živi užas i katastrofa

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

Koliko se meni čini, tadašnje igrice su zahtijevale više mentalnog sudjelovanja od igrača, i postojale su i druge stvari a ne samo pucačine. Ako ništa drugo, kad sam u to doba završio igricu, imao sam osjećaj da sam nešto postigao i zaslužio. Nije mi bilo ravno. I pogotovo sam naučio gubiti
To je zato jer su tadasnje igre bile napravljene tako da ih ne mozes pobijediti. Ajmo diste ruke, tko je zavrsio Tetris? Ja sam dosao do 10 lvl, al nikako dalje, ne mogu do bossa.

Sto se ovog drugog tice, ja zagovaram batine. Ne one da je dijete plavo od masnica, nego po dupetu ili po dlanu lagano. Sad me mnogi pogledaju onako, ispod oka, ali molim odgovor na slijedece pitanje. Kako dijete nauci razliku izmedju dobra i zla? Neka nauce tako sto im se objasni i to je to, dovoljno je(sebe cu u ovu kategoriju smjestiti). Druga naprave sranje, dobiju batine i od tada barem asociraju zlu radnju sa nekom dozom boli, pokusavaju barem bol izbjeci(u ovoj kategoriji je susjed koji je prestao lukom i strijelom ubijat macke nakon opakih batina od strane njegovog oca). Prvi odrastu u prilagodjene ljude, a druga ili postanu prilagodjene osobe ili naoko prilagodjene osobe. Jebga, sa zitom uvijek ima kukolja. Taj spomenuti susjed je vise manje okay, osim sto ponekad popizdi u prometu i prebije nekoga. Al nacelno je okay.

Sto se tice kaznjavanja pedofila, silovatelja i ubojica s predumisljajem, ne smatram da bi trebale tu biti vece kazne nego vece minimalne kazne. Nemos izac prije nego sto si 5(ili kolko vec) godina bio iza resetaka. Vrijeme trajanja sudjenja se NE uzima u obzir, moras sjediti u restu. Al nakon sto odsluzis svoje, nema registara i sranja koja danas uvode za silovatelje i pedofile. To je i poanta zatvorske kazne. Odsluzis, vratis dug drustvu i gotovo. Ovo sa upisivanjem silovatelja u nekakve popise, meni to smrdi. To je posve nova dimenzija onog "nevin dok se ne dokaze drukcije". To je "kriv dok se ne dokaze da je kriv".
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kako to, molim te, pedofil vrati "dug društvu" tako što leži u zatvoru pet godina za silovanje djece?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by writer16 »

i gdje sam ja opet ono pogriješio kad sam nazvao djecu sotonskim? :scratch:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

[quote=ja]Nemos izac prije nego sto si 5(ili kolko vec)[/quote]
Mali naglasak. Nemam pojma koliko je kazna. zato sam napisao "5 ili kolko vec"
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Izitpajn »

Okej, kako to pedofil vrati "dug društvu" tako što leži u zatvoru "pet ili koliko vec" godina za silovanje djece?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ajd barem si me ti razumio.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

Tako sto mu je to propisana kazna. Koliko ja razumijem pravo, jednom kad odsluzis kaznu, gotovo je. Nisi vise robijas. Imas sva prava kao i ostali gradjani. Vratio si tzv. dug drustvu. Jel ima nesto sto ocete reci al vas ja ne kuzim?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Izitpajn »

Očito.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by writer16 »

pa valjda mora isto ići na kemijsku terapiju gdje mu ubiju libido (bilo kakav znači i za djecu i sve ostalo...) i mora se s tim ljekovima kljukati do kraja života? ili je to čisti sf što sam sad napisao?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by poison »

ne u razvijenom svijetu. imaš zemalja gdje je evidentiranim pedofilima obvezna psihoterapija, uz kemijsku kastraciju. no, to su neke druge zemlje. kod nas odleži svoje i onda ga puste van i "vratio je svoj dug" do prve iduće prilike.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by ratchet »

Ništa čudno za zemlju u kojoj ubojice puštaju na vikende i godišnje odmore, za vrijeme trajanja kazni.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by poison »

pa, mislim stvarno, ratchet! imaju i oni svoja prava! a i kako bi drugačije mogli nekog drugog ubiti? u zatvoru možda? to stvarno ne bi bilo zabavno...
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Nazir »

poison wrote:pa, mislim stvarno, ratchet! imaju i oni svoja prava! a i kako bi drugačije mogli nekog drugog ubiti? u zatvoru možda? to stvarno ne bi bilo zabavno...
Dobro, al koja je onda poanta zatvora ako tamo netko vikendom prosece doma, a u biti je neki manijak?
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by poison »

ok, vidim da sam zaboravila staviti smajliće. samo, ne mogu naći onoga koji drži transparent: ovo je sarkazam. (mislila sam da je nekako očito iz zadnje rečenice, no dobro...)
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
Post Reply