Zabavnost Sferakona

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

to illustrate my point, pa ću prestat davit. (danas me baš pukla inspiracija)
BerislavLopac wrote:
Nimrod wrote:Nema se para ni volje za PR? IMA SE SFERAKON!!!!!!!!!!!!!
Apsolutno se slazem: PR i marketing su dosad bili najlosiji dio svih Sferakona, prvenstveno zato sto u SFeri malo tko to zna (dobro) napraviti. Ako ti mislis da bi mogla (ozbiljno), samo naprijed.
kao prvo, cijenim izraženu podršku i hvala. (najozbiljnije, i bez ironije)

Komentar koji slijedi ne ide samo tebe, ti si samo naletio. :iconbiggrin:

A sad za ilustraciju, o ovome ja cijelo vrijeme drvim:
BerislavLopac wrote: Ako ti mislis da bi mogla (ozbiljno), samo naprijed.

and the answer I am looking for runs more along these lines
a kaj točno imaš na umu? reci mi ideju ili detalje, pa ću ja tebi reć koji dio je neizvediv zato što mi ws neće pristati ili zato što se SFera ne želi kretati u tom pravcu, ili zbog razloga žbljm; da li misliš da bi mogla to modificirati tako i tako?
ili
obrati se xy, on/ona je to dosad radila
ili
sa novcima stojimo tak i tak, dobiš 0 ili 100 kuna, što možeš s tim napravit?
am I getting thru? I have no interest in being a lone gunman. I wish to work with people. I idejno i organizacijski.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nimrod wrote:Smiješit ?u se do idu?eg utorka.
Samo pravi muškarac može navesti ženu da se smješka cijeli tjedan :headbang:

Ina?e, mislim da PR nije glavna problemati?na to?ka Sferakona. I bez reklamne kampanje redovno do?e više od 500 ljudi. Problem je što s njima kad jednom do?u.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

OK, ne da mi se quotati, imate sve gore. Dakle:

Izitpajnu:
1. To i Tamara veli... :iconbiggrin:
2. Sferakon ima vise problema. Jedan od njih je i PR, no tu je prica malo sira od Sferakona. SFera postoji da bi promovirala SF, a trenutacno je percepcija SF-fanova u (dijelu) javnosti katastrofalna (ako kazem da je u onoj "Sanji" najmudrije zborio Klaudije, sve sam rekao); dobar PR nam treba ne samo za Sferakon, nego i za ostale SFerine aktivnosti (poput izdanja), kao i za SF u Hrvatskoj u sirem smislu.

Nimrod(u/i/whatever):
Slazem se. Fali ti pozitivan feedback, iskustva ljudi koji su to vec radili itd. Problem je sto organizacija Sferakona u principu ne postoji do mjesec-dva prije konvencije, a po meni bi se ljudi trebali sastajati bar jednom mjesecno, a pred sam kon sve cesce. Jasno mi je da je to u praksi vrlo tesko izvedivo, ali mislim da bi se bar donekle moglo nadomjestiti ovim sajtom na kojem radim (kad stignem). Tamo ce ljudi s iskustvom moci stavljati svoja misljenja i iskustva, a oni s entuzijazmom ce moci diskutirati o sovjim idejama.

Osim ako je i to utopija.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
Nimrod wrote:Smiješit ?u se do idu?eg utorka.
Samo pravi muškarac može navesti ženu da se smješka cijeli tjedan :headbang:
LOL

evo našla sam nešto u zamjenu za latice koje padaju od cvata

http://te-be.ru/pics/flash/ilike.swf

klikni na čep
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:Ina?e, mislim da PR nije glavna problemati?na to?ka Sferakona. I bez reklamne kampanje redovno do?e više od 500 ljudi. Problem je što s njima kad jednom do?u.
to sam isto izgleda nejasno napisala... jer ste i ti i Berislav isto shvatili.
ja sam više mislila da SFera treba PR, a ako za njega nema vremena, love ili volje, da barem SFerakon treba iskoristiti za taj PR.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
vlatko
Ewok
Posts: 5
Joined: 25 Sep 2004, 00:03

Unread post by vlatko »

Nimrod wrote:...and the answer I am looking for runs more along these lines
a kaj to?no ima[?] na umu? reci mi ideju ili detalje, pa ?u ja tebi re? koji dio je neizvediv zato [?]to mi ws ne?e pristati ili zato [?]to se SFera ne Ĺželi kretati u tom pravcu, ili zbog razloga Ĺžbljm; da li misli[?] da bi mogla to modificirati tako i tako?
ili
obrati se xy, on/ona je to dosad radila
ili
sa novcima stojimo tak i tak, dobi[?] 0 ili 100 kuna, [?]to moĹže[?] s tim napravit?
am I getting thru? I have no interest in being a lone gunman. I wish to work with people. I idejno i organizacijski.
S kim si ti to razgovarala? Jer sa mnom nisi. (A ako bude[?] pitala tko sam, onda cemo se odmah posva?ati. :;)

Ako de?ko od 15 godina moĹže do?i prvi put i organizirati dva predavanja, donijeti film za prikazivanje uz predavanje i poku[?]ati organizirati natjecanje u pri?anju pri?a (koje je propalo zbog nedostatka interesa, ubr), onda moĹže svatko. Disclaimer: ovime ne Ĺželim re?i da je on idiot, ali ne vjerujem ni da je toliko napredan. Svejedno, bilo mi je izuzetno drago da mi se javio.

Dakle, javi mi se, dogovorit ?emo se. Sori ako ovo zvu?i bahato, ali to mi nije namjera. Stvarno bih volio da mi se javi[?]. I da prije toga doznam tko si. :)

Ajmo dalje.

* Nedostatak PR-a. Sferakon je tu, da prosti[?], jebena stranka iz vi[?]e razloga. Pod jedan, za neko ozbiljnije reklamiranje nemamo novaca. Da tro[?]imo novce na to, onda bi Sferakon bio u minusu, [?]to nije. Pod dva, Sferakon je doga?aj, koji mediji, po dobrim hrvatskim obi?ajima, ignoriraju prije nego [?]to mu do?e vrijeme. Da smo ne[?]to veliko, onda bi o nama pisali i godinu dana ranije. Ali nismo, pa se krpamo kako moĹžemo.

* "Za trekije znaju". Hvala ti na takvom znanju. Ja prvi ne Ĺželim da me smatraju za takvog frika kakvima njih smatraju. A oni pristaju da ih nekakva tuka na televiziji maltretira. I tako dalje, da ne ulazim u duboke filozofske rasprave o SF-u i sli?nim stvarima.

* "Povla?enje za rukav". Meni je super [?]to ti Ĺželi[?] ne[?]to napraviti. Stvarno. S druge strane, ve? smo vi[?]e puta po newsima i na sli?nim mjestima traĹžili od ljudi prijedloge za predavanja i ostali sadrĹžaj. Neki su se ne[?]to prijetili da ?e napraviti, ali od toga na kraju nije bilo ni[?]ta. I onda se pri?a kako je ista grupa ljudi zaposjela Sferakon i nikoga ne pu[?]taju blizu. Yeah, right.

* Deranje. Fakin hel, kakvo deranje? Kad se ve? pitalo za Worldcon, ja sam bio i znam ljude koji su bili na hrpi Worldcona i koji su radili hrpu Worldcona. U osnovi, nema[?] nikakve posebno razli?ite zabave na Worldconu i Sferakonu. A ljudi pla?aju (za nas) debele novce da bi bili tamo. I od njih se o?ekuju da se sami zabave. Jedino [?]to se moĹže stvarno podvesti pod zabavu na Worldconu jesu partiji nave?er.

Me?utim, to su najobi?nije sjedeljke i/ili kokteli. Koji mogu potrajati duĹže, uz muziku, ali i ne moraju. Organizatori partija se brinu za zabavu na partiju - ho?e li pozvati nekog od ?lanova Worldcona da im svira ili ne?e ili bogtepitaj [?]to. No, svi oni koji su na partiju su platili upad. Ipak, kako se Worldconi organiziraju po hotelima i sli?nim mjestima, zakup sobe za parti ko[?]ta (plus [?]to hotelu onda mora[?] i platiti ako namjerava[?] donijeti vlastitu cugu). Mi takve stvari na FER-u ne moĹžemo raditi. Da idemo negdje drugdje, SFerakon bi ko[?]tao vi[?]e, pa bi i kotizacije bile skuplje.

* Istrakon pu[?]ta besplatno. Kul. Mi to ne moĹžemo napraviti. U stvari, moĹžemo, i onda pla?ati sve sami. Svejedno, svatko tko ne[?]to radi na SFerakonu - bilo predavanja, bilo pomaĹže okolo - ima besplatan upad. Naravno, ako stvarno radi.

* "Na Sferakonu it ain't charming." Sferakon nisu Sfera[?]i. Da jesu, to bi bila vrlo mala konvencija. Dakle, ne pitaj nas za[?]to su (skoro) svi oni koji su na SFerakonu zatvoreni.

Htio sam napisati jo[?] hrpu toga, ali fakat se ne mogu svega odjednom sjetiti iz cijelog threada. I sad [?]aljem bez pregledavanja.

BTW, tko je izmislio ovu groznu pozadinu? PHPBB podrĹžava user preferences.
--
vlatko
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

...i upade Vlatko kroz strop te napravi dar-mar... :)
vlatko wrote: S kim si ti to razgovarala? Jer sa mnom nisi.
?isto da ja upadnem kroz strop kao svjedok obrane, imala je razloga za ovakvo mišljenje o sferašima :)
(A ako budeš pitala tko sam, onda cemo se odmah posva?ati. :;)
(...)
Stvarno bih volio da mi se javiš. I da prije toga doznam tko si. :)
Pa do?i koji put utorkom pa ?eš vidit...

Al slobodno me ignorirajte, ja samo malo podiebavam :)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

vlatko wrote:]
S kim si ti to razgovarala? Jer sa mnom nisi. (A ako budeš pitala tko sam, onda cemo se odmah posva?ati. :;)
Nisam. Prilično sam sigurna da nisam. U principu te relativno rijetko vidim. And Mr. President, dabome da ZNAM tko si. :iconbiggrin: :iconbiggrin: (Ovo je čista zezancije, da nema zabune, izgovorena sa velikim smiješkom) Između ostaloga, ti jedini koji je sa mnom i s Petrom progovorio riječ-dvije kad smo prvi put uletile u Pizzicato. :; I am unlikely to forget.
vlatko wrote: Ako de?ko od 15 godina može do?i prvi put i organizirati dva predavanja, donijeti film za prikazivanje uz predavanje i pokušati organizirati natjecanje u pri?anju pri?a (koje je propalo zbog nedostatka interesa, ubr), onda može svatko. Disclaimer: ovime ne želim re?i da je on idiot, ali ne vjerujem ni da je toliko napredan. Svejedno, bilo mi je izuzetno drago da mi se javio.
ok, očito ti je on uletio u pravo vrijeme. Situacija je ovakva: ja prije ovogodeišnjeg SFerkona nisam puno ni pitala, ni često išta prozborila, a kad jesam - ništ. (a kome i kad se ne sjećam), a nisam baš toliko pushy, nit imam vlastito predavanje koje baš žarko želim održat. Obzirom da me nitko nije zgrabio i rekao idi tu i tu tome i tome, od mene ove godine ništ. Manje-više. Osim nekih ad hoc stvari. A po tom principu ste me mogli, da tako kažem, iskoristit ako vam je pomoć trebala. Za neke stvari oko same organizacije sam se zainteresirala pričajući uživo i na forumu sa Ire i Dagijem i još nekima nakon ovogodišnjeg SFerakona. Većina mojih komentara je na ono što pokušavam napravit SAD.
vlatko wrote: Dakle, javi mi se, dogovorit ?emo se. Sori ako ovo zvu?i bahato, ali to mi nije namjera. Stvarno bih volio da mi se javiš. I da prije toga doznam tko si. :)
Ne zvuči bahato! Štoviše, informativno je iako se možda tebi čini da nam otrkivaš toplu vodu, a upravo je suprotno. Nadam se da se ti nisi našao uvrijeđen, pogođen ili nešto svime ovime što mi na forumu pišemo. I ako ništa od svega mog rantanja ovdje ne bude, drago je JAKO da je tebe dovelo na nosf i na sferin forum ovdje. WELCOME!!!!!!!!!

A znaš tko sam, ja sam ti vozila GoHa ove godine u vozilici koja ti se tolko dopala. Na prepad. Bila sam došla ranije jer je prije SFerakona Tanja u jednom trenutku spomenula da tko želi pomoć, neka dođe ranije. Pa smo Ire i ja došle. Kad smo došle bezveze smo bauljale, dok smo stajali vani i pušili netko je došao i žicao vožnju, pa sam se ponudila. Pa si me odma oženio da vozim GoHa. :iconbiggrin: Al kužiš foru - ja nisam znala da vam treba extra vozač i auto!!!!! Nisam se sjetila pitati, a do tada nisam ni čula nikog da se žalio da kaj takvog fali. Pa sam se kasnije zapitala - kaj još fali, a ja mogu, a nisam doovoljno pametna da u pravom trenutku pravom čovjeku ponudim pravu stvar.
vlatko wrote: * Nedostatak PR-a. Sferakon je tu, da prostiš, pokušava ne psovati stranka iz više razloga. Pod jedan, za neko ozbiljnije reklamiranje nemamo novaca. Da trošimo novce na to, onda bi Sferakon bio u minusu, što nije. Pod dva, Sferakon je doga?aj, koji mediji, po dobrim hrvatskim obi?ajima, ignoriraju prije nego što mu do?e vrijeme. Da smo nešto veliko, onda bi o nama pisali i godinu dana ranije. Ali nismo, pa se krpamo kako možemo.
tu smo se ja, s jedne strane i cijeli svijet, s druge strane, krivo razumljeli. not surprisingly, mojom greškom. daklem, ja sam mislila da bi bilo super iskoristiti SFerakon kao dio PR-a same udruge SFera. I kako nekakvo promoviranje udruge SFera kroz cijelu godinu također može funkcionirati kao PR za sam SFerakon. tu sam, među zaprekama, naišla i na stav:
vlatko wrote: * "Za trekije znaju". Hvala ti na takvom znanju. Ja prvi ne želim da me smatraju za takvog frika kakvima njih smatraju. A oni pristaju da ih nekakva tuka na televiziji maltretira. I tako dalje, da ne ulazim u duboke filozofske rasprave o SF-u i sli?nim stvarima.
Naravno da za trekije znaju u vidu freakova. Ali SFera NIJE takva udruga. PR SFere bio trebao raditi na tome da se TO učini malo poznatijom činjenicom. Po meni, gore navedeni pasivni stav potpomaže da se SFera svrstava u isti koš sa trekijima i warserima, a freakdom na stranu, to nisu udruge istog tipa i istog cilja. Meni se SFera u mnogome jako sviđa baš onakva kakva jest, a da je takva nisam imala pojma!!! Kužiš. Ja kao novak, prije no što zaglibim previše duboko unutra, još ću neko vrijeme imati kakav takav osjećaj o percepciji SFere izvana. I bude mi žao, istinu, kad čujem priče o sranjima na konto ovog ili onog, a bez pozitivnog PR, sranja se daleko čuju. A to je velka šteta. Sfera postoji dugo, u puno je stvari bila PRVA, a u nekima još uvijek i jedina, lets not anyone forget that! I ovo zadnje ne mislim kao poštapalicu, već doslovno. Trekiji za televiziju imaju ponudit puno u smislu zabave gledatelja. SFera ima pak puno extra sadržaja tj. projekata koje može ponudit. Ja bi te projekte malo više naglasila. PR kontrolilra osoba koja ga radi. Recimo, ne sdjelovanje u Sanji, bio je za SFeru izvrstan PR potez. S obzirom na ponuđen tretman, odbijenica je bila više nego na mjestu. Međutim, samim time što je netko u nekom mediju nešto o sf-u radio ili pričao, te spomenuo SFeru, ista je nekakav PR dobila. Sad bi bilo dobro smislit svojevrstan counterattack on our own terms.

i BTW, SFerakon JE velik. NAJVEĆI u Hrvastoj. JEEEEEEEEEEEEEEJ!!!!! :;
vlatko wrote: * "Povla?enje za rukav". Meni je super što ti želiš nešto napraviti. Stvarno. S druge strane, ve? smo više puta po newsima i na sli?nim mjestima tražili od ljudi prijedloge za predavanja i ostali sadržaj. Neki su se nešto prijetili da ?e napraviti, ali od toga na kraju nije bilo ništa. I onda se pri?a kako je ista grupa ljudi zaposjela Sferakon i nikoga ne puštaju blizu. Yeah, right.
evo, to za zaposjedanje još nisam čula. :shock: ali ako hoćeš nešto novo, daj jednu osobu koja će to koordinirat. I provjeravat tko će odustat. i daj na ooće znanje TKO je to. čak i ja znam da ne POSTOJI savršena organizacija, a da nisam u životu ništ organizirala. Nadalje, jasna mi je i potpuno normalna još jedna stvar koju ljudima u SFeri nije (a ja ne kužim zašto)i vrlo uzimaju je k srcu i jako ih to boli: netko će UVIJEK sr*t!!!
To su me upozoravali i za žiri za SFerinu nagradu. Da će me ljudi napadat, da će se ljutit. Dok sam cijenila taj heads up, i to u smislu podrške koju je isti izražavao, više puta sam se iskreno iznenadila što netko misli da ja toga mogu biti nesvjesna! Ljudi, dijelimo nagradu!!! Nije novčana, ok, ali je prestižna. I naravno da će me se mrzit! Prvo će me mrzit svi oni koji su je htjeli, a nisu je dobili. I to toliko da, ako napravimo natjecanje gađanja pitom u facu članove žirija nakon dodjele nagrade SFera, to događanje ima potencijala da bude jedno od najposjećenijih i
najpopularnijih eventa na cijelom SFerakonu. A onda svi oni out of the running koji smatraju da od mene bolje znaju. Tu je bitno za shvatit tu malu nijansu: oni znaju bolje po njihovom mišljenju, koje je drugačije od mojeg. It really comes down to that particular difference. Ne zanima njih moj studij književnosti, načitanost ili sposobnost ili mcnova stručnost ili tanjino iskustvo. I tu je super trenutak da SFera bude bahata do ibera. Nagrada znači to što znači jer ju je SFera izgradila
- credit where credit is due. Druga stvar, imam li ja pravo, sa ostalim članovima žirija, osim objektivnih sudova koji u žiriranje nužno ulaze, uzeti u obzir i vlastito mišljenje, mišljenje temeljeno na objektivnim osobinama djela i mom sudu, a ne na mojim vlastitim preferencijama za ovaj ili onaj žanr ili osobu, ali opet moje mišljenje u kojemu je ovaj ili onaj element prosube nečega presudio koji kod tuđeg mišljenja ne bi)?
O, DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
I earn that right by virtue of invested TIME & EFFORT in collecting, reading and discussing for hours on end ALL OF THE MATERIAL. Svatko tko to NIJE učinio, nema pravo zajebavat me. No, to što sam ja sigurna u moj stav, NE ZNAČi da netko, ipak i bez obzira, neće zajebavat. Sigurno hoće, fact of life! Meni će moj stav omogućava ne samo da se s time nosim, već da budem i PONOSNA na ono što žiri obavi. I will not under
any circumstances be apologetic about it.
vlatko wrote: * Deranje. Fakin hel, kakvo deranje?
Misliš na zavijanje na mjesec? To je bila metafora za eventualni zabavni sadržaj na sferakonu oko koje smo se tu na forumu malo spoticali.
vlatko wrote: Me?utim, to su najobi?nije sjedeljke i/ili kokteli. Koji mogu potrajati duže, uz muziku, ali i ne moraju. Organizatori partija se brinu za zabavu na partiju - ho?e li pozvati nekog od ?lanova Worldcona da im svira ili ne?e ili bogtepitaj što. No, svi oni koji su na partiju su platili upad. Ipak, kako se Worldconi organiziraju po hotelima i sli?nim mjestima, zakup sobe za parti košta (plus što hotelu onda moraš i platiti ako namjeravaš donijeti vlastitu cugu). Mi takve stvari na FER-u ne možemo raditi. Da idemo negdje drugdje, SFerakon bi koštao više, pa bi i kotizacije bile skuplje.
Apsolutno si u pravu. Prostor je najveći zajeb, po meni. međutim i o tome smo u utorak razglabali, konkretno, od crtanja plana fera (hvala Izitpajne!) do nekih zanimljivih, a možda i izvedivih, ideja o tome gdje nešto slično napravili.
vlatko wrote: * Istrakon pušta besplatno. Kul. Mi to ne možemo napraviti. U stvari, možemo, i onda pla?ati sve sami. Svejedno, svatko tko
nešto radi na SFerakonu - bilo predavanja, bilo pomaže okolo - ima besplatan upad. Naravno, ako stvarno radi.
Istrakon radi isto što i SFerakon. Pušta besplatno samo one koji nešto rade. Za SFerakon to puno ljudi ne zna.
vlatko wrote: * "Na Sferakonu it ain't charming." Sferakon nisu Sferaši. Da jesu, to bi bila vrlo mala konvencija.
To znaš ti, i znaju svi SFeraši. The general public does not. Očeš-nećeš, SFerakon je Sferin kon, i ljudi koji nikog ne znaju, sudit će SFeru po SFerakonu. Nisu svi ko Bojan, pa da im je lijepo da znaju da su među ljudima koji su mu slični, pa makar ih i ne upoznao. Nisu svi ko ja, pa da su tvrdoglavi, jer baš sad to hoće, pa će se zainatit da to i dobiju ili da u nečemu uspiju. A i među tim drugima ima onih koje vrijedi upoznat.
vlatko wrote: Dakle, ne pitaj nas zašto su (skoro) svi oni koji su na SFerakonu zatvoreni.
Ne pitam.

1. Znam. Zašto što, kao što kaže Izipajn, ljudi koji naginju geekdomu, nisu jednako socijalni kao i prosjek stanovništva. No, njihov međusobni kontakt je samim time još više otežan, teži nego onaj geekdom - prosječna populacija. I ne poznaju se baš svi međusobno. Osobno, manje ili više dobro, poznam hrpu ljudi koji vole i čitaju sf, i prije no što sam se ja u SFeru učlanila, nisu znali ama baš nikog iz SFere, a neki ni za SFeru. A neki su bili i na SFerakonu, pa im nije palo napamet da bi se i u SFeri mogli zabavit. Ja mislim da je to zbog atmosfere. Možda sam u krivu. Maybe they're just idiots. I am willing to find out. Ono što želim znat, jer sam znatiželjna i zbilja me zanima, nisam ironična ili zlonamjerna, da li SFera kao udruga želi privuć nove ljude? Neću ja vuć na jednu stranu, a da SFera vuče na drugu. I am one of those work within the system people. Biram gdje ću se prilagodit, a di umagarčit. Za to, I need to get to know the system. Što upravo i svime ovime, pokušavam učinit.

2.Govorim ti. Jer ubacivanjem zabavnog sadržaja stvaraš ne samo opušteniju atmosferu već i kritičnu masu ljudi koji gledajući i učestvujući u takvom sadržaju koji je tematski vezan uz ono što je tim ljudima zajedničko, omogućuješ lakše upoznavanje tih ljudi. Čak među onima koji nisu asocijalni nije uobičajeno ubacivat se iz neba pa u rebra u razgovor ljudima koji si međusobno očito nisu stranci.
vlatko wrote: BTW, tko je izmislio ovu groznu pozadinu? PHPBB podržava user preferences.


Standardna. Mijenjala se, pa su se ljudi bunili, mislim.
Uvijek se neko nešto buni. :iconbiggrin:
Last edited by Nimrod on 25 Sep 2004, 10:36, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:...i upade Vlatko kroz strop te napravi dar-mar... :)
president's prerogative. :;

item 1 of mission accomplished: he is here :iconbiggrin:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
vlatko wrote: S kim si ti to razgovarala? Jer sa mnom nisi.
?isto da ja upadnem kroz strop kao svjedok obrane, imala je razloga za ovakvo mišljenje o sferašima :)
ti si moj :angel: hvala :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote: Al slobodno me ignorirajte, ja samo malo podiebavam :)
and this is why we lalallalalalalalalalajk ju. complete with hand motions.
(referiram se na animaciju sa onog linka, da ne bude zabune) :iconbiggrin:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
vlatko
Ewok
Posts: 5
Joined: 25 Sep 2004, 00:03

Unread post by vlatko »

Nimrod wrote:
vlatko wrote: S kim si ti to razgovarala? Jer sa mnom nisi. (A ako bude[?] pitala tko sam, onda cemo se odmah posva?ati. ;)
Izme?u ostaloga, ti jedini koji je sa mnom i s Petrom progovorio rije?-dvije kad smo prvi put uletile u Pizzicato. :; I am unlikely to forget.
Say no more. :) Sve znam.
Nimrod wrote:
vlatko wrote: Dakle, javi mi se, dogovorit ?emo se. Sori ako ovo zvu?i bahato, ali to mi nije namjera. Stvarno bih volio da mi se javi[?]. I da prije toga doznam tko si. :)
Ne zvu?i bahato! Ĺ tovi[?]e, informativno je iako se moĹžda tebi ?ini da nam otrkiva[?] toplu vodu, a upravo je suprotno. Nadam se da se ti nisi na[?]ao uvrije?en, pogo?en ili ne[?]to svime ovime [?]to mi na forumu pi[?]emo. I ako ni[?]ta od svega mog rantanja ovdje ne bude, drago je JAKO da je tebe dovelo na nosf i na sferin forum ovdje. WELCOME!!!!!!!!!
Krivi Berislava. On je rekao da ima ljudi koji bi htjeli raditi, a ja sam pomislio da je netko potpuno nepoznat. :iconbiggrin:'

Ina?e, ja ti mrzim forume. Imam jedan koji redovno posje?ujem. Nema veze s SFom, ali mi pojede sve vrijeme. Ja sam ti bio okorjeli useneta[?], jer to volim raditi offline, ali sam se i toga uglavnom ostavio. A ovdje sam ovog trena zato [?]to sam na poslu, a trenuta?no nisam zauzet. Ĺ to je i razlog za[?]to me nema utorkom - ili radim, ili zelim malo pustiti mozak na pa[?]u.
Nimrod wrote:Al kuĹži[?] foru - ja nisam znala da vam treba extra voza? i auto!!!!! Nisam se sjetila pitati, a do tada nisam ni ?ula nikog da se Ĺžalio da kaj takvog fali. Pa sam se kasnije zapitala - kaj jo[?] fali, a ja mogu, a nisam doovoljno pametna da u pravom trenutku pravom ?ovjeku ponudim pravu stvar.
Moram priznati, to je ?isti nedostatak komunikacije. Za voza?a smo i[?]li na usual suspects (ne mijenjaj ekipu koja radi), pa nismo dalje ni pitali.
Nimrod wrote:
vlatko wrote: * Nedostatak PR-a. Sferakon je tu, da prosti[?], poku[?]ava ne psovati stranka iz vi[?]e razloga. Pod jedan, za neko ozbiljnije reklamiranje nemamo novaca. Da tro[?]imo novce na to, onda bi Sferakon bio u minusu, [?]to nije. Pod dva, Sferakon je doga?aj, koji mediji, po dobrim hrvatskim obi?ajima, ignoriraju prije nego [?]to mu do?e vrijeme. Da smo ne[?]to veliko, onda bi o nama pisali i godinu dana ranije. Ali nismo, pa se krpamo kako moĹžemo.
tu smo se ja, s jedne strane i cijeli svijet, s druge strane, krivo razumljeli. not surprisingly, mojom gre[?]kom. daklem, ja sam mislila da bi bilo super iskoristiti SFerakon kao dio PR-a same udruge SFera. I kako nekakvo promoviranje udruge SFera kroz cijelu godinu tako?er moĹže funkcionirati kao PR za sam SFerakon. tu sam, me?u zaprekama, nai[?]la i na stav:
vlatko wrote: * "Za trekije znaju". Hvala ti na takvom znanju. Ja prvi ne Ĺželim da me smatraju za takvog frika kakvima njih smatraju. A oni pristaju da ih nekakva tuka na televiziji maltretira. I tako dalje, da ne ulazim u duboke filozofske rasprave o SF-u i sli?nim stvarima.
Naravno da za trekije znaju u vidu freakova. Ali SFera NIJE takva udruga. PR SFere bio trebao raditi na tome da se TO u?ini malo poznatijom ?injenicom. Po meni, gore navedeni pasivni stav potpomaĹže da se SFera svrstava u isti ko[?] sa trekijima i warserima, a freakdom na stranu, to nisu udruge istog tipa i istog cilja. Meni se SFera u mnogome jako svi?a ba[?] onakva kakva jest, a da je takva nisam imala pojma!!!
Hmmm. Da, vidim problem. O tome stvarno trebamo porazgovarati. Do?em u utorak sigurno.

Nimrod wrote:ali ako ho?e[?] ne[?]to novo, daj jednu osobu koja ?e to koordinirat. I provjeravat tko ?e odustat. i daj na oo?e znanje TKO je to.
Po defaultu, ja. :;
Nimrod wrote:?ak i ja znam da ne POSTOJI savr[?]ena organizacija, a da nisam u Ĺživotu ni[?]t organizirala. Nadalje, jasna mi je i potpuno normalna jo[?] jedna stvar koju ljudima u SFeri nije (a ja ne kuĹžim za[?]to)i vrlo uzimaju je k srcu i jako ih to boli: netko ?e UVIJEK sr*t!!!
Ovisi tko defecira (dem cenzuriranje) i kako to radi. Mene zabole neka stvar za Star Warsovce i njihovu brija?inu. Za neke druge stvari, uzimam ih srcu.
Nimrod wrote:
vlatko wrote: * Deranje. Fakin hel, kakvo deranje?
Misli[?] na zavijanje na mjesec? To je bila metafora za eventualni zabavni sadrĹžaj na sferakonu oko koje smo se tu na forumu malo spoticali.
Mislim na onu izjavu o deranju ljudi koji su platili upad a od njih se o?ekuje "da se sami zabavljaju".
Nimrod wrote:
vlatko wrote: * Istrakon pu[?]ta besplatno. Kul. Mi to ne moĹžemo napraviti. U stvari, moĹžemo, i onda pla?ati sve sami. Svejedno, svatko tko
ne[?]to radi na SFerakonu - bilo predavanja, bilo pomaĹže okolo - ima besplatan upad. Naravno, ako stvarno radi.
Istrakon radi isto [?]to i SFerakon. Pu[?]ta besplatno samo one koji ne[?]to rade. Za SFerakon to puno ljudi ne zna.
Vidi[?], to mi uop?e nije neka greda. Oni koji su besplatno upali to znaju. Drugo, svaki klub ima pravo na dva besplatna upada, [?]to sam rekao svakome od tih klubova koji su me kontaktirali za pojavljivanje na Sferakonu. Nije me briga ni zna li to op?a populacija.
Nimrod wrote:
vlatko wrote: * "Na Sferakonu it ain't charming." Sferakon nisu Sfera[?]i. Da jesu, to bi bila vrlo mala konvencija.
To zna[?] ti, i znaju svi SFera[?]i. The general public does not. O?e[?]-ne?e[?], SFerakon je Sferin kon, i ljudi koji nikog ne znaju, sudit ?e SFeru po SFerakonu.
Eh. Malo logi?nog razmi[?]ljanja ne bi im [?]kodilo. Zar stvarno misle da Sfera ima toliko ?lanova?

Nimrod wrote:
vlatko wrote: BTW, tko je izmislio ovu groznu pozadinu? PHPBB podrĹžava user preferences.


Standardna. Mijenjala se, pa su se ljudi bunili, mislim.
Uvijek se neko ne[?]to buni. :iconbiggrin:
Ja se bunim s pravom. :iconbiggrin:

Naime, moĹže se podesiti tako da doslovno ljudi samo odabiru [?]to ?e vidjeti. Osim toga, ubi me nested quotes u ovome.
--
vlatko
ban

Unread post by ban »

vlatko wrote:BTW, tko je izmislio ovu groznu pozadinu? PHPBB podrĹžava user preferences.
Svako malo netko o pozadini. Sto ljudi sto cudi. Rekao bi covjek da ce user preference spasiti stvar, medjutim, to je zasad iskljuceno jer su neki useri dobijali greske na nekim templateima kad je bilo omoguceno biranje.
Brat bratu, osim default skina Subsilvera, ostali skinovi za phpbb mogu biti lijepi na prvi pogled ali su relativno nezgodni za rad na forumu jer umaraju oci, nepregledni su ili slicno. Meni se ovaj cinio jos dobar, a podrzalo ga je dosta clanova kad samga instalirao. Neki su cak trazili da se vise ne mijenja, tako da je ostao ovaj. U tehnikalijama stavljajte prijedloge za druge skinove, ako ih imate. Vlastita dizajnerska rjesenja takodjer ce se rado primiti.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:( pobogu ljudi ko ?e ?itat ove traktate?? jel mi može tko dat sukus svega re?enog od izitpanjovog virtualnog zadovoljavanja nimrod?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply