troya

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Petra wrote:
Jel se netko danas sje?a "Ben Hura"? "Propasti Rimskog carstva"? "Spartaka"? "Quo Vadisa"?
Meni recimo kao dobar primjer na pamet pada El Cid.
Ajoj... To sam gledao deset minuta i onda više nisam mogao... Mislim, ako je i za Charltona Hestona, previše je...

Btw, najuvjerljiviji lik u cijelom filmu - tip kao da je dosao direktno s nekog bojnog polja - je onaj veliki frajer koji je zapovijedao drugim brodom, brodom koji je pristao na plazu nakon ahilejevog. On je u prvoj bitci dobio strijelu u bedro, odlomio je i nastavio junacki dalje.

Jel' ga netko skuzio?
Ajant?

Ina?e, mene podsje?a na nekoga koga sam vidio par puta na Sferakonu ili Rikonu, ali nisam siguran na koga :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Pa kad me film ispizdio... Hm, jel smijem re? "ispizdio"?
:x ne, ne smiješ re? ispizdio.. ispizdio je psovatiš!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

dmi wrote:...Izitpajn voli "kilometarske" postove... :mrgreen:
Ina?e odustao sam na pola ?itanja... 8-)
i ja!
očigledno da nisi skužio da je poanta filma pittovo božansko tijelo kojemu se treba beskrajno diviti a ne fabula, povijesti ili bilo šta....

idem surfat netom sada itražiti "capture" onih obnaženih polu-božanskih slika za svoj desktop.

kak je doooooooobaaaaaaaaar!!! :love: 8-) :cyclopsani: :angel9: :booty:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aranel wrote:
idem surfat netom sada itraĹžiti "capture" onih obnaĹženih polu-boĹžanskih slika za svoj desktop.

kak je doooooooobaaaaaaaaar!!!
Zgroz!

Žurim pogledati predmetni uradak, sa svrhom uvida u stvar. Uzgred, ima pun kufer suvislih povijesnih spektakala, a Hollywood se zadnjih desetak godina - s iznimkom Braveherata i Michaela Collinsa - nije ba[?] iskazao... Od starijih filmova glasam za A Bridge too far: knjiga je dosadna za umrijeti, no film je tri klase suvisliji.
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

Izitpajn wrote:
Btw, najuvjerljiviji lik u cijelom filmu - tip kao da je dosao direktno s nekog bojnog polja - je onaj veliki frajer koji je zapovijedao drugim brodom, brodom koji je pristao na plazu nakon ahilejevog. On je u prvoj bitci dobio strijelu u bedro, odlomio je i nastavio junacki dalje.

Jel' ga netko skuzio?

Ajant?
ma ne znam, zaboravila sam ime lika. Al zar nije fora

Ina?e, mene podsje?a na nekoga koga sam vidio par puta na Sferakonu ili Rikonu, ali nisam siguran na koga :)
:iconbiggrin:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

idem surfat netom sada itražiti "capture" onih obnaženih polu-božanskih slika za svoj desktop.
toplo preporu?am link http://www.bradpittfan.com
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

zgroz...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Dagi wrote:zgroz...
ma nemaš pojma! :!:
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Hollywood se zadnjih desetak godina - s iznimkom Braveherata i Michaela Collinsa - nije ba[?] iskazao...
Meni je i Gladijator dosta dobar.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote:Meni je i Gladijator dosta dobar.
Okej, pogledao Gladijatora dva puta... O ?emu se u tom filmu zapravo radi?
Aranel wrote:ma nema[?] pojma!
?uj, u Ilijadi je Ahil toliko tugovao za Patroklom da se nedvojbeno radi o tzv. gr?koj ljubavi, tj. njima uobi?ajenoj metodi kontrole rasta populacije. Osobno, bolje mi leĹže Rimljani do cca. kasne republike, eventualno ranog carstva. Barem su se prali i prakticirali raznospolne odnose.

Uzgred, u cijeloj Ilijadi je jedini nedvojbeno straight guy Odisej, pa nije ni ?udno [?]to ga je fasovao extended edition, tj. Odiseja.
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Okej, pogledao Gladijatora dva puta... O ?emu se u tom filmu zapravo radi?
Joj, pa necemo sad, nakon razlicitih dekonstrukcija fabule sto nam je novija povijest kako filma tako i knjizevnosti namrla, pricati o cemu se radi :shaking:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Dagi wrote: Okej, pogledao Gladijatora dva puta... O ?emu se u tom filmu zapravo radi?
Ukratko rije? je o filmskoj kontemplaciji na temu pokvarenosti i taštine svijeta i o prolaznosti i kratkom trajanju ljudskog života u kojem se pokazuju elementi fatalizma karakteristi?ni za to povijesno razdoblje, a u izvjesnom smislu i za stoi?ku rimsku filozofiju u cjelini. Vrijeme je ljudskog života u "Gladijatoru" tek trenutak a bit tog života je vje?iti tijek; osjet je nejasan; struktura ?itavog tijela trošna; duša - nepostojana; sudbina - zagonetna; slava - nepouzdana. Jednom rije?ju, sve što se odnosi na tijelo sli?no je rijeci; sve što se odnosi na dušu - snu i dimu.

Nadam se da sam ti pomogao...

:blob:
Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ne, nisi. O istome (kao [?]to si napisao) se radi i u Kamenitim vratima, a one su ozbiljan kandidat za najgori hrvatski film, premda je konkurencija u toj kategoriji zbilja o[?]tra.

Na Gladijatora se moĹže primijeniti pri?a o seljaku koji se vrati doma s mise, pa ga Ĺžena pita: "Kaj su vele?asni propovedali?" "O grehu." "I kaj su rekli?" "Pa... Bil je protiv greha!"

Rimska povijest obiluje dramati?nim razdobljima koje je jedan skupi spektakl mogao obraditi: plebs protiv patricija u vi[?]e rundi, punski ratovi - osobito II. (ho?u slonove!), I. i II. trijumvirat, Cezarovi pohodi itd. Umjesto bilo ?ega navedenog, Hollywood izmi[?]lja nategnutu storiju o generalu koji padne u nemilost i onda se prehranjuje klanjem kolega sporta[?]a, a sve skupa bez glave i repa...

Uop?e, u zadnjih nekoliko godina je Hollywood napravio par spektakala za ljude koji povijest ne znaju i ne Ĺžele znati: Pearl Harbor i Gladijator su najizrazitiji primjeri, a tu spada i U-571, koji je ?isti trash. Idem gledati Troju, da vidim proteĹže li se navedeno i na nju.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

Izitpajn wrote:Ah, brzo se umara[?]. Godine su to, a? :)
...pa za tri godine ?e[?] i ti biti u "tim" godinama pa te pitam... :;
Post Reply