Izvestaj sa ST i NLO konvencije Domikon

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
scififilip
Hani
Posts: 83
Joined: 27 Jul 2006, 10:23
Location: Beograd
Contact:

Izvestaj sa ST i NLO konvencije Domikon

Unread post by scififilip »

Pozdrav SF fanovima iz Hrvatske.Imao sam cast i zadovoljstvo da prisustvujem ,krajem avgusta ,II Star Trek i NLO konvenciji u Donjem Miholjcu koja se odrzavala u lepom dvorcu,,Mailath,,.Prvo sam bio u Zagrebu gde sam bio gost sf fanova brace Hrvoja i Vlade Niksica,a u subotu 30.8.2008 smo dosli u Donji Miholjac koji je otprilike 230 km udaljen od Zagreba.Uz put sam probao razne vrsta piva i najvise mi se svidelo Pan i Daruvarsko.U DM su bili izlepljeni plakati sa najavom konvencije a i nije nam bio problem da nadjemo dvorac.Domacini su bili iznenadjeni nasim nenajavljenim dolaskom ali smo se brzo prilagodili i sve je bilo super.Sala za predavanje je bila veoma lepa,tehnika je funkcionisala,po hodnicima dvorca je bilo puno panoa sa podacima iz Star Treka,prodavale su se majce i bedzevi-komplet 30 kuna.Sf fanovi su bili odlicno raspolozeni a kulminacija je bila kada smo u dvoristu dvorca probali,,klingonski grah,, i ,,romulansko pivo,,.Oba specijaliteta su bili sjajni.U dvoristu dvorca je bilo moguce slikanje,kao na vasarima, kada gurnete glavu kroz otvor a tela su,ovog puta bila od junaka star treka.Odlicna ideja.Pogledao sam i izlozbu starih racunara,slusao predavanje,,Eugenika u ST,i prisustvovao Star Trek kvizu,,Domikon upitnik,,gde su pojedini takmicari pokazali zavidno znanje.Upoznao sam i jednog od vodecih hrvatskih ufologa Stjepana Zvonarica sa kojim sam razmenio poklone.Takodje i sa domacinima sam razmenjao poklone tako da sam im za kolekciju Star Trek dokumentacije dao nas fanzin Terra br4 koji je u potpunosti(225strana) posvecen ST.Podelio sam i 20 diskova specijalno narezanih za ovu konvenciju na kojima se nalazilo oko 1000 ST i UFO slika i nekolko desetina tekstova u vezi ST i UFO-a.Sveu svemu odlican provod i dobra konvencija.
Filip osnivac i predsednik udruzenja gradjana Fanovi naucne fantastike SCI&FI -Beograd-Srbija :kava:
Udruzenje gradjana Fanovi naucne fantastike Sci&Fi iz Beograda-Srbija.Posedujemo veliku kolekciju knjiga,cd-a,postera i sl.Organizujemo konkurse,predavanja,tribine.Zelimo saradnju sa fanovima iz Hrvatske.
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Re: Izvestaj sa ST i NLO konvencije Domikon

Unread post by biljana »

Izgleda da je bila dobra zabava :happy1:
ako budeš imao kakvih sličica, okači ih negdje i daj link
Image
Post Reply