Parsek na webu

PARadoksalno SEKularno glasilo Društva za znanstvenu fantastiku SFera

Moderator: Dagi

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Parsek na webu

Unread post by Izitpajn »

Trebam uslugu od svih koji ovo ?itaju. Stvar nije trivijalna, ali nije ni pretjerano komplicirana. Naime, danas sam otkrio da Parsek gledan s razli?itih kompjutera izgleda dosta razli?ito, pa želim otkriti kako smanjiti te razlike. Zato bih htio da svatko napravi screenshot od nekoliko nasumice odabranih stranica Parseka (i nasumice odabranih brojeva, dakle bilo koji broj osim 71-73) i da mi pošalje.

Dakle, jednostavno, otvorite nasumice neki od brojeva (74-80) i nasumice kliknite na neki tekst u sadržaju (desni meni), napravite screenshot, po mogu?nosti u PNG-u, ako ne, onda može i u GIF-u, i pošaljite mi sve to na mail.

Kratka uputa za one koji ne znaju kako napraviti screenshot: na tastaturi gore desno nalazi se tipka Print Screen. Kad otvorite stranicu koju želite snimiti, stisnite tu tipku. Zatim otvorite Paint (Start->Programs->Accessories->Paint) i stisnite CTRL-V (ili u meniju Edit odaberite Paste). Zatim idite na File->Save As i snimite kao PNG ili, ako toga nema, kao GIF.

Molim da mi sve to pošaljete na

p_dalibor
(a)
net,
hr

Hvala.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Parsek na webu

Unread post by Tomislav Sakic »

Izitpajn wrote:Naime, danas sam otkrio da Parsek gledan s razli?itih kompjutera izgleda dosta razli?ito
Eh da, glavna muka svih web-mastera... Moj co-webmaster je to razrije[?]io nekim programiranjem, po kojem ti se sajt prilago?ava svakom browseru - naime, mislim da je problem u varijantama i generacijama browsera, a da ne spominjemo hrvatska slova s kompova u inozemstvu, ili Macove...

Na zalost, ne mogu ti pomoci, prvo nisam mogao spremiti kao PNG, drugo: moj komp iz nekog razloga ne zeli spremiti niti JPG ni GIF screenshota Parseka, premda to inace koristim (iz istih razloga :x ), no to je ve? problem mog lokalnog trerminala na poslu (Nadam se: Paint cannot save this file... :scratch: )
Post Reply