pomognite mi sastaviti zbirku

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply

Koju varijantu zbirke želite čitati?

varijanta "BEZ HUMORA
0
No votes
varijanta "S NEŠTO HUMORA"
0
No votes
varijanta "KOMPROMIS"
4
100%
 
Total votes: 4

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Zoran »

Daklem, postoji ta jedna mogućnost da ću ove godine objavljivati svoju novu sf/f zbirku priča. Skupilo se materijala kroz godine. Međutim, izdavač želi da zbirka ima maksimalno 120 kartica teksta, što znači da ne mogu utovariti unutra baš sve što imam.

U tu svrhu molim za pomoć. Nudim vam tri moguće varijante sadržaja zbirke, vaš je zadatak odabrati koju bi od tih zbirki najradije čitali. Većina priča je već objavljena u raznim zajedničkim zbirkama ili časopisima, a za ono što vam je nepoznato - pitajte na topicu.

Također, ako imate sugestiju tipa "ova varijanta bi mi bila super, al samo da mjesto ove priče staviš onu drugu", slobodno je iznesite.

VARIJANTA "BEZ HUMORA":

1) TAKO BITI MORA

2) NAJAMNICI

3) ZOV NJEGOVE FRULE

4) GOSPOĐA MARKEŽIĆ

5) PUNOM PAROM

6) ČOVJEK KOJI JE PRODAO SVIJET

7) ASTRAFOBIJA


VARIJANTA S NEŠTO HUMORA

1) MAMA, JA SAM VAMPIR

2) TAKO BITI MORA

3) SUDBINA SVIJETA

4) ZOV NJEGOVE FRULE

5) PROMOTOR

6) PROLETERI SVIH ZEMALJA

7) ČOVJEK KOJI JE PRODAO SVIJET

8) ASTRAFOBIJA



VARIJANTA KOMPROMIS

1) NAJAMNICI

2) MAMA, JA SAM VAMPIR

3) TAKO BITI MORA

4) ZOV NJEGOVE FRULE

5) GOSPOĐA MARKEŽIĆ

6) PROMOTOR

7) PROLETERI SVIH ZEMALJA

8) ASTRAFOBIJA


Hvala!
Last edited by Zoran on 21 Mar 2010, 18:28, edited 1 time in total.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Milena »

Ja sam za varijantu kompromis, ali bih Proletere zamijenila Čovjekom koji je prodao svijet. Ne znam jel' po dužini to paše, iskreno, ne sjećam se tako detaljno...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Zoran »

Milena wrote:Ja sam za varijantu kompromis, ali bih Proletere zamijenila Čovjekom koji je prodao svijet. Ne znam jel' po dužini to paše, iskreno, ne sjećam se tako detaljno...
Ne možeš se ni sjećati (osim ako imaš nadnaravne moći) obzirom da će "Čovjek" tek biti prvi put objavljen u ovogodišnjoj Istrakonskoj zbirci. :zubo: Inače su otprilike iste dužine.

Rekao bih onda da ti se Proleteri izrazito ne sviđaju, kad ih želiš zamijeniti nepročitanom pričom :lol:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by davors »

Nigdje nije zapisano ni potpisom i proizlazećim obvezama utvrđeno, no mislim da priče koje će se premijerno objaviti u ovogodišnjoj Istrakonskoj zbirci ne bi bilo korektno u nekom relativno brzom vremenu objaviti u još nekoj knjizi...
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Zoran »

davors wrote:Nigdje nije zapisano ni potpisom i proizlazećim obvezama utvrđeno, no mislim da priče koje će se premijerno objaviti u ovogodišnjoj Istrakonskoj zbirci ne bi bilo korektno u nekom relativno brzom vremenu objaviti u još nekoj knjizi...

Definiraj "relativno brzo vrijeme", iako sam skeptičan prema relativno brzoj objavi.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Zoran »

Inače, kad se već priča o korektnosti, ja mislim da je moralno upitno sugerirati da se priče koje se negdje objavljuju bez naknade autorima, kasnije još neko vrijeme ne bi trebale objavljivati u drugoj knjizi.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Milena »

Zoran wrote:
Milena wrote:Ja sam za varijantu kompromis, ali bih Proletere zamijenila Čovjekom koji je prodao svijet. Ne znam jel' po dužini to paše, iskreno, ne sjećam se tako detaljno...
Ne možeš se ni sjećati (osim ako imaš nadnaravne moći) obzirom da će "Čovjek" tek biti prvi put objavljen u ovogodišnjoj Istrakonskoj zbirci. :zubo: Inače su otprilike iste dužine.

Ungf. Znači da sam zabrijala -- a bila bih se zaklela da sam čitala tvoju priču tog naslova u nekoj starijoj Istrakonskoj zbirci. Bit će da sam je zamijenila za nešto drugo... :bilo: :zbunj: :scratch: Sori. U svakom slučaju, ne, Proleteri mi nisu baš liebling. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by uglib »

Ja sam praznovjerna pa bih se klonila varijante s 11 priča i prekrižila komromis.

Glasam za varijantu s nešto humora.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by uglib »

Ups, ne valja što u toj varijante nema gosođe Markežić. Ona mi je zbog mekanih šapa jako draga.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Zoran »

uglib wrote:Ja sam praznovjerna pa bih se klonila varijante s 11 priča i prekrižila komromis.

Glasam za varijantu s nešto humora.
Zapravo, to je moja greška. NEMA ih 11. Ako pogledaš, vidjet ćeš da neki redni brojevi fale :lol: U biti ih je jedno osam. Evo, editirao sam.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: pomognite mi sastaviti zbirku

Unread post by Dagi »

Ja sam za Proletere, svakako! :lol:
Post Reply