Mali uvid u neke rvacke dnevne tiskovine

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Mali uvid u neke rvacke dnevne tiskovine

Unread post by jbt »

Uzevsi u obzir da sam nedavno imao oko 3 mjeseca slobodnog vremena, koje je bilo ograniceno na jednu sobu, bio sam prisiljen ubijati receno vrijeme kako god sam znao i umio. Uglavnom se to svodilo na citanje hrvatskih novinskih uradaka. Da ne bih sad gnjavio vjekovima, dosao sam do slijedecih spoznaja.

1) VL je bog otac idiotizma, sto se novinskih clanaka na ovim prostorima tice. Jedno citanje jednog primjerka tih dnevnih novina neminovno smanjuje IQ za 1. Autor liste je glupio prilikom citanja VL, ali nekakva misticna, cudna sila ga je tjerala da nastavi. Spasavale su ga redovne doze raznih lijekova. Nacionalisticki, desnicarski i konzervativni stavovi cure iz ovih novina, pa ih preporucujem potencijalnim neoconima.

2) 24 sata, ili popularno 24 srata, nije novina. Samo ima fenomenalnu moc mimikrije. Vecinu "clanaka", pardoncek, web clipova, mozete komotno procitati na netu. Dodje 4kn, koje je bolje potrositi na jednu ljutu i brzu u nekoj prcvarnici. Mozda ima neke stavove, ali nemam pojma koji su ili me jednostavno ne zanima jer mi smrde na net.

3) JL....je jednostavno glup. Nemam sto vise za reci. Ima ponekad clanke od ljudi koji pisu relativno dobro, ali ne da mi se kupovati samo zbog toga, blogovi imaju isto, a bez placanja, a mogu i srat ekipi ak su mi glupi. Stavovima varira izmedju centra i desnicarstva, sa laganim posipom lijevice i retardiranog.

4) Novi list. Clanci su okay, ekipa koja pise je okay, stavovi su ljudski, vecina tekstova zanimljiva. Ali dizajn...majko mila. Ima izgled novina iz, recimo, '63, ali ne sa toliko kvalitetnim fontovima ili slikama. Kad kazem '63, ne mislim na proslo stoljece, nego ono prije njega. Ali sta sad, i dalje ga mozes citati, polagano.

5) Ostalo. Tu spadaju razne regionalne novine, poput Slobodne Dalmacije, Varazdinskog Lista, ono nesto slavonsko(Glas Slavonije?) i tako dalje. Uglavnom moras biti iz tog kraja da ih kuzis. Kako ih nisam citao(kupio jednom ili dvaput, ne mogu steci neki dojam tako), nemam posteno misljenje. Novi List nije na ovoj listi jer ga se komotno da citat i u ostalim dijelovima Rvacke.

6) Ima neko besplatno govance u Vz, ko fol je novina. Ima oko 40 str i donesu ti ga doma, a onda ga ti ne platis. Ima gro vijesti iz mjesta oko Vz za koja ni ne znas sem ako si iz tog mjesta. Fora za citat jer imam filing da citam nesto sa Falklandskih otoka.

Toliko za sad. Probat cu jos toga nac glede novina u Rvatiji
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Mali uvid u neke rvacke dnevne tiskovine

Unread post by niniane »

Karlovački list, Karlovački tjednik! :cheers: :cheers: :cheers: :D

A jesi stvarno mrgud... :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Mali uvid u neke rvacke dnevne tiskovine

Unread post by Chrisette »

Bio je i onaj besplatni Metro šta se dijelio po gradovima... kamo je nestao?
Image
Post Reply