Sva krv covjecanstva

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Tomislav Šaki? wrote:
mcn wrote:Glavni je problem toga romana što je kapitalno nezanimljiv i, uz to, upitno SF.
Darko, ne možeš nešto ovakvo nabaciti ovdje i na svom blogu i jednostavno oti?i. No? ?ekamo (barem ja - zanimaju me tvoji argumenti:-).
Nemojte mene ignorirati :blob: Ja sam napisao recenziju. Možda imam i neke argumente. A možda su u šumi. Evo:

http://www.game-master.org/phpBB2/viewt ... 8253#18253
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Zoran wrote: Nemojte mene ignorirati :blob: Ja sam napisao recenziju. MoĹžda imam i neke argumente. A moĹžda su u [?]umi. Evo:

http://www.game-master.org/phpBB2/viewt ... 8253#18253
Sad zna[?] kako je mene. Mene uvijek svi osim tebe ignoriraju. :wave:
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

A [?]to ako je to zarazno? I sad se prenjelo na tebe? Po?nem osje?ati griĹžnju savjesti... :(
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagon wrote:A što ako je to zarazno? I sad se prenjelo na tebe? Po?nem osje?ati grižnju savjesti... :(
Ajmo izazvati epidemiju dok svi ne po?nu ignorirati svih!

U biti, ako te svi ignoriraju, mogla bi biti savršen špijun! Ma što Perkovi? mislio o tome!
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Vidi[?] ti to, a dobro bi do[?]ao dobro pla?eni posao u fu[?]u! :iconbiggrin:
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagon wrote:Vidiš ti to, a dobro bi došao dobro pla?eni posao u fušu! :iconbiggrin:
Naravno! O?ito imaš puno slobodnog vremena, cijeli radni dan si provela postaju?i po forumima :mrgreen:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pa kad mogu raditi nekoliko stvari istovremeno...
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

major offtopic! :!:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, da probam malo detaljnije. Dakle, ako smo se složili da muški i ženski mozak generalno nisu identi?ni, nego da se, GENERALNO, muškarci bolje snalaze u prostoru, onda se moraš složiti i da postoje zanimanja koja GENERALNO bolje leže muškarcima nego ženama. Uzmimo vojne pilote kao primjer koji ne mora biti to?an, nego samo radi ilustracije. Ni u kom slu?aju ne želim re?i da je svaki muškarac bolji pilot od svake žene, govorim o prosjeku koji ništa ne govori o pojedina?nim slu?ajevima. Ali egzaktno matemati?ki, ako su muškarci, na primjer, u prosjeku bolji vojni piloti od žena, to ne zna?i da ne može postojati žena koja bi bila jednako dobar pilot kao muškarac, ?ak štoviše, matemati?ka statistika kaže da ?e sigurno postojati bar nekoliko žena koje ?e u?i me?u najboljih deset pilota. Me?utim, broj?ano, i dalje ?e me?u vojnim pilotima biti više muškaraca nego žena.

Naravno, karakteristike u kojima su žene sposobnije od muškaraca i poslovi za koje se traže baš te karakteristike. Me?utim, to ne zna?i da za te poslove ne treba zapošljavati muškarce; to samo zna?i da ?e u testovima kojima se ta karakteristika mjeri, dobre rezultate posti?i više žena nego muškaraca.

Da, svi ljudi imaju jednaka prava, ali nisu jednaki. I slažem se da svakome treba dati jednaku priliku, jer bez davanja prilike nikad ne znaš, možda ?e baš ta osoba "neodgovaraju?eg" spola posti?i bolji rezultat od osobe "odgovaraju?eg" spola koja se javila za isti posao. Ali, matemati?ki, sve to zajedno zna?i da ?e zbog razlike izme?u žena i muškaraca na nekim poslovima prevladavati jedni, a na nekima drugi.

Naravno, istina je da na nekim poslovima ima manje žena upravo zbog predrasuda, a ne zbog stvarne sposobnosti. Ali molim da se takvi slu?ajevi ne razmatraju u ovoj raspravi jer o tome nije rije?.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Vidi, jednostavno priznaj da si šovinist i život ?e ti biti jednostavniji.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Vjerovala ili ne, ne bi ni primjetio tako nesto. Ali valjda je to ta razlika izmedju zenskog i muskog mozga. Vi cjepidlacite - mi banaliziramo.
Nakon ovakvih i slicnih dretvi najozbiljnije mislim da smo mi razlicite rase.
Kau u DaD, a i bodovi su nam drugacije podjeljeni.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

ire wrote:****************
Žiljak ima novi roman?
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

>Darko, ne moĹže[?] ne[?]to ovakvo nabaciti ovdje i na svom blogu i
>jednostavno oti?i.

O, mogu...:)

mcn

PS Krushvarov se dojam popriliccno poklapa s mojim osim ssto joss imam milijun formalnih zamjerki.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Alien2dio wrote:Nakon ovakvih i slicnih dretvi najozbiljnije mislim da smo mi razlicite rase.
Ne, nego smo dvije razli?ite vrste!
At last, the stars are finally right...
Post Reply