zakonska obveza cijepljenja

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Brumiko »

nelchee wrote:istina, ne sprečava, no da danas potpune i istinite informacije moraš tražiti svijećom je malo poražavajuće, zar ne?
Zapravo, mislim da je danas lakše nego ikada prije doći do potpune i istinite informacije! Ili, da se ispravim, možda ne toliko do potpune i istinite informacije, koliko do količine informacija dovoljne da čovjek može sam stvoriti sud o nekoj temi, i to na brzaka!

Recimo, use the power of RSS! ;) Eh, sad, možeš birati da li ćeš, recimo u pauzama na poslu ili u trenucima slobodnog vremena:
  • ...surfat po remakeu Kozjaka, navijati za Dolores ili Vlatku ili gledati Big Bradr, Farmu, Simonu ili nešto slično...
    ...ili pak raspravljati na NOSF-ovom forumu ;) i surfat po web stranicama koje donose teme bitne za tvoj život i svijet koji te okružuje i koje svojim informacijama i objektivnošću zavređuju da ih pratiš (recimo RSS-om), bile one o ekonomiji ili kozmetici.
nelchee wrote:
Brumiko wrote:Te lijekove treba napraviti, dakle, platiti ljude koji ih izrađuju i istražuju i platiti sirovine koje se pri tom troše.
ti lijekovi su nepotrebni, sami su izabrali proizvesti lijek i potrebu za njim u svrhu stjecanja profita. u mojoj knjizi to nije nimalo poštenije od krađe.
Vou, samo malo...Činjenica je da postoji gripa tj. gripe (i da je svaka svinjska, samo su neke s nama od neolitika, a neke od nedavno). Dakle, lijek nije nepotreban, osim ako zastupaš teoriju da su farmaceutske firme koje proizvode te lijekove na neki način izazvale (svinjsku) gripu, što je pak iznimno teška tvrdnja koja, očito, zahtijeva i vrlo teške dokaze.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Nazir »

Brumiko wrote:
nelchee wrote:istina, ne sprečava, no da danas potpune i istinite informacije moraš tražiti svijećom je malo poražavajuće, zar ne?
Zapravo, mislim da je danas lakše nego ikada prije doći do potpune i istinite informacije! Ili, da se ispravim, možda ne toliko do potpune i istinite informacije, koliko do količine informacija dovoljne da čovjek može sam stvoriti sud o nekoj temi, i to na brzaka!
Gle, tu se uopce ne slazem. Ne samo da je, po meni, teze doci do normalnih informacija jer postoji hrpa smeca naokolo vec ni ne mozes ocekivati da to ljudi rade na svoju inicijativu. Ovdje se radi o tome da ti ne razmisljas ni problizno kao vecina populacije. To meni na faksu profesori stalno napominju (studiram marketing) - mi kao "akademski gradani" (sto znaci vec samo da idem na faks) spadamo u 7% populacije Hr. Samim time, nas nacin razmisljanja se itekako razlikuje od prosjeka populacije. Neki oglas koji se nama cini genijalnim, nesto sto mi smatramo da je the stvar, vecini ljudi za koje se to u biti radi moze biti totalna idiotarija. Da, znam da svatko od njih ("ostalih") moze sam potraziti informacije koje ga zanimaju, ali ljudi to jednostavno en rade jer nemaju niti obrazovanja, a ponekad ni mogucnosti. Cinjenica ostaje da su njima glavni izvori informacija 24 sata, Jutarnji te Vecernji. To sto bi oni mogli bolje ja ih ne cu osudivati jer to je od mene nerealno za ocekivati. I zato se ljutim na informacije iz medija jer znam da za tu veliku vecinu one postaju default po kojemu oni donose svoje odluke. Jednotavno, treba malo vidjeti sliku iz drugih okvira...


I jos jedan mali dodatak, dobih link - kako da se Icke izostavi iz price? :D Nisam jos procito, al ako koga zanima...

http://www.svjetlo.com/2009-10-25-david ... go-cjepivo
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Brumiko »

Nazir wrote:
Brumiko wrote:
nelchee wrote:istina, ne sprečava, no da danas potpune i istinite informacije moraš tražiti svijećom je malo poražavajuće, zar ne?
Zapravo, mislim da je danas lakše nego ikada prije doći do potpune i istinite informacije! Ili, da se ispravim, možda ne toliko do potpune i istinite informacije, koliko do količine informacija dovoljne da čovjek može sam stvoriti sud o nekoj temi, i to na brzaka!
Gle, tu se uopce ne slazem. Ne samo da je, po meni, teze doci do normalnih informacija jer postoji hrpa smeca naokolo vec ni ne mozes ocekivati da to ljudi rade na svoju inicijativu. Ovdje se radi o tome da ti ne razmisljas ni problizno kao vecina populacije. To meni na faksu profesori stalno napominju (studiram marketing) - mi kao "akademski gradani" (sto znaci vec samo da idem na faks) spadamo u 7% populacije Hr. Samim time, nas nacin razmisljanja se itekako razlikuje od prosjeka populacije.
Ne vjerujem pretjerano u takva generaliziranja između ostalog i zato što ti i srednja škola da neku širinu te zato što znam jako pametne ljude sa srednjom školom i jako glupe s faksom. Usput - zašto ne računaš i višu školu kao visoko obrazovanje? Onda ima više od 7% visokoobrazovanih u ovoj zemlji...

Nadalje, ono što sam podebljao citirajuć te upravo jest problem - neki ljudi, možda čak i većina se ne informniravaju na svoju inicijativu. Žao mi je, ali takvi su krivi za sranja koja zadese njih i sve nas. Ako se mogu samoinicijativno "informirati" o Simoni, Dolores i Big Bradru, mogu i o stvarima bitnima za život.

Najveća iluzija jest upravo ta da će netko sveee obaviti za nas, od, kaja znam, informiranja do zdravstvene zaštite, bez da moramo imalo mozga uključiti ili malim prstom mrdnuti. Neće. Tj. hoće, uz odgovarajuće "naplatice" protiv kojih se bunimo, kaj ne? Druga iluzija je da imamo prava, prava, prava i da su nam puna usta naših prava, a nikome ne pada na pamet da uz prava dolaze i obveze. Inače stvar ne funkcionira.

Dakle, da, ljudi se trebaju sami informirati i -TA-NAAAN - korisiti mozak. Inače nek se nose da ne velim gdje.

Što se tiče hrpe informacijskog smeća, opet ovisi što čitaš. Onoga trenutka kada odlučiš da su, recimo, kompletan index.hr, 24 sata, Feral, Večernji, Jutarnji (i Bug :zubo: ) totalni i nepopravljivi megadrek i odstraniš to s čitačkog spiska, naglo ti se rasčisti informacijski šum.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Xaotix »

nelchee wrote:ti lijekovi su nepotrebni,
Problem je u tome što nisu SVI lijekovi nepotrebni. Postoje slučajevi kad su lijekovi u potpunosti opravdani i potrebni. Koliko god dizanje panike bilo kontraproduktivno, odmahivanje rukom je isto tako opasno. Zato je potrebno objektivno informiranje, ali mislim da je zadnje objektivna informacija bila ona kad je Svevišnji u svoj dnevnik zapisao "Danas sam stvorio nebo i Zemlju". A i oko toga se i teolozi, što nas vodi do onog Brumikovog da ljudi trebaju koristiti svoj mozak...
(Yeah, right... To je jednako realno kao i da hrvatski političari počnu koristiti žlijezde poštenja.)
Brumiko wrote:Zapravo, mislim da je danas lakše nego ikada prije doći do potpune i istinite informacije! Ili, da se ispravim, možda ne toliko do potpune i istinite informacije, koliko do količine informacija dovoljne da čovjek može sam stvoriti sud o nekoj temi, i to na brzaka!
Nažalost, s obzirom na poplavu informacija i činjenicu da pokrivaju sve moguće teorije, one su bezvrijedne (ili u teoriji informacije, količina informacije ide prema nuli.) Uz to pitanje je koliko je "objektivnih" informacija zaista objektivno i pouzdano. S obzirom na sve interesne skupine uokolo, vjerojatno spinaju i vremensku prognozu (još jedna teorija zavjere :lol:)
Osim toga, lako je reći "koristi mozak". Kog ti vraga koristi, ajmo dić postotak, 20% onih koji mozgaju, kad će ostatak vjerovati svakoj riječi ozbiljnih znanstvenika i intelektualaca, recio Gotovčevih. Blagodati demokracije i modernog populističkog sustava informiranja...
Moš se ti derat ko jarac kad si u manjini.
Brumiko wrote:...surfat po remakeu Kozjaka, navijati za Dolores ili Vlatku ili gledati Big Bradr, Farmu, Simonu ili nešto slično...
Nego, ruke gore oni koji NISU kliknuli na linkvoe :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Milena »

Xaotix wrote: Nego, ruke gore oni koji NISU kliknuli na linkvoe :lol:
Ruka gore. Tko su Dolores i Vlatka, BTW?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Sandman »

Milena wrote:Ruka gore. Tko su Dolores i Vlatka, BTW?

Dolores se zove žena od frenda, a Vlatka radi u susjednom labosu. :zubo:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:Tko su Dolores i Vlatka, BTW?
Ti si moj idol! :notworthy:
Post Reply