Matrix Revolutions

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Kyra
Ewok
Posts: 41
Joined: 06 Aug 2003, 00:02
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Kyra »

Khayman wrote:Usput je gledao 'ko Ekvilibrium? film roks :ska:
Film je cooooooool!!!! <span style='color:gray'>*trazhi prigodni smajli*</span> Ajde, bude ovaj posluzhio. :ska: :ska: :ska: :ska:

Pisalo je negdje neshto (recenzija? :unsure: ) di su ga ishli usporedjivati sa Matrixom. Ali nije Matrixu (po slovenski: Matrica) ni do koljena! B)
"Roses are red, violets are blue, if i'm schizophrenic, then i am too!"
Kyra
Ewok
Posts: 41
Joined: 06 Aug 2003, 00:02
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Kyra »

ban wrote:Na prvi pogled podsjeca na Matrix,
Hm... Mozhda na prvi pogled. :unsure: Ali slichnosti su vrlo povrshne...
a na drugi na Farenheit 451, 1984, Vrli novi svijet i vjerojatno jos ponesto.
To definitivno. :) Radi se o istoj tematici.
Meni se najvishe svidjeo minimalizam koji vlada u filmu, i to u vechini aspekata. Nema puno toga shto bi se dalo izbaciti (za razliku od dvojke Matrixa koji bi slobodno mogao biti sat vremena krachi).

A shto se usporedbe sa prvim Matrixom tiche, recimo samo da sam Equilibrium gledala jedno desetak puta vishe. :aplauz:
I zashto ga nisu u kina dali? :(

Jeste znali da su za film izmislili novu potpuno funkcionalnu borila?ku vjeshtinu? Ako se na varam :unsure: , zove se gun-kata. Mislim da ime sve kazhe. B)
"Roses are red, violets are blue, if i'm schizophrenic, then i am too!"
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Stvarno ste me zainteresirali za taj Equillibrium. :huh: :D :huh: PotraĹžit ?u na videu.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ban wrote:
Khayman wrote: Ekvilibrium, jedan film koji na prvi pogled podsje?a na matriks ali je, bar po meni, stoput bolji
Na prvi pogled podsjeca na Matrix, a na drugi na Farenheit 451, 1984, Vrli novi svijet i vjerojatno jos ponesto. Film je stvarno dobar. I sam preporucam, makar se ne moze mjeriti s prvim Matrixom. Pa zar ga ja nisam vec spominjao na forumu? <a href='http://www.imdb.com/title/tt0238380/' target='_blank'>Equillibrium na imdb</a>
Btw, Khaymane, ne mozes reci Ekvilibrium. Na hrvatskom bi se reklo Ekvilibrij!
Neznam ako si ga spominjao, ako jesi to je bilo dok ja nisam pohodio nosf zemlje. Farenheit 451 šta je s tim filmom se ga može kako nabaviti?
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Upravo sam do[?]la ku?i iz kina - kona?no sam gledala Matrix.
Ne mogu re?i da mi se sve svidjelo niti da sam sve razumjela, ali svidjelo mi se puno toga.

:) Svidjele su mi se boje olova i vatre.

:) Ina?e ne volim akcijske scene, ali svidjela mi se bitka za Zion - oni grubi, ?ovjekoliki roboti koji se glatko kre?u, strojevi istovremeno sofisticirani i grubo sklepani od komada metala - gomile Ĺželjeza koje hodaju, tr?e, lebde, di[?]u i izgledaju zastra[?]uju?e organski.

:) Svidio mi se na?in na koji ranjeni Neo vidi svijet - plameni obrisi oko njega kao da su odsjaj bola kojeg osje?a, kao da vidi bolom a ne o?ima.

:) Bilo mi je Ĺžao [?]to se kona?ni obra?un sveo na "klasi?nu" tu?njavu, ali svidjelo mi se kada u Matrixu Neo leĹži na ki[?]i i gleda Smitha, vide?i mutno jer mu kapljice padaju u o?i. I razlog za borbu i pobjedu: "Because I've chosen to."
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja neki dan pogledala fil i meni je baš dobar..

those APUs are kickin' ass!!! :lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ire wrote: ja neki dan pogledala fil i meni je ba[?] dobar..

those APUs are kickin' ass!!! :lol:
a tek one scene kad ih pune s municijom :xlol:
takav sanduk ne bi bio lak[?]i od 50 kila, a momak na kolicima gura dva komada koji skaku?u u tim kolicima kao da su od stiropora :xlol:
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

Den wrote:
takav sanduk ne bi bio lakši od 50 kila, a momak na kolicima gura dva komada koji skaku?u u tim kolicima kao da su od stiropora  :xlol:
od stiropora, ma nije valjda?! :D


E pa i ja pogledala film - meni vrlo dobar, nije kao jedinica, a dvojka i trojka su mogli zapravo biti dobar PRVI nastavak, ali sve u svemu bolje MNOGO bolje od bilo ?ega što sam u posljednje vrijeme gledala.


Netko se gore zalio na pekmezaste scene neo-trinity - pa uop?e ih nema, samo kol'ko treba, pa ipak je on upravo zbog svoje veeelike ljubavi druga?iji od svih ostalih. Mogle su doduše biti za dlaku manje pateti?ne. Ili dragi keanu ne zna bolje

Sentineli su jedna od najbljih stvari u filmu, a ono sto me u trojci odvalilo jest da se kre?u kao jato (plave) ribe - vrlo uvjerljivo, ?ista petica.

Petica i za vožnju cap. Niobe :ska:

Meni je malo žao sto nema više borila?kih vještina, bra?a to uz pomo? kolega iz Hong Konga ili odakle ve? rade prefektno. Jedino što im nije trebao još jedan skok Trinity, znate onaj, usporeni, snimljen na 360 stupnjeva, pa to su nam ve? pokazali.


E sad jedno pitanje:

- agent smith je oracle nazvao mamom?! što zašto kako, promaklo mi je
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

ban wrote:
Khayman wrote: Ekvilibrium, jedan film koji na prvi pogled podsje?a na matriks ali je, bar po meni, stoput bolji
Na prvi pogled podsjeca na Matrix, a na drugi na Farenheit 451, 1984, Vrli novi svijet i vjerojatno jos ponesto. Film je stvarno dobar. I sam preporucam, makar se ne moze mjeriti s prvim Matrixom. Pa zar ga ja nisam vec spominjao na forumu? <a href='http://www.imdb.com/title/tt0238380/' target='_blank'>Equillibrium na imdb</a>
Btw, Khaymane, ne mozes reci Ekvilibrium. Na hrvatskom bi se reklo Ekvilibrij!



hm, meni se zapravo nije svidio - glavni lik otkriva slobodu, osje?aje i štojaznam sve ne, a kad ono, drvena marija. :huh: jedno je minimalizam, i prikazivanje reakcije nekoga tko cijelog života potiskuje osje?aje (i tome sli?no), a sasvim drugo je loše ili nikako prikazana drama i loša kamera. ideja dobra, izvedba loša.
Recimo, Solaris (govorim o remakeu) ima zapravo puno pli?u radnju s mnogo manje drame, a puno je ja?i od Ekvilibrija

Ipak, isplati se pogledat, svakako bolje od prosje?nog tv programa
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Den wrote: takav sanduk ne bi bio lak[?]i od 50 kila, a momak na kolicima gura dva komada koji skaku?u u tim kolicima kao da su od stiropora 
Pa ima jo[?] takvih stvari, npr kada su u stanju napraviti tako ubojite APU-ove, za[?]to im nisu napravili kabine za voza?e.

Ali meni se vi[?]e svi?a gledati dobre efekte, nego traĹžiti gre[?]ke. (Osim kada gre[?]aka ima previ[?]e i kada se ne mogu opravdati ljepotom vizualnih efekata - no to se odnosi na neke druge filmove)
Petra wrote:Sentineli su jedna od najbljih stvari u filmu, a ono sto me u trojci odvalilo jest da se kre?u kao jato (plave) ribe - vrlo uvjerljivo, ?ista petica.
To se i meni svidjelo, ali mene su podsjetili na krvotok, na kretanje u utrobi neke ogromne Ĺživotinje.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Klara wrote:
Ali meni se vi[?]e svi?a gledati dobre efekte, nego traĹžiti gre[?]ke. (Osim kada gre[?]aka ima previ[?]e i kada se ne mogu opravdati ljepotom vizualnih efekata - no to se odnosi na neke druge filmove)
slaĹžem se, ali ponekad neke stvari prosto bodu o?i :)

no nedavno sam s prijateljem raspravljao o onim blizancima iz dvojke, i nismo se dogovorili [?]to je bilo s njima tj. za[?]to ih nema u trojci.
nekako mi je nevjerojatno da bi ih ona eksplozija automobila mogla ubiti, ako se uzmu u obzir njihove prikazane sposobnosti.

ba[?] je moglo biti zanimljivo gledati kako se njih dvojica mlate s agentom Smithom
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Petra wrote: E sad jedno pitanje:

- agent smith je oracle nazvao mamom?! što zašto kako, promaklo mi je
mislim da je u 2. djelu onaj arhitekt rekao da ako je on otac matrice, onda je oracle majka
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Gledala sam Equilibrium, i moram priznati da sam prili?no razo?arana. :huh:

Ima nekih dodirnih to?aka s Matrixom, ali za razliku od "umjetnog dru[?]tva" u Matrixu, "umjetno dru[?]tvo" u Equilibriumu mi nije logi?no - ono [?]to ljude pokre?e su osje?aji, i ako prestanu osje?ati ljudi ?e stati poput pokvarenih strojeva. Ako nema ose?aja, [?]to junake Equilibriuma motivira na gradnju "dru[?]tva ljudi s mirom u srcu"?

Osim toga, junaci Equilibriuma nisu bezosje?ajno dru[?]tvo (osim u slu?aju da jedino ljubav nazovemo osje?ajem). Oni neprestano ne[?]to osje?aju: strah, mrĹžnju, karijerizam, ponos, oholost, prijezir, znatiĹželju... Uostalom za[?]to bi netko tko ni[?]ta ne osje?a uop?e poĹželio ne uzeti drogu?

Ima puno manjih logi?kih gre[?]aka koje ne?u nabrajati i koje sam poku[?]ala shvatiti simboli?ki. Bez obzira na njih, zbunjena sam - film mi ima smisla samo ako je parodija na ne[?]to. Ĺ to sam propustila shvatiti? :??: :joj: :??:
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Ako nema ose?aja, [?]to junake Equilibriuma motivira na gradnju "dru[?]tva ljudi s mirom u srcu"?
Sila. Ne znam jesi uocila pistolje sto ih nosaju klerici i policija :)
Klara wrote:Uostalom za[?]to bi netko tko ni[?]ta ne osje?a uop?e poĹželio ne uzeti drogu?
Zbog prisile. Ovdje je droga u sluzbi drustva, a ne uzitka pojedinca.
Klara wrote:film mi ima smisla samo ako je parodija na ne[?]to.
Mislim da se film poigrava sa barem tri-4 poznate antiutopije. 1984 - veliki brat te gleda, Vrli novi svijet - droga, Farenhait - paljenje knjiga ... Cudi me kako nije iz Mi preuzeo imena u obliku sifara.
Post Reply