Fantasy books

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Fantasy books

Unread post by Dren »

Evo topic samo o fantasy knjigama. MoĹžda i nema potrebe za tim, jer vidio sam da se fantasy rjetko spominje, ali moĹžda je nepostojanje topica razlog tome.
Dakle postajte o fantasy knjigama koje su vas dojmile ili o kojima Ĺželite raspravljati. Ukoliko imate vremena.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Pa, trenutno mi je Martin favorit :headbang:
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Dobro :) i meni je :iconbiggrin:
Jeli tko ?itao na hrvatskom? Ba[?] me interesira [?]ta mislite o prevodu ( ja sam ?itao samo u orginalu)

Svidja mi se i Robin Hobb, i to je uglavnom sve od novijih knjiga [?]to sam ?itao.

Jeli tko naletio na ne[?]to drugo novo i dobro?
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

o prijevodu moĹže samo onaj tko je ?itao oboje, iako ?esto ni to ne osigurava to?nost primjedbi jer ?esto prigovaraju slabiji poznavatelji posla prevo?enja (nisam prevoditelj ali sam do tog zaklju?ka do[?]ao prate?i par rasprava)
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

"Prijestolje od Zmajokosti"
Izvornik: The Dragonbone Chair, Book one of the Memory, Sorrow and Thorn trilogy
Autor: Tad Williams
Nakladnik: Algoritam

Duga ekspozicija ali kad se radnja razlaufala urodila je vrlo ugodnim ?itateljskim iskustvom... sa nestrpljenjem ?ekam nastavke.
:blob:
Image
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

za koje ?e o se na?ekati - ako je suditi po tome koliko je kasnio taj prvi dio (u Algoritmovu izdanju-ne original :; )
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

MEni je Martin zakon. :mrgreen:

Nisam čitala orginal, i moram priznat da mi apsolutno ništa nije zasmetalo u prijevodu, po meni je sve na mjestu i ok mi je što su prevodili imena mjesta, pa ipak je to izmišljen svijet, i ne pričaju svi engleski da bi razumjeli to, osim toga ni ta mjesta nisu "na engleskom", ne?

Ah da, volim jako i Asprina! :)
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

A ja volim Terry-a Pratcheta (je to valjda fantasy? ili ipak SF? )

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Martin, Pratchett, Asprin, Spirin, Zelazny, Le Guin, Sheckley...
Ima ih koliko volis i svi pobrojani su mi :uzdravlje:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Indigo Montoya wrote:"Prijestolje od Zmajokosti"
Izvornik: The Dragonbone Chair, Book one of the Memory, Sorrow and Thorn trilogy
Autor: Tad Williams
Nakladnik: Algoritam

Duga ekspozicija ali kad se radnja razlaufala urodila je vrlo ugodnim ?itateljskim iskustvom... sa nestrpljenjem ?ekam nastavke.
:blob:
Vidi[?], ja ba[?] i nisam bio odu[?]evljen. Knjiga je ?itljiva, no ne[?]to joj fali (znam da sam tako mislio kad sam je pro?itao) vjerojatno bi trebao pro?itat jo[?] jednom pa da skuĹžim [?]to je(zaboravnost), ali u zadnje vrijeme nemam nikako vremena :(
Koliko se sje?am najvi[?]e me je razo?arao neuspje[?]an poku[?]aj da se pri?i da povjesna dubina. Mislim da mi je to bilo prenategnuto, vi[?]e nekako na silu, nije se uklapalo kako treba u pri?u.

Mislim da negdje imam te knjige na engleskom (prva dva djela u po dva primjerka!) pa ako te interesira... ?ak ti jeftino prodam dva prva djela ako te i to interesira (morao bi kupiti tre?i - koji je u dva sveska)
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
leptirica666
Ewok
Posts: 6
Joined: 29 Aug 2004, 16:01

Unread post by leptirica666 »

Martin,
Williams,
Salvadore,
Le Guin,
C.S.Friedman - genijalna trilogija koja po?inje knjigom Black sun rising -
Andre Norton...........
G.G.Kay i
normalno
TOLKIEN kao biblija
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

leptirica666 wrote:C.S.Friedman - genijalna trilogija koja po?inje knjigom Black sun rising -
Andre Norton...........
Koja trilogija Friedmana, i [?]to je napisao Norton? (nisam upoznat :()
Ina?e jedna preporuka: Robin Hobb : Farseer Trilogy,Living ship traders trilogy and Tawny man trilogy.

Meni jednako dobro kao Martin. Fenomenalno [?]tivo, s tim da je Living ship traders najbolja. Tawny man jo[?] nije iza[?]la tre?a knjiga u paperbacku, ali prve dvije su mi ne[?]to lo[?]ije od knjiga iz Farseer i livingship trilogija.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
leptirica666
Ewok
Posts: 6
Joined: 29 Aug 2004, 16:01

Unread post by leptirica666 »

friedmani?ina po meni najbolja trilogija je Coldfire (prva knjiga black sun rising)
[?]to se ti?e Andre Norton - ima jako puno knjiga, ali meni je najbolja jedna napisana u suradnji - Black Trillium, nakon koje slijedi nastavak - Blood trillium
ako ti ikako druga?ije mogu pomo? :dontknow:
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Pro[?]etam se do Algoritma :) pa ?u pogledati. Hvala :)
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
Post Reply