KVRC

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

KVRC

Unread post by Zoran »

Predstavljao sam ovo nekidan na Rikonu pred jedno pet ljudi, čini se da su preživjeli bez težih posljedica. Dakle, učinilo mi se kako nedostaje diskusije o knjigama, jer su forumi zamrli, a nove platforme nisu ih adekvatno zamijenile. Pa sam onda mislio malo pozvati ljude na diskusiju i pritom se još malo pomoći umjetnim inteligencijama.

Uglavnom, ovdje ima tablica:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
U tablici ima navedenih knjiga i već nekih komentara na te knjige. Svi su pozvani dodati svoje komentare. Neće ih moći dodati kao sadržaj tablice, to sam onesposobio kako ne bi došlo do brisanja, ali se može ostaviti komentare na sadržaj tablice i u njima sve što želite reći o nekoj knjizi. Prednost je što je anonimno, tako da možete popljuvati svoje prijatelje i kolege bez bojazni da će vas kasnije progoniti motokultivatorom po livadi.

Ovdje je pak drugi, zasebni dokument:
https://docs.google.com/document/d/1pyY ... sp=sharing
U ovaj dokument možete (ali ne morate) ostaviti svoje ime, kako biste bili navedeni u kreditsima.

E sad, ovo je produkt toga:
https://www.instagram.com/reel/CyDIb_qy ... BiNWFlZA==
Od komentara na knjige bit će napravljeni kratki videi ovakvog formata, koje ću onda objavljivati po internetima. Poanta je da se od puno kratkih komentara različitih ljudi složi "dijalog" između virtualnih likova. Svatko može dati doprinos barem nekim svojim kratkim komentarom. Možda ja osobno nemam što reći o nekoj knjizi nego "ova knjiga je glupa", ali ako od nas deset svatko stavi po jednu rečenicu - to je već za jedan kratki razgovor između Bana Jelačića i Marije Terezije dovoljno. Za sad imam tri videa gotova i imam teksta za još nekoliko njih pa dok ide... namjeravam objavljivati jedan tjedno. Ako ljudi budu komentirali, onda će to trajat neko vrijeme. Ako ne budu... ha, onda ću valjda izvući desetak videa i time zaključiti projekt.

EDIT: inače KVRC bi bila kratica za "Kolaborativne virtualne recenzije".
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: KVRC

Unread post by Izitpajn »

Znaš što nedostaje? "Cjelokupni komentar". To bi se možda moglo podvesti pod neutralni, ali uz pozitivni i negativni, "neutralni" zvuči kao ni-dobro-ni-loše, ali to nije to. Zapravo, zašto si uopće dijelio na te tri kategorije?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: KVRC

Unread post by Izitpajn »

I nemoj pisati negativne recenzije na svoje knjige :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: KVRC

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: 07 Oct 2023, 08:36 I nemoj pisati negativne recenzije na svoje knjige :D
...a mora netko. :rolleyes:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: KVRC

Unread post by Izitpajn »

Evo mogu ja, ako baš treba.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: KVRC

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: 07 Oct 2023, 22:56 Evo mogu ja, ako baš treba.
Ajde baš!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: KVRC

Unread post by Xaotix »

Hmm..
Vidim video, ali kada pokušam otvoriti KVRC_projekt dobijam grešku.

Popunim ti par njih i proslijedim ekipi koja je definitivno čitala brdo toga i ima jezičinu za komentae :D
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: KVRC

Unread post by Zoran »

Xaotix wrote: 08 Oct 2023, 21:56 Hmm..
Vidim video, ali kada pokušam otvoriti KVRC_projekt dobijam grešku.

Popunim ti par njih i proslijedim ekipi koja je definitivno čitala brdo toga i ima jezičinu za komentae :D
Super, hvala! Takvi mi trebaju :-)

Nego, kakva ti se greška javlja? Ja sam isprobao na PC-u i androidu i radilo je. Opiši mi grešku pa da vidim može li se kako izbjeći.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: KVRC

Unread post by Xaotix »

Sad radi.
Prije je javljao grešku kad sam probao otići na https://www.instagram.com/kvrc_projekt/

Sada vidim video s direktnm linkom. Kada probam otići na ostale Reelse s homepagea (kako god se to zove na Instagramu - gornji link :oops: ) onda me žica da se ulogiram, pa treba malo kliktanja da se probijem (na PCu radi samo ako otvorim video u novom tabu)

Spoiler: nit imam Insta, niti imam FB :rolleyes:
Randomness is strong with this one!
Post Reply