Ima li ovakvih knjiga?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Zeljko »

Npr kao Pavane gdje je Europa malo duže ostala pod čizmom crkve
Ali recimo u budućnosti da se radnja odvija a da kršćanstvo ili islam igraju glavnu ulogu u planetarnim razmjerima
Teokracije, vjerski totalitarizam, vjerski ratovi i tako...

:occasion9:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by LordShaper »

Padaju mi na pamet Dan Simmonsov Hyperion Cantos serijal, specifično Endymion i Rise of Endymion SPOILER!!<<katolička crkva od marginalne i odumiruće religije postaje galaktička velesila zahvaljujući naprednoj tehnologiji koja omogućava neku vrstu besmrtnosti.>>

Zatim Years of Rice and Salt od Kim Stanley Robinson, alternativna povjest gdje su SPOILER!!<<Europljani poumirali od kuge pa su Arapi kolonizirali svijet, te je Islam za taj svijet ono što je kršćanstvo za naš bilo od srednjeg vijeka pa nadalje.>>

GRRM ima priču The Way of the Dragon and the Cross...

Philip Pullman, His Dark Materials trilogija možda...

my mind is drawing a blank a znam da ima još knjiga i priča koje odgovaraju upitu donekle...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Zeljko »

Hm kakva slučajnost upravo čitam hiperion
hvala na ostalim naslovima

hm KSR mi je tako dosadan pisac da je to ubitačno ali bacit ću pogled
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Dagi »

A Canticle for Leibowitz, Walter M. Miller, Jr., 1960., Hugo za najbolji roman dodijeljen 1961. godine. Velika preporuka, a ovdje su detalji - pazi, ima i spojler:
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Canticle_for_Leibowitz

Postoji i u srpskom prijevodu kao Kantikulum za Lajbovica, naklada Zoroaster 1985.(mislim), cirkulira po antikvarijatima ali nije česta knjiga.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Xaotix »

Imaš i The Alteration Kingsleya Amisa. Ne ide se do zvijezda, ali opisuje svijet u kojem se reformacija nikad nije dogodila (Martin Luther je čak postao papom), i u 90ima još uvijek traje hladni rat s Otomanskim carstvom.
Navodno se u romanu čak spominju i romani Man in the High Castle i Pavane, kao alternativna povijest alternativne povijesti...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Izitpajn »

Moja priča "Djeca Božja" i Brozovićeva čiji naslov sam zaboravio, iz jednog od prvih Ubiqa.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Brumiko »

Država Božja 2053. Ive Brešana.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Ima li ovakvih knjiga?

Unread post by Zeljko »

Xaotix wrote:Imaš i The Alteration Kingsleya Amisa. Ne ide se do zvijezda, ali opisuje svijet u kojem se reformacija nikad nije dogodila (Martin Luther je čak postao papom), i u 90ima još uvijek traje hladni rat s Otomanskim carstvom.
Navodno se u romanu čak spominju i romani Man in the High Castle i Pavane, kao alternativna povijest alternativne povijesti...

eh to je to :occasion9: :occasion9: :occasion9: baš me to zanima kad si spomenuo otomansko carstvo


ima još ona jedna knjiga kada je crna kuga pobila 97% europe umjesto "samo" 2/3 ili koliko već
kak li se samo zove
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply