živi užas i katastrofa

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

@Izitpanj

Jel problem što sam napisao 5 godina? Bi li bolje bilo da piše 50 godina? Da sam napisao da zaslužuje guljenje kože? Možda nabijanje na kolac? Koja je kazna prikladna, reci mi?

Koji je to kurac s ljudima u zadnjih nekoliko godina? Pedofili ovo, pedofili ono, mora ih se u logore, treba ih kastrirati, napravimo liste, tko ima baklje?
pa valjda mora isto ići na kemijsku terapiju gdje mu ubiju libido i mora se s tim ljekovima kljukati do kraja života? ili je to čisti sf što sam sad napisao?
Zašto mora ići na kemijsku kastraciju? Po kojem to pokazatelju ti ZNAŠ da će ponoviti zločin? Treba li lopove držati dalje od stvari, baciti ih u džunglu da ne bi mogli krasti? A od narkomana maknuti bilokakve lijekove da se ne bi ničime mogli puknut? To što si napisao je čista eugenika i nacsocijalizam.

Moram se upitati zašto se počinitelje seksualnih zločina tretira na ovaj način i zašto im se oduzima mogućnost reintegracije u društvo? Za ubojice i pljačkaše to ne činimo. Čini mi se da je razlog za registar počinitelja seksualnih zločina to što su nam takvi zločini gnjusni. I jesu, nisu nešto o čemu se voli razmišljati i na neki svoj način, teže ti je razmišljati o njima nego o ubojstvu. Ali činiti sve osim otpremanja u konc logore, a u isto vrijeme druge kriminalce ne tretiramo tako, je nešto što mi se čini kao tumačenje zakona bazirano na subjektivnom mišljenju.

Poanta zatvora i pravosuđa je da rehabilitira, a ne da osigura da kriminalac ima polu-život, pa sam protiv bilo kakvog sustava koji nastavlja tretirati ljude kao kriminalce i nakon što su odslužili zakonom propisanu kaznu. Koji je smisao zatvorske kazne inače? Mislim da smo napredovali daleko od "biblijske kazne". Oko za oko, zub za zub i http://en.wikipedia.org/wiki/Shunning mogu komotno u ropotarnicu povijesti.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Ire »

:scratch: izjednačavaš pedofile i seksualne predatore s lopovima? ne ide, stari moj ...
lopov, osim ako nije kleptoman, si može pomoći hoće li krasti ili neće, tj. to je njegova svjesna odluka.
pedofili si ne mogu pomoći da ih djeca ne zanimaju u seksualnom smislu. zanimaju ih i zauvijek će ih zanimati. kakva rehabilitacija kakvi bakrači i kakav dug društvu??? pedofil koji napastvuje dijete NIKADA ne može vratiti dug društvu, a kamo li djetetu kojeg je napastvovao. po meni pedofili NE SPADAJU u društvo i ne mogu se reintegrirati jer u samoj srži svog bića i nisu dijelom društva, kojem bi, pak, trebalo u srži biti da štiti i brani djecu, a ne da ih seksualno iskorištava.

međutim, ne smatram da bi pedofile trebalo na kolce ili poslati u božju mater. ipak su ljudi - najniži sloj ljudi, ali ipak ljudi. trebalo bi ih pokušati liječiti i liječiti ih do kraja života.

sad, znam da su prvi i drugi dio mog posta kontradiktorni, ali jebiga, svijet ipak nije crno-bijeli i utopija ne postoji :zubo:

pedofilija je po meni gori zločin od ubojstva jer ostavlja dalekosežnije posljedice, a da ne govorimo o začaraom krugu gdje su pedofili zlostavljači često i sami bili žrtve zlostavljanja kao djeca. i ne bi se pedofiliju trebalo tretirati kao manji zločin nego kao nešto zbilja strašno. samo nažalost, tom današnjem društvu kojem bi "trebalo u srži biti da štiti i brani djecu" čak ni pedofilija više nije skandalozna ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Nazir »

poison wrote:ok, vidim da sam zaboravila staviti smajliće. samo, ne mogu naći onoga koji drži transparent: ovo je sarkazam. (mislila sam da je nekako očito iz zadnje rečenice, no dobro...)
E smajlici su bitni... :zubo: Ma, ja sam bio malo umoran pa mi detektor sarkazma u tim situacijama otkaze. Makar, ima ljudi koji onakav post napisu i bez sarkazma pa zato tako reagirah, jel...

Nego o pedofilima... (al volim te viceve :zubo:)... poprilicno se slazem s Ire po to pitanju. Mozda malo manje rigorozno, tipa - mislim da tip ne bi trebo dobit 5 nego BAREM 15 -20 godina i fucka mi se tu za "vracanje duga drustvu". On tim postupkom moze trajno ostetiti dijete i citavu njegovu okolinu do takve krajnosti da se ta osoba mozda nikada nece u potpunosti oporaviti. Za to mi nema nikakve izlike...

Sad, kad izade van, nemam nista protiv da nastavi sa svojim zivotom, ali bih definitivno stavio obaveznu kontrolu da ga se provjerava sto radi jer mozda se promijenio, ali mozda i nije.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

izjednačavaš pedofile i seksualne predatore s lopovima?
Ne izjednacavam. Samo me zanima do kud se takva filozofija moze protegnuti. Kad cemo krenuti i sa ostalim zlocincima?
pedofilija je po meni gori zločin od ubojstva jer ostavlja dalekosežnije posljedice
Ne znam jel mi je ta izjava vise glupa ili vise uvredljiva.

Takav je stav i ucinio da se zrtve silovanja osjecaju drustveno izolirane, "pokvarene", kao "ostecena roba". Silovanje je strasano iskustvo koje duboko utjece na zrtvu, ali niti na jedan nacin joj ne smanjuje vrijednost kao ljudskom bicu. Zivot nije gotov nakon silovanja. S druge strane, kad si ubijen, pa, zivot je vrlo gotov. Onda si uistinu manje vrijedan.

Drugi je problem sto kad izjednacis silovanje sa ubistvom, onda nema vise razloga da se silovatelj boji kazne za ubistvo. Moze i ubiti, tako mu je svejedno. I to je opet teze sranje, jer kao sto rekoh, zivot je fakat gotov jednom kad ubistvo udje u pricu.

Koliko god los zlocin bio, dokle god ga mi smatrali manjim zlom(sto u slucaju kad nema smrti, moramo napraviti ukoliko se zelimo smatrati zdravim i civiliziranim drustvom), eventualno moramo ljude koji ga pocine pustiti na slobodu. Iako mozda postoje nacini da se rehabilitira osim zatvorske kazne, jednom kad je na listi koja je javno znana i koja tom zlocincu "kvari ili prekida" zivot, onda smo nazad u situaciji da mu je svejedno i sto smo tocno postigli?
Sad, kad izade van, nemam nista protiv da nastavi sa svojim zivotom, ali bih definitivno stavio obaveznu kontrolu da ga se provjerava sto radi jer mozda se promijenio, ali mozda i nije.
A kako to tocno provjeris? Imas ekipu koja ga prati i spijunira? Prisluskuje ga? Kopa mu po smecu? Ili svako malo iskoristimo dasku, rucnik i slauf? Guantanamo, here we come.

Osim toga, otkuda ti pravo da spijuniras nekoga zato jer mislis da bi taj netko MOGAO napraviti zlocin na osnovi prijasnjeg dosijea? Kuzite li da psihijatri u stvari nemaju kristalnu kuglu koja im govori koja je rata ponavljanja zlocina?

Ono cemu se mozemo nadati(nada je kurva) je statisticka tocnost u predvidjanju na velikim uzorcima potencijalnih ponovnih pocinitelja. A kad pocnes statistiku koristiti da bi vidio oce li netko ili nece pociniti zlocin, onda moras odluciti koja ti je prihvatljiva kolicina nevinih u zatvoru. Jer statistika nam daje pouzdanost od recimo 90%. Sto znaci da ce 10 od tih 100 biti posve nevino. Ukoliko je takva situacija, onda zelim vidjeti da neki od vas, koji brane takvo ponasanje, pocnu dizat ruke da bi bili medju postotkom nevinih koji idu u zatvor da bi zastitili drustvo.

Da ga jebes, ja se ne javljam...
Last edited by jbt on 07 Jul 2008, 11:31, edited 1 time in total.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Ire »

pedofilija je po meni gori zločin od ubojstva jer ostavlja dalekosežnije posljedice
Ne znam jel mi je ta izjava vise glupa ili vise uvredljiva.

Takav je stav i ucinio da se zrtve silovanja osjecaju drustveno izolirane, "pokvarene", kao "ostecena roba". Silovanje je strasano iskustvo koje duboko utjece na zrtvu, ali niti na jedan nacin joj ne smanjuje vrijednost kao ljudskom bicu. Zivot nije gotov nakon silovanja. S druge strane, kad si ubijen, pa, zivot je vrlo gotov. Onda si uistinu manje vrijedan.
hm, ja nisam govorila o okolini već o žrtvi. žrtva silovanja ili dijete koje je bilo napastvovano živi s tim činom cijeli život. ja ne kažem da je život gotov, baš naprotiv, život ide dalje, ali žrtva svaki dan mora živjeti sa saznanjem što joj se desilo. naravno, nekima uspjeva nastaviti s normalnim životom i nositi se sa svime, a nekima ne ...

a sad okolina i percepcija okoline su drugi par rukava i o tome ja nisam govorila niti sam govorila o izjednačavanju silovanja s ubojstvom u pravnome smislu već iz svoje perspektive kako ja gledam na te zločine.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

već iz svoje perspektive kako ja gledam na te zločine.
To postujem. Ali nazalost, moramo se pretvarati da smo pravna i civilizirana bica.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Ire »

necivilizirana mislim da nisam bila ... :scratch:
a pravno, ko što rekoh, je drugi par rukava ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by niniane »

Ja ću sad vjerojatno biti malo manje civilizirana nego što sam inače, ali neki od postova u ovom threadu su me raspizdili do boli.
Jedina stvar oko koje nisam apsolutno nimalo liberalna su pedofili. Iskreno, šteta koju oni zato-jer-ne-mogu-drugačije naprave djeci (i tu ne govorim o fizičkim ozljedama) je toliko ogromna i užasna da traje cijeli život - kod nekoga u većoj mjeri, kod nekoga u manjoj, ali ta trauma se nikada ne može sasvim preboljeti. Pa jebote, bolje ubij čovjeka nego ga tako uništi i ostavi ga da cijeli svoj (polu)život živi traumatiziran i psihički ozlijeđen!
(pritom ipak razlikujem one pedofile koji siluju djecu i one koji tu granicu ipak ne prijeđu. Ove druge bih još i stavila na cjeloživotnu terapiju - postoje načini, uvjetovanja, mjerenja fiziološkog uzbuđenja tijekom gledanja određene vrste slika..., ali na ovim prvima bih, brate, testirala lijekove nakon što prođu fazu testiranja na štakorima! Jer to je JEDINI način kako bi mogli eventualno "vratiti svoj dug". A pustila ih iz zatvora ne bih NIKAD jer ako je jednom silovao dijete, napravit će to opet čim mu se ukaže prilika.)
Silovanje je nešto druga stvar; kao prvo, iako je to ogromna trauma (i ne, nije istina da se prenaglašavanjem posljedica silovanja stvorila predrasuda prema žrtvama ili kako je već to netko ovdje napisao - stereotipi o silovanju i žrtvama silovanja su duboko ukorijenjeni u društvo, a posljedice JESU velike) od koje se (odrasla) osoba dugo oporavlja (a neke se nikad ne oporave), posljedice su ipak manje nego kad se radi o djetetu. A osim toga, zaboravite bajke o silovateljima koji vrebaju njima nepoznate žene (po mogućnosti one "izazivački obučene", kad smo već kod stereotipa) i onda ih pretuku i siluju. Takvi su slučajevi rijetki. Veliku većinu silovanja vrše žrtvama poznate osobe, a ponajviše u braku/vezi. I silovanje nije samo "nasilna vaginalna penetracija bilo kojim objektom", već BILO KOJA nasilna penetracija. Vaginalnog silovanja ima puno, a kad se dodaju drugi oblici silovanja, dobije se podatak da je svaka peta žena doživjela neki oblik silovanja. Dakle, pogledajte malo oko sebe.
Silovatelje bih kažnjavala tek nešto slabije nego ubojice. Za recidiv bih ih strpala u zatvor doživotno.
A što se tiče ubojica, nije isto ubojstvo iz nehaja ili afekta, nesretni slučaj i ubojstvo s predumišljajem. A itekako treba u obzir uzeti okolnosti. Ako je npr. ženu muž maltretirao, tukao, SILOVAO (kad smo već kod toga), mlatio joj djecu, prijetio joj i sl. godinama, i ako ona u jednom trenu pukne, dograbi nešto i ubije ga, treba dobiti manju kaznu nego neki psihopat (što kažem u kliničkom, ne kolokvijalnom smislu riječi) koji je poklao cijelu svoju obitelj i pola susjedstva. Takvog treba držati u zatvoru do kraja života i ne puštati ga na vikende van jer se psihopate (ponavljam, u kliničkom smislu riječi) u velikoj većini slučajeva NE MOŽE PREODGOJITI.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by jbt »

A pustila ih iz zatvora ne bih NIKAD jer ako je jednom silovao dijete, napravit će to opet čim mu se ukaže prilika.
Dokaži.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by niniane »

Kako se ne znaju skroz točni uzroci i mehanizmi pedofilije, postoji nekoliko teorija o njoj, a ja vjerujem u onu koja kaže, među ostalim, i ovo:
Behavioral treatment of pedophilia does not affect recidivism, nor apparently does incarceration. The condition remains chronic, and for this reason, societal interest in incarceration prevails over what is generally seen as equivocal behavior treatment.
Ako ih napucaš određenim lijekovima, smire se, ali lijekovi pomažu dokle ih uzimaš, a kako je pedofilija, prema brojnim nalazima, dobrim dijelom biološki određena, bez lijekova se vraća staro stanje. A ako misliš da će pedofil (kao i dobar dio drugih psihičkih bolesnika) odgovorno i samostalno uzimati lijekove kad ga puste iz zatvora, varaš se.

Osim toga, rekla sam odmah da oko ovo teme niti želim niti mogu biti imalo liberalna. I nema tih argumenata koji to mogu promijeniti.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jbt, bi li ti svoje dijete ostavio samo u kući s osuđenim pedofilom za kojega znaš da je "vratio svoj dug društvu"?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Nazir »

jbt wrote:
Sad, kad izade van, nemam nista protiv da nastavi sa svojim zivotom, ali bih definitivno stavio obaveznu kontrolu da ga se provjerava sto radi jer mozda se promijenio, ali mozda i nije.
A kako to tocno provjeris? Imas ekipu koja ga prati i spijunira? Prisluskuje ga? Kopa mu po smecu? Ili svako malo iskoristimo dasku, rucnik i slauf? Guantanamo, here we come.

Osim toga, otkuda ti pravo da spijuniras nekoga zato jer mislis da bi taj netko MOGAO napraviti zlocin na osnovi prijasnjeg dosijea? Kuzite li da psihijatri u stvari nemaju kristalnu kuglu koja im govori koja je rata ponavljanja zlocina?

Ono cemu se mozemo nadati(nada je kurva) je statisticka tocnost u predvidjanju na velikim uzorcima potencijalnih ponovnih pocinitelja. A kad pocnes statistiku koristiti da bi vidio oce li netko ili nece pociniti zlocin, onda moras odluciti koja ti je prihvatljiva kolicina nevinih u zatvoru. Jer statistika nam daje pouzdanost od recimo 90%. Sto znaci da ce 10 od tih 100 biti posve nevino. Ukoliko je takva situacija, onda zelim vidjeti da neki od vas, koji brane takvo ponasanje, pocnu dizat ruke da bi bili medju postotkom nevinih koji idu u zatvor da bi zastitili drustvo.

Da ga jebes, ja se ne javljam...

Ti bas volis svaku recenicu mogucu pobijat? Kuzim ja da postoji i druga strana, ali postoji jedna razina kada to pobijanje pocinje bit iritantno jer daje dojam da razgovaras sa zidom.

Ono o cemu ja govorim je sustavno pracenje te i te osobe sto je itekako moguce i radi se sa raznoraznim sumnjivcima za sto je dana sudska dozvola. Nitko tu ne spominje nevine osobe vec govorimo o pedofilima koji su svoje sranje vec napravili i za koje ti je sasvim jasno da su psihicki poremeceni. Da, covjek se moze promijeniti, ali to ne ide sasvim lako i za to je potrebna volja te iste osobe koja mora shvatiti sto je napravila. Pracenje npr. nekih poznatijih kriminalaca sa zagrebacke knezije je npr. izgledalo tako da im je murja imala pravo pokucat na vrata u 2 u noci i provjerit gdje su u tom trenutku jer su zakonski trebali bit u svom domu. Nisam murjak i ne znam kako sve to idem, ali sam itekako SIGURAN da se nesto po tom pitanju moze napraviti.

A to oko ljudkih prava na privatnost, govorimo o pedofilima - dakle, sami su si krivi jer su si to navalili na vrat.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Belzebubbles »

Ire wrote:međutim, ne smatram da bi pedofile trebalo na kolce ili poslati u božju mater. ipak su ljudi - najniži sloj ljudi, ali ipak ljudi. trebalo bi ih pokušati liječiti i liječiti ih do kraja života.
Po trenutačnom etičko-moralnom sustavu ne postoje niže i više kaste ljudi. Međutim, to je teorija, praksa nam očito nudi drugačije podatke.
Ire wrote:necivilizirana mislim da nisam bila ... :scratch:
Eh, da, to ovisi o definiciji civilizacije... :D
U doba Rima je civilizacija uključivala smatranje nižih kasti ljudi robovima, u Americi je civilizirano električnom strujom pržiti, plinom daviti, i trovati prijestupnike protiv društvenog poretka. I tako ta civilizacija...
Uzgred, ukoliko su svi ljudi jednaki - oni moraju biti JEDNAKI! Ja ne mogu reći da su u mojem Reichu svi isti, ali osim Židova. Mislim, sve je to u redu i ja sam civiliziran, ali Židovi! Samo za njih uvodim iznimku. Poeta kakav jesam, nazvati ću ga Konačno rješenje... E, da-

Niniane wrote:Pa jebote, bolje ubij čovjeka nego ga tako uništi i ostavi ga da cijeli svoj (polu)život živi traumatiziran i psihički ozlijeđen!
Moraš biti svjesna, ovo se da lijepo pročitati: "Dipl. psihologinja rekla djeci da je bolje da se ubiju, jerbo ionako žive traumatiziranim i psihički ozlijeđenim (polu)životom".

Jbt je to već u ranijem postu anticipirao:
jbt wrote:Takav je stav i ucinio da se zrtve silovanja osjecaju drustveno izolirane, "pokvarene", kao "ostecena roba". Silovanje je strasano iskustvo koje duboko utjece na zrtvu, ali niti na jedan nacin joj ne smanjuje vrijednost kao ljudskom bicu. Zivot nije gotov nakon silovanja. S druge strane, kad si ubijen, pa, zivot je vrlo gotov. Onda si uistinu manje vrijedan.
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jbt, bi li ti svoje dijete ostavio samo u kući s osuđenim pedofilom za kojega znaš da je "vratio svoj dug društvu"?
Neka mi jbt oprosti što odgovoram umjesto njega, ali mislim da ti ovdje ustvari daješ još jedan argument u njegovu korist. On te isto tako može pitati: "A, bi li ti ostavio svoje dijete u sobi sa psihopatom-sociopatom-ubojicom-iz-sleš-horora koji je odslužio kaznu?"
Nazir wrote:A to oko ljudkih prava na privatnost, govorimo o pedofilima - dakle, sami su si krivi jer su si to navalili na vrat.
Ustvari, ako su kršćani, onda im je kriv Bog. Ako su agnostici, onda bi im - pretpostavljam - bila kriva statistička (ne)vjerojatnost. Ateistima je kriv FlyingPastaMonster. Eto, tko je kriv...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: živi užas i katastrofa

Unread post by Xaotix »

Počelo sa djecom, završilo s pedofilima...
Pa da se vratimo djeci kao potencijalnim pedofilima, ubojicama, lopužama...

Iz svega rečenog, da se isčitati zaključak da je najbolja prevencija zločina , ili barem asocijalnog ponašanja, strah od kazne.
Jbt je spomenuo normalne klince, kojim objasniš da se neke stvari ne rade i oni poslušaju, dok ostale može razuvjeriti samo batina. No, i prva grupa se drži propisanog kodeksa ponašanja iz nekakvog straha da ne prekrše određena pravila. Možda ne znaju kakva ih kazna očekuje, ali pretpostavljaju da će posljedica biti.
Odrasli ljudi se ponašaju po istom obrascu, gdje ograničavaju svoje akcije zbog straha od neke kazne. Ostaje samo pitanje gdje je granica svakog pojedinca nakon koje će se dobit od kršenja pravila isplatiti.
Kad ti je zatvor ladanje, baš te briga ako se u njega vratiš.
Baš me zanima kako bi stvar izgledala da se kao jedna od kaznenih mjera vrati teška robija, tj. vraćanje duga državi radom. Uz to , odmah bi se riješio problem nedostatka radne snage za teške fizičke poslove.

Inače, kad smo već kod registara prijestupnika, postoje registri navijača. Osuđivani navijači ne smiju prisustvovati utakmicama, ili se za vrijeme utakmica moraju prijaviti u lokalnu policijsku stanicu. Zanimljivo da o njihovim pravima nitko ništa ne govori :lol:

Kod slučajeva pedofilije me najviše smeta nedostatak konzistentnih sankcija i golema medijska galama i i histerija koja se pojavljuje oko nekih slučajeva. Na kraju izjednačavaju lika čijem su na kompu našli maloljetničku pornografiju i koji nije imao nikakve kontakte sa djecom sa čovjekom koji je djecu zaista istraumatizirao.
Paralela bi bila kad klinca sa dva džointa zatvore na nekoliko godina uz golemu medijsku kampanju, dok diler sa punim gepekom heroina dobije tek malo dužu kaznu.
Randomness is strong with this one!
Post Reply