zakonska obveza cijepljenja

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

zakonska obveza cijepljenja

Unread post by nelchee »

zanima me, kao totalno politički nepotkovanu osobu, kolike su šanse da država propiše obavezno cijepljenje protiv gripe i ukoliko do toga dođe, može li se to ikako izbjeći - npr. privatnom tužbom?
u Americi stvari već idu u tom smjeru :/

inače.. CBS emisija iz 1979
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Milena »

Šanse da naša država propiše obavezno cijepljenje za cijelu populaciju? Odakle bi smogli para za to?

No, imam i drugo pitanje: zašto se ne cijepiti? Ili je samo stvar u tome da iz principa nećeš nešto što država hoće? (Cjepivo protiv gripe nit' je nešto veliko nit' je nešto komplicirano, nit' je nešto medicinski novo. I fakat radi. Tako da nema božjeg razloga ne cijepiti se.)

ETA: emisija je tipični američki kretenluk, a komentar uz nju još veći kretenluk. Cjepivo protiv svake gripe -- pa tako i svinjske, koja je samo jedna od mnogo vrsta -- bazira se na istom principu, poznatom već desetljećima. Jedini je bed s cjepivima što ona djeluju samo na uski spektar gripa, tako da je u običnim sezonama jedini rizik taj da se cijepiš protiv tipa gripe koji se očekuje, a umjesto toga pobereš neki drugi tip. Sve ovo ostalo je jednostavno paničarenje istog tipa ljudi koji tvrde da HIV virus ne uzrokuje AIDS, da DiTePerPaRa cjepivo uzrokuje autizam kod djece, da je svijet star 6000 godina i tome slično. Dobar pregled situacije oko cjepiva protiv svinjske gripe imaš ovdje. Uostalom, da se radi o velikoj zavjeri medicinskog establišmenta, bi li se ljudi unutar njega uvijek prvi cijepili protiv gripa? A čine to, i, budući da osobno poznam poveći broj liječnika, garantiram ti da nitko od njih još nije umro od srčanog udara, pretvorio se u vukodlaka, ni što bi sve cjepivo trebalo uzrokovati. Da, rizik kod cijepljenja uvijek postoji, isto kao što uvijek postoji rizik kod, recimo, bojenja kose. Ali u postocima gledano, rizici su zapravo zanemarivi.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by nelchee »

Šanse da naša država propiše obavezno cijepljenje za cijelu populaciju? Odakle bi smogli para za to?
ohrabrujuće.
Milena wrote:(Cjepivo protiv gripe nit' je nešto veliko nit' je nešto komplicirano, nit' je nešto medicinski novo. I fakat radi. Tako da nema božjeg razloga ne cijepiti se.)
I beg to differ. Moja baka je jednom prilikom svejedno dobila gripu, tako da "fakat radi" ne stoji. Mama koja se nije cijepila nije se razbolila makar je cijelo vrijeme bila oko nje.
Milena wrote:No, imam i drugo pitanje: zašto se ne cijepiti? Ili je samo stvar u tome da iz principa nećeš nešto što država hoće?
nisu samo principi, ali da mi se diže kosa na glavi od same pomisli na to, da.

ne smatram gripu dovoljnim problemom da bi je pod svaku cijenu htjela spriječiti. u osnovnoj školi bih je pokupila svake godine, nakon toga zbilja rijetko (mada mi je imunitet koma i stalno šmrcam, no ipak odolijevam). ako mogu ležati doma par dana kad dobijem gnojnu upalu grla ili proljev, po čemu bi gripa trebala biti drugačija?

ako postoje indicije da mi cjepivo može naškoditi, ne želim ga ni blizu sebe.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Nazir »

Ne da mi se ulaziti u onu spiku jel je cjepivo ok il ne, ali cu dodat ovu foru koju dobih na mail, cisto da malo potaknem zanimljivu diskusiju ;) Dakle, mail je ovaj:

Dakle konacno se jedna hrabra zena iz Austrije usudila iznjeti pravu istinu
pred svjetsku javnost i zbog toga je u svega nekoliko dana izgubila posao,
sto je dokaz da prisilna cijepljenja u SAD-u, Canadi, Australiji i V.
Britaniji nisu niti malo bezazlena i bezopasna!! U tim se zemljama mora
cijepit 100% stanovnistva inace im prijeti godinu dana zatvora ili kazna od
250.000 USD kao npr. u SAD-u. U mnogim drugim zemljama cjepit ce se ili
cijelo stanovnistvo ili veliki postotak!! Hrvatska je narucila cca. 2,5
milijuna cjepiva.
Cijepljenja ce poceti na jesen i tada ce se zapravo putem cjepiva zaraziti
zdrave ljude, a kad pocnu masovna umiranja sluzbeno objasnjenje u medijima
glasit ce da je "virus mutirao" te da ga vise ne mogu zaustaviti!!!
Budite mudri i pametni, istrazite ovu temu te se nikako nemojte cijepiti
protiv svinjske gripe, previse je stvari sumnjivo, nelogicno pa cete i
dalje ostati medu zivima... Kliknite dole i procitajte tekst-ako to sve
nije istina zasto je zenska onda tako brzo dobila otkaz i hrpu prijetnji?!

Depopulacija znaci istrebljenje, eliminiranje, ubojstvo 90% postojeceg
svjetskoga stanovništva od strane NWO(New World Ordera-Novog svjetskog
poretka). Mislim da ste i vi medu njima pa bi vam ovaj tekst mogao bit
zanimljiv... Proizvodac cjepiva je firma Baxter koja je vec 5-6 puta> "SLUCAJNO ZARAZILA" sasvim zdrave ljude sa svojim cjepivima.

PROSLJEDITE DALJE OVAJ MAIL SVOJIM PRIJATELJIMA I ROĐACIMA, KAKO BI BILI
SVJESNI STO SE SPREMA....
*
http://www.javno.com/hr-svijet/kaznena- ... tva_270289

Novinarka svakodnevno vodi blog na
http://birdflu666.wordpress.com

U Austriji trenutačno tuže Kompaniju Baxter jer je početkom godine poslala 76kila cjepiva protiv ptičje gripe koje je zapravo bilo koncentrirani virus. Slučajnim testiranjem "cjepiva" u Češkoj otkriveno je o čemu se radi.

Na postu
http://birdflu666.wordpress.com/2009/07 ... h1n1-jabs/

se može saznati kako trenutačno teče situacija - u Americi su zakonski oslobodili farmaceutske kopmanije od bilo kakvih zakonskih posljedica u slučaju štetnosti cjepiva (obavezno cijepljenje kreće na jesen), Baxter je patentirao cjepivo za svinjsku gripu GODINU dana prije nego je bolest uopće službeno nastala!


Možda i ne žele istrijebiti ljude, ali svakako žele zaraditi -
STVORI PROBLEM - PRODAJ RJEŠENJE






A sad bih na kraju dodao - definitivno nesto malo smrdi oko tih cjepiva. Milena, nesto sto si izjavila ti ne stoji:
Milena wrote:Uostalom, da se radi o velikoj zavjeri medicinskog establišmenta, bi li se ljudi unutar njega uvijek prvi cijepili protiv gripa? A čine to, i, budući da osobno poznam poveći broj liječnika, garantiram ti da nitko od njih još nije umro od srčanog udara, pretvorio se u vukodlaka, ni što bi sve cjepivo trebalo uzrokovati.
Problem ovdje je (znam jer mi starci rade u medicini) taj da medicinsko osoblje nema ni izbora nego su oni kao takvi OBAVEZNI cijepiti se, htjeli - ne htjeli. Barem je tako u teoriji. Posto do toga jos nije doslo, pitanje je kako ce stvar uistinu izgledati kada ta obaveza dode u pogon.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Milena »

@nelchee: Ovo s cjepivom koje radi ili ne radi ti je rizik svake godine -- kao što sam rekla, cijepiš se za tip B, a uhvatiš C, i to ti je to...

@Nazir: gle, ja sam govorila općenito o cjepivu protiv gripe, ne o cjepivu protiv ove. A tu stoji da su obavezni cijepiti se, ali stoji i da se tip koji radi u zaraznoj uvijek gura prvi po cjepivo... i činio bi to, bar tako tvrdi, i da nije obavezan. So, shrug.

A ako ćemo po mailovima koji kruže procjenjivati gdje ima razloga za sumnju, prilažem prijedloge:

a) Obama je musliman koji će Ameriku pripojiti Saudijskoj Arabiji, ali to prikriva politički establišment,
b) Po pronađenim fosilima može se dokazati da su ljudi i dinosauri živjeli istovremeno, ali to prikriva biološko-darvinistički establišment,
c) Odavno je riješeno pitanje tamne tvari, samo ga prikriva fizikalni establišment ,
d) HIV kao virus ne uzrokuje AIDS, a sama bolest je puka izmišljotina farmaceutskog establišmenta.
(Nažalost ne čuvam takve mailove, pa mi morate vjerovati na riječ, ili pričekati koji mjesec da opet naiđu. Ali ovo je sve izvađeno iz pravih mailova koji su kružili.)

:kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Nazir »

Haha, ove navedene mailove, ako su fakat kruzili, nisam jos vidio :lol: No, kod ovog vezi gripe bi samo napomenuo da se slucaj te novinarke iz Austrije stvarno zbio. Nazalost, nemam bas detaljne podatke o tome tako da ne znam kako je citava stvar na kraju zavrsila... Sad ovaj dio o depopulaciji... a mora forwardusa bit zabavna :kava:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Milena »

Nazir wrote:Haha, ove navedene mailove, ako su fakat kruzili, nisam jos vidio :lol: No, kod ovog vezi gripe bi samo napomenuo da se slucaj te novinarke iz Austrije stvarno zbio. Nazalost, nemam bas detaljne podatke o tome tako da ne znam kako je citava stvar na kraju zavrsila... Sad ovaj dio o depopulaciji... a mora forwardusa bit zabavna :kava:

Ne, ne, krivo si shvatio, priča s novinarkom se zbilja dogodila, ali ne možeš je razdvajati od depopulacijskog plana. I to zato što novinarka koja je u pitanju, Jane Burgermeister, stvarno tako misli: tužba koju je podnijela (između ostalog i protiv Baracka Obame, američke vlade, WHO-a i UN-a) ima preko 100 stranica, i doista ih optužuje da su članovi iluminatuske organizacije New World Order, koja namjerava eliminirati 90% svjetske populacije. Na temelju čega nije baš pretjerano teško zaključiti zašto je dobila otkaz, a nešto mi govori da razotkrivanje urote nije bilo glavni razlog...

Koga zanima, možete baciti pogled recimo na komentar koji dolazi -- što mi se čini osobito zanimljivim -- od nekadašnje obožavateljice, koja je malo proučila kako ta žena zapravo funkcionira. Illi samo pogledajte rezultate guglanja kad upišete njeno ime, pa ćete uočiti koja vrsta sajtova njenoj priči pridaje ikakvu vrst vjerodostojnosti. Npr: ovajl ili ovaj.

A za ove druge forvarduše, sigurno ih se isto da izguglati, koga zanima...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Brumiko »

Iako ne volim da mi država previše stvari obavezno propisuje, i iako je činjenica da sve kompanije, pa tako i farmaceutske, zanima profit...

<digresija>
Svi svrš...pardon, pričaju o open source i free softveru. Zašto, dovraga, nitko, ali ama baš nitko ne priča ni o čemu drugome što bi bilo free & open source, recimo lijekovima? Zašto, zašto, pobogu, zašto?
:( :( :(
</digresija>


...priča o svjetskom genocidu, Obami i Novom svjetskom poretku je idiotarija.
Ay-men, brudda. :)

Godine 1972. države članice jugofedracije su provele obavezno cijepljenje cjelokupne populacije protiv velikih boginja. I sve je ispalo dobro.

Panike kontra cijepljenja pojavljivale su se otkad je i cjepiva, još tamo u 18. stoljeću, čini mi se, kontra malih boginja ili tako nečega. Svi današnji zgovornici velikih zavjera djeluju s tipičnih glupih amerskih pozicija prema kojima je USA = svijet. Zar doista ima ljudi koji misle da bi ama baš svako nacionalno zdravstvo bezumno radilo na uništenju vlastitog pučanstva po nalogu "zlog" Obame ili ne znam koga? Naravno, uvijek ima onih koji misle drukčije. :kava: Zapravo, "misle". Čak ne moramo zalaziti na englesko govorno područje. Upit "velike boginje jugoslavija" na drugom mjestu daje ovaj rezultat.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Izitpajn »

Zanimljiv tekst Krešimira Mišaka:

http://blog.vecernji.hr/misak/2009/11/0 ... aj-je-lud/

Slobodno stanite na pola. Do tada je logičan i razuman, a onda počinje teorija zavjere.

Ali ta prva polovica je zbilja razumna.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Izitpajn »

E, da. Ne vjerujem u zavjere, ali vjerujem u nesposobnost i želju za profitom. Možda o ovome treba razmisliti u smislu da ekipa pušta na tržište cjepiva koja nisu propisno testirana samo da bi još više zaradili.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Milena »

Izitpajn wrote:E, da. Ne vjerujem u zavjere, ali vjerujem u nesposobnost i želju za profitom. Možda o ovome treba razmisliti u smislu da ekipa pušta na tržište cjepiva koja nisu propisno testirana samo da bi još više zaradili.
E, vidiš, to već potpuno mogu povjerovati... nažalost.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Milena »

Brumiko wrote: <digresija>
Svi svrš...pardon, pričaju o open source i free softveru. Zašto, dovraga, nitko, ali ama baš nitko ne priča ni o čemu drugome što bi bilo free & open source, recimo lijekovima? Zašto, zašto, pobogu, zašto?
:( :( :(
</digresija>

Zato što OS softvera ima, a OS lijekova -- ne? ;)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:
Brumiko wrote: <digresija>
Svi svrš...pardon, pričaju o open source i free softveru. Zašto, dovraga, nitko, ali ama baš nitko ne priča ni o čemu drugome što bi bilo free & open source, recimo lijekovima? Zašto, zašto, pobogu, zašto?
:( :( :(
</digresija>

Zato što OS softvera ima, a OS lijekova -- ne? ;)
Negda ni bilo niti os softvera pa ga je nešče napravil. ;) Doduše, postoje tzv. generički lijekovi - koji izađu na tržište kada istekne patent na "originalni" lijek, ali oko tih patentnih prava toliko toga smrdi da je to strava...

Čak se i rimuje. :lol:
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: zakonska obveza cijepljenja

Unread post by nelchee »

Milena wrote:
Izitpajn wrote:E, da. Ne vjerujem u zavjere, ali vjerujem u nesposobnost i želju za profitom. Možda o ovome treba razmisliti u smislu da ekipa pušta na tržište cjepiva koja nisu propisno testirana samo da bi još više zaradili.
E, vidiš, to već potpuno mogu povjerovati... nažalost.
duuuuh, ja nisam niti spominjala nikakve teorije zavjere, već na ovo što je Izitpajn napisao.
KAKO pobogu mogu farmaceutske tvrtke biti izuzete od posljedica? osim ako je u pitanju štela, nikako.

EDIT: evo nešto što nije "tipični američki kretenluk" :P poljska ministrica zdravstva objašnjava zašto ne želi uvesti cjepivo
Post Reply