo a on ti mrtav-ladan kaže, ma to ti je coprnjica, neće ti oni ništa samo tako straše ljude, al` znaš šta ne može njih baš svatko vidjeti… Jebajga sad.

Eto vam ispričah ova dva događaja, istinita su vjerujte mi… Poslije sam ja imao još svakakvih susreta al` o tom potom, možda izdam zbirku, hehehe




:headbang:
?
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Unread post by Panonsky »

Dovraga, rekoh malo da vas potaknem kako biste i sami iznjeli svoje doživljaje ili neke priče koje ste čuli od bilo koga, a vi ništa... Eeeee
:oops:
Sad mi je neugodno
?
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Vile su odavno out. Ako si vidio, recimo, hobita, onda je to druga stvar. ;)
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Unread post by Panonsky »

:D
da hobita... vidio cijelu hordu :shock:
nudili mi nekakav prsten, al samo mahnuh rukom i rekoh; Ma daj...
:uzdravlje:
p.s. zgodna slika uz nick
?
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Panonsky wrote: p.s. zgodna slika uz nick
A-ha, dobra je. Držao je dugo na desktopu.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Mhm, ako zanemarimo onu raspravu o vilama, viljuškama, vilicama, viličarima i sl...
Da, dobra ideja za zbirku... hm...
Mislim da sam i ja jednom vidjela vilu. Ali bila sam malo :drunken: pa ne vjerujem previše svojim osjetilima ni sjećanju... :D

Upravo sam skužila da na forumima svako malo pišem o nekom svom pijanstvu. NISAM ALKOHOLIȒAR! :D :D :D

(samo volim popiti...) :uzdravlje:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Da, da, to svi kažu.
Sljedeća faza je, mogu prestati kad požeim. :D
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

niniane wrote: Mislim da sam i ja jednom vidjela vilu. Ali bila sam malo :drunken: pa ne vjerujem previše svojim osjetilima ni sjećanju... :D

Upravo sam skužila da na forumima svako malo pišem o nekom svom pijanstvu. NISAM ALKOHOLIȒAR! :D :D :D

(samo volim popiti...) :uzdravlje:
Vidim da ovdje neki kombiniraju vampirluk i sklonost prema kapljici.

Evo bejb, samo za tebe.
:D

Za žedne vampire

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Bubba Zanetti wrote: Za žedne vampire

:uzdravlje:
Ovo so like treba primjenit sa zelenom, na apsint!
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Bubba Zanetti wrote:Vidim da ovdje neki kombiniraju vampirluk i sklonost prema kapljici.

Evo bejb, samo za tebe.
:D

Za žedne vampire

:uzdravlje:
:D :D :D

Hvala, darling...
Osim toga, vampiri su krvoholočari... stvari se lako pobrkaju... :drunken:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Belzebubbles wrote:Da, da, to svi kažu.
Sljedeća faza je, mogu prestati kad požeim. :D
Al mogu zaista... :oops:
Post Reply