Zabava na Sferakonu (?!?)

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Zabava na Sferakonu (?!?)

Unread post by Ire »

:geek:

[nisam uspjela na?i opciju da se ovaj topik restrikta na samo odre?ene ?lanove i djelomi?no sam uvjerena kako ona ni ne postoji; ono što postoji je opcija da se restrikta cijeli podforum Sferakon, a to nemrem u?initi na svoju ruku..]

naime, prije manje od godinu dana, nakon prošlog sferakona, sam laprdala nešto o tome kako bi na sferakonu trebalo biti malo više zabavnog sadržaja (a na ponovno razmišljanje o tome me potaklo flejamanje na monitorovom forumu), pa sam malo brainstormala ovih zadnjih par dana dok sam bila bolesna slash alergi?na.. evo nekih ideja o potencijalnim zabavnim aktivnostima..

> uz bo?koteku, koja je 79% sigurna da ?e i?i (postoci dobiveni odokativnom, nimalo znanstvenom metodom), predlažem još jedno natjecanje, svojevrsni sferakon survivor, gdje bi se, recimo, 2 ekipe od po, recimo, 4-5 ?lanova natjecale u nekim izazovima (jedini izazov koji mi je za sada pao na pamet je natjecanje koja ?e ekipa što prije i urednije zamotati jednog svog ?lana toalet papirom u mumiiju) > dakle, tu još treba brainstormati

> ve? sam predlagala da negdje na?emo i dopeljamo karikaturista ili sl. koji bi na licu mjesta ljudima radio portrete npr. s klingonskim ?elom ili vulkanskim ušima ili nešto sli?no. osiguramo mu npr. topli obrok i cugu, a on sam ljudima napla?uje svoje radove koliko želi. mislim da bi to moglo biti zgodno. još samo ne znam gdje da po?nem tražiti.. pa ako itko ima ideja..

> znam površno nekog tko zna ekipu koja vodi te?aj trbušnog plesa. možda da zamolimo za prezentaciju ili sli?no? (nema baš puno veze sa sf-om, al božemoj, zabavno je i definitivno bi ljudi htjeli gledat.. ili probat..)

> opet na?i nekog negdje tko bi bio voljan prezentirati izra?ivanje maski (sam koncept nekog tko bi bio voljan raditi išta za ništa je sf, a za maske više-manje..)

> round robin pri?anje pri?e

> u nedjelju bi mogli održati aukciju knjiga. kako vam se to ?ini?

tak.. to su moje ideje.. ostvarive ili ne, pokazat ?e se.. mene sad zanima imate li vi još kakvih ideja - glede mojih ili vlastite - pa da se bacimo na poso.. hvala na pažnji
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Napomena administratora: ovdje ?e se održavati konstruktivna rasprava. Otvorio sam drugi topic za destruktivne prepucavatelje. Oni jave ovdje bit ?e izbrisani. Hvala.
sferakon survivor
Na RiKonu je svojevremeno bilo blind-fightinga - isto što i mla?enje onim spužvastim ma?evima, samo što sudionici imaju vezane o?i i Obi-Van Kenobija koji im govori gdje je protivnik. Varijanta na ovo bi mogla biti dva protivnika vezanih o?iju koji jedan drugom pokušavaju oko vrata nabaciti nešto: om?u, vijenac, krunu... (s tim da, recimo, ne smiju podi?i ruku iznad glave)
ve? sam predlagala da negdje na?emo i dopeljamo karikaturista
Probaj pitati na http://www.forum.hr, ne znam jel imaju odjeljak za likovnjake ili tako nešto. Ili pitati nekoga tko ima veze s likovnom akademijom.
znam površno nekog tko zna ekipu koja vodi te?aj trbušnog plesa. možda da zamolimo za prezentaciju ili sli?no?
Hmmmm... Intermeco izme?u dodjele dje?jih nagrada i nagrade SFERA?
opet na?i nekog negdje tko bi bio voljan prezentirati izra?ivanje maski
Npr. nekoga tko se uop?e bavi izra?ivanjem maski?


I, da, ne mislim da ovo treba nešto posebno ograni?avati; jedino što treba držati u tajnosti su pitanja za kviz. Ideje za igre je i bolje da se znaju unaprijed.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ah, peace and quiet at last
Probaj pitati na http://www.forum.hr, ne znam jel imaju odjeljak za likovnjake ili tako nešto.
za karikaturista i maskista sam stavila oglasi? na http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=85993

blind fighting (i izvedenice) mi se ?ine zanimljivi. imala sam ideju za taj survivor gdje bi se dvije ekipe od po recimo 4 igra?a natjecala u takvim fizi?kim nadmetanjima, pa bi išlo na ispadanje i.. dalje zapravo još nisam smislila.. dakle, sad potencijalno imamo 2 do 3 igre..
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dalibore, sjecas se one lanjske ideje o diplomatskom LARP-u?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

BerislavLopac wrote:Dalibore, sjecas se one lanjske ideje o diplomatskom LARP-u?
Pa, ve? imam setting i ideju za pregovara?ke timove, samo još treba netko tko ?e vodit. Vanda je rekla da može, ali sad ja još trebam napisat sve što trebam napisat... Setting i to...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aaaargh!!! Dakle, dospio sam u nekonstruktivni topik. I to unato? tome [?]to sam nastojao biti konstruktivnim... Zgroz!

Okej, sad mogu lupetati [?]to god Ĺželim, jerbo je Izitpajn razdvojio izvornu dretvu na konstruktivnu i prepucavanje.

Dervi[?]i na Sferakonu. Za[?]to ne? Krene duhovna glazba, a plesa?i se vrte... Osobno, imao sam namjeru i?i u Lisinski kad su nastupali u sije?nju (ili je to bilo tijekom lanjskog prosinca?), no odgovorile su me glasine kako karte stoje preko 120 kuna, a razgrabili su ih snobovi... Dakle, nisam ih oti[?]ao pogledati. Ina?e, cirkulira glasina kako je negdje 2003. hrvatska policija pohapsila skupinu sufijskih duhovnih glazbenika iz Pakistana koji su do[?]li muzicirati u Zagreb, naravno, pod sumnjom za terorizam! Onda je sljede?a [?]arĹža bila do?ekana kako spada, pa odrĹžahu spomenuti nastup u Lisinskom.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote: Npr. nekoga tko se uop?e bavi izra?ivanjem maski?
Tajanu Štasni?

Ili Umjetni?ki studio, Ilica 65, Zagreb, 098 190 46 42, (01) 621 99 56

there you go
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote:Ina?e, cirkulira glasina kako je negdje 2003. hrvatska policija pohapsila skupinu sufijskih duhovnih glazbenika iz Pakistana koji su došli muzicirati u Zagreb, naravno, pod sumnjom za terorizam! Onda je sljede?a šarža bila do?ekana kako spada, pa održahu spomenuti nastup u Lisinskom.


2002 u prolje?e I think ili je to bilo 2003. :dontknow:
I had tickets!!!!!
uostalom dvaput su im to napravili. kaj se ne sje?ate? organizatori su prosvjedovali tako da su održali pressicu sa ski maskama na glavi nakon što Pakistance nisu pustili u zemlju. :mrgreen:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

da, lovely ideas, am all for it! :headbang: :headbang: :headbang:

imam ideju i za karikut... kak ve? ide ta rije?. I'll ask him.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

also waaaaaaaaaaaaaaaaant treasure hunt!

:flower:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

MoĹžda bi trebali dovest video kamermana i radit reality show. K'o big braco. Ili moĹžda bolje Survivor. MoĹžda Otok isku[?]enja? :) Pa da prodamo RTL-u, moĹžda postane cijela stvar profitabilna...
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

"Najslabija karika" - verzija za Sferakon.

Ovako: 10 ljudi zatvoriš u sobu i daš im zadatak da raspravljaju o situaciji u doma?em sf-u. Ili povijesti fandoma. Nakon 2 sata im ubaciš pištolj s jednim metkom. Kamere snimaju njihovo nastojanje da se dokopaju sredstva kojim ?e si skratiti muke.

Svaka 2 sata ubacuješ im još po jedan metak, dok ne ostane samo jedan u?esnik.

On je najslabija karika i izgubio je.
:uzdravlje:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

:uzdravlje:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Eh, da. I jo[?] v. programsku to?ku: okruglo na ?o[?]e.
Post Reply