For All Mankind

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

For All Mankind

Unread post by suaco »

Završili smo obiteljski pred koji dan treću sezonu (meni osobno) sjajne serije For All Mankind. Premisa je prilično jednostavna: što bi bilo kad bi bilo... da je sovjetski kozmonaut Alexei Leonov bio prvi čovjek na Mjesecu?

Od svemirske utrke koja se "nastavlja", manjih i većih razlika od stvarnog razvoja znanosti i globalne političke scene, do malih ljudi koji imaju veliki utjecaj na tok ove alternativne povijesti: četiri sezone serije pokrivaju razdoblje od 1969 do, čini mi se, 2003. Ono što se meni osobno jako sviđa je karakterizacija likova, pogotovo strastvenih znanstvenika i inžinjera koji žele vidjeti napredak za dobro čovječanstva.

Za tvljupce, možda je relevantno spomenuti da je seriju osmislio Ronald D. Moore (Battlestar Galactica, Outlander, Star Trek). :)

Jeste li gledali?
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: For All Mankind

Unread post by corwin »

Nisam, a mislim da i neću. BG sam odustala na trećoj sezoni, a Outlandera sam otpisao nakon 15-ak minuta (koji ST?) tako da mislim da ovo neće biti za mene.
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: For All Mankind

Unread post by Xaotix »

Na jednoj To Watchj listi mi je.
Kvaka je što je već u četvrtoj sezoi, pa ga treba dostići. Ali ideja alternativne svemirske utrke mi se uvijek sviđa
Randomness is strong with this one!
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: For All Mankind

Unread post by Zeljko »

Dosadna serija
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply