7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by davors »

Evo i prvih službenih informacija o predstojećem 7. festivalu fantastične književnosti:

Datum održavanja: 7. i 8. kolovoza 2008.,petak i subota
Mjesto održavanja: Motovun, većim dijelom, te Pazin manjim dijelom
Spavanje osigurano u krevetima u Motovunu, u bivšem staračkom domu, cca 30-40 ležajeva, ako bude zainteresiranih za spavanje u vrećama, onda će stati i više ljudi. Sobe su uglavnom višekrevetne, tako da ako netko želi veći luksuz, morat će se sam pobrinuti.

Priče su odžirirane, ušlo ih je 20, ovih dana šaljem mailove autorima, a kad mi svi odgovore, slijedi i službena objava rezultata.

Razrada programa slijedi narednih dana.

Važno: najavu FFK-a i predpromociju "Priča o divovma" imat ćemo na Motovunskom filmskom festivalu, koji se inače događa od 28. srpnja do 1. kolovoza. MFF nam daje samo termin, ne daje nam smještaj i ostalo za eventualne sudionike, tako da ako netko od uvrštenih autora (a koji su uvršteni, to će se, je li, saznati za par dana) planira biti na Motovunskom festivalu, nek mi se unaprijed javi.

Ostalo kad se vratim s đurđevačko-zagrebačkih BPI promocija.
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by davors »

Dragi sudionici i gosti 7. Festivala fantastične književnosti,
pomozite da riješim jednu dvojbu glede programa Festivala.

Festival bi nam trebao započeti u petak, 8. kolovoza okupljanjem u Motovunu, gdje je organiziran i smještaj, a prva službena događanja trebala bi početi oko 18 sati (s time da će glavni književni program početi u 20 ili 21 sat). Glede tog petka, zanima me sljedeće:

- od vas koji ste namjeravali doći, tko može doći direktno do Motovuna, a koga treba dočekati u Pazinu i prebaciti u Motovun?
- u načelu, u petak ćemo u Motovunu predstavljati zbirku "Priče o divovima", sve ostalo predstavljamo u subotu. Eventualno, postoji mogućnost da bio programa u Motovunu odradimo odvojeno od glavnog večernjeg programa, a to bi, osim vođenog obilaska Motovuna i otkrivanja spomen ploče Velom Joži, bilo i predavanjce o divovima u književnosti; te predstavljanje jedne stručne knjige o bajkama. Nakon glavnog večernjeg programa imamo after-party u bambus-baru, koji će samo zbog nas raditi i vikend poslije filmskog festivala. Imamo u vidu i jedan film o zmajevim brazdama, još ne znam točno gdje i kada ćemo ga smjestiti. Nismo uspjeli pronaći film "Veli Jože" RTV Beograd iz 1968. (tražila ga je ekipa iz Motovunskog filmskog festivala, njima su rekli da nije sačuvan); ako netko misli da ga ipak može naći, bit ćemo zahvalni ako pripomogne.

Dvojba koju sam spominjao odnosi se na subotu, a vezana je uz koncert francuske grupe Trankilesha (http://www.myspace.com/trankilesha) koji se, nezavisno od našeg Festivala, održava u subotu navečer u pazinskom Kaštelu. Dodatni razlog dvojbi je i to što u Motovunu imamo besplatni smještaj u staračkom domu (osim za one koji će htjeti spavati drugdje); odnosno ne moramo ga plaćati ni mi (organizacija) ni vi (sudionici i gosti).

Zbog toga postoje i dvije verzije programa za subotu. Pratite me:

VERZIJA A:
- književni doručak u Motovunu (cca 11-12 sati)
- polazak za Pazin (cca 13 sati), u Pazinu vođeni obilazak grada "stopama Vladimira Nazora", pa zatim ručak
- pazinski Kaštel, cca 19 sati - druga književna večer (predstavljanje novih SF&F izdanja)
- pazinski kaštel, cca 21 sat - uživanje u koncertu francuske grupe Trakilesha
- negdje u noći - povratak na spavanje u Motovun

VERZIJA B:
- brzi doručak u Motovunu, pa polazak za Pazin oko 12 sati
- u Pazinu sve što i u verziji A, uz dodatni mali književni programčić (jedno ili dva čitanja iz "Priča o divovima" gdje se spominje Vladimir Nazor), također i ručak.
- popodne: povratak u Motovun, i nešto slobodnog vremena prije večernjeg programa
- 20 ili 21 sat: druga književna večer u Motovunu, nakon toga after-party u bambus-baru.

Dakle, u verziji A imamo čitanje u Kaštelu, nakon toga slušamo Francuze i vraćamo se u Motovun; dok u verziji B zanemarujemo Francuze, oba večernja programa imamo u Motovunu i ne moramo se u gluho doba noći voziti do mjesta za spavanje.

Kojoj biste verziji bili skloniji? Pliz, izjasnite se i pripomognite u donošenju odluke, pa da možemo u željenom pravcu usmjeriti pripreme... Ima tu još dosta olakotnih i otegotnih okolnosti za obje verzije, no da ne duljim previše dosta je zasad i ovo.

BTW, zbirka je ošla u tisak, poslat ću uskoro naslovnicu ovdje ili na Bookaletu...
*Istria is a state of mind*
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by ratchet »

Čini mi se da su svi na godišnjem odmoru. Nitko se ne javlja.
Što se mene tiče ja sam za Motovun. Ionako bih ja bio jedan od onih za volanom u gluho doba noći i ne bih smio niti piti. A i za te francuze nisam nikad prije čuo. Uz to u nedjelju čim dođem kući produžujem za Split na Iron Maiden, tako da mi je koncert ionaku u planu za taj vikend.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by niniane »

Ja se nekako slažem s ratchetom, ponajviše iz praktičnih razloga koji se zovu "vožnja u gluho doba noći"...
Što se petka tiče, ja zapravo još ne znam kako ću i kada točno doći, pošto ću taj tjedan prije FFK biti na Krku (a jučer sam se uvjerila koliko su busevi s Krka na kopno ponekad problematični...). Došla bih rano ujutro u Rijeku, a od tamo... Nekako mislim da smo se Nazir i ja namjeravali "uvaliti" Uglib i njenom mužu u auto, ako oni idu (te ako idu autom). Probat ću se to dogovoriti, pa onda javim.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Što se mene tiiče, slažem se niniane i ratchetom. Ako nam bude i upola tako dobro kao prošle godine, zadnje na pameti će nam biti ići slušati neki koncert. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by Nazir »

Meni se obje opcije cine ok, al mislim da oni koji voze ovdje definitivno imaju vece pravo glasa tako da izgleda da je motovun opcija malo bolja :kava:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by davors »

Trenutačna radna verzija programa 7. FFK-a izgleda ovako:

7. Festival fantastične književnosti
Motovun-Pazin, petak-subota, 8.-9. kolovoza 2008.
u čast stote obljetnice prvog objavljivanja romana "Veli Jože" Vladimira Nazora, prvog fantasy romana u južnoslavenskih naroda

Program:

petak, 8. kolovoza:
Motovun:
do 17 sati - okupljanje i smještaj u Motovunu
18 sati - otkrivanje spomen-ploče Velom Joži + vođeni obilazak grada
20 sati - književna večer: predstavljanje festivalske zbirke "Priče o divovima" + projekcija dokumentarnog filma o zmajevim brazdama
... after-party u bambus-baru (ili negdje drugdje u Motovunu)

subota, 9. kolovoza:
Motovun:
12 sati - okrugli stol: Divovi u fantastičnoj književnosti i bajkama + predstavljanje knjige Manuele Zlatar "Novo čitanje bajke: arhetipsko, divlje, žensko"
Pazin:
18 sati - hommage pazinskim danima Vladimira Nazora
19:30 - književna večer u pazinskom Kaštelu: predstavljanje novih SF&F izdanja iz Hrvatske i susjednih zemalja
21:00 - koncert francuske grupe Trankilesha

O SMJEŠTAJU:

jučer sam bio na licu mjesta, imamo preko šezdeset kreveta na raspolaganju u dvadesetak soba s po dva, tri i četiri kreveta, dakle sve sudionike i goste možemo bez problema smjestiti u bivšem staračkom domu (tjedan prije u istom objektu spavaju volonteri Motovunskog filmskog festivala). Smještaj je skroman, da ne kažem rudimentaran; sobe su bez kupaonica odnosno sanitarije se nalaze na hodnicima (ali ima ih dovoljno); i tu gdje se spava nema ništa ni za piti ni za jesti. Netko iz općine Motovun će biti rooming-manager, proslijedit ću kontakt-podatke za tu osobu pa ćete se njoj javljati radi rasporeda po sobama odnosno rezervacije smještaja.

O HRANI:

pobrinut ćemo se, naravno, da ne budete gladni ni žedni, a zasad se to planira ovakvim ritmom:

petak, 8. kolovoza - večera u Motovunu u 19 sati (između otkrivanja spomen-ploče i večernjeg programa)
subota, 9. kolovoza - doručak u Motovunu u 11:30 (uoči okruglog stola); kasni ručak ili rana večera u Pazinu u 17 ili 18 sati. U Kaštelu će u vrijeme naše književne večeri i koncerta koji potom slijedi biti komercijalni šank.

Što se tiče izražene zabrinutosti glede vožnje u sitne sate, nastojat ćemo organizirati dovoljan broj automobila ili drugih vozila tako da u subotu ne morate sami voziti iz Motouna u Pazin i kasnije natrag nego ćemo vas (vjerojatno) voziti mi.

O PROGRAMU:

u petak, po običaju, predstavljamo festivalsku zbirku dakle "Priče o divovima". Nastupaju svi autori uvršteni u zbirku koji dođu. Festivalski običaj je da domaćinima poklanjamo naše knjige, pa ću moliti sve koji dođu na FFK da ponesu sa sobom pokoji primjerak ili svoje knjige, ili neke SF&F knjige iz vlastite zbirke, a to ćemo u petak javno pokloniti predstavnici knjižnice osnovne škole u Motovunu.

U subotu na okruglom stolu ćemo se malo podsjetiti divova (i) u domaćem SF&F-u prije "Priča o divovima", pa ako netko to ima u svojoj karijeri, a ja za to još ne znam, nek se javi.

U subotu navečer u Pazinu, dakle, predstavljamo nova domaća SF&F izdanja, uključujući i susjedne države. Zasad ziher nastupaju: Gigante Dešković, Rosanda, Jadrejčić, Jašarević; pregovara se još s nekima; Zagreb - molim izjasnite se što sve nudite (načelno smo već o tome pričali, no ajmo precizirati).

Ovi Francuzi su dobri, mislim da ćete uživati u koncertu.
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by davors »

P. S. najava FFK-a na Motovunskom filmskom festivalu je propala; ideja je bila da se prikaže film Veli Jože RTV Beograd iz 1968. pa da se na to i mi nadovežemo; ali film se nije uspio pronaći, navodno nije sačuvan :-(

Nema veze, dilat ću letke o FFK-u na MFF-u.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by Izitpajn »

Znači pitao si jel bi radije išli na koncert ili ne, većina ti je odgovorila da ih ne zanima koncert i onda si u program stavio koncert :lol:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by davors »

Pa sad, nisam baš toliko moćan da stavljam i izbacujem koncerte u program... :-)

Stvar je u sljedećem: jedine konkretne financije koje dobivamo za FFK, iako mizerne, su od grada Pazina; pa onda moramo i jedan dio programa održati u Pazinu. Koncert nije naša organizacija, nego se tu zgodio pukim slučajem, i dio je otvorenja drugog festivala, koji se zove "Sedam dana stvaranja" i koji počinje u ponedjeljak 10. kolovoza. Pridruživanje našeg programa (druge književne večeri FFK-a) ovom koncertu znači da ćemo imati potencijalnih stotinjak ljudi više u publici, te da ćemo prostor, razglas, stolice, rasvjetu i te tehničke stvari, imati zaslugom tuđe brige i tuđeg troška; odnosno nas neće koštati ni vremena ni novaca, a suradnjom s organizatorima ovog koncerta izbjegavamo suradnju s nekim drugim "subjektima" u Pazinu koji su nam prijašnjih godina zagorčavali život (primjerice, kažu ti 15 dana prije da je sve u redu sa stolicama, razglasom, rasvjetom, itd, a onda ti dan prije FFK-a kažu da oni zapravo nemaju razglas, i onda te još na kraju prograna potežu za rukav da kad ćete otići iz Kaštela jer oni bi to zaključali i pošli doma).

Spajanjem s koncertom svi dobivaju, a kombinacijama s prijevozom omogućit ćemo i vozačima da se lijepo provedu :-)
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by Izitpajn »

Ma nemam ja uopće problema s koncertom, samo, što si onda pitao? Zbilja nemam ništa protiv koncerta, falabogu, ako se ljudima ne svidi, uvijek mogu ranije otići ;)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by Nazir »

Ajd, ljudi su vise rekli ne tom koncertu cisto radi voznje. Lako moguce da je bend jako dobar i da cemo opet imati inspirativnu vecer :zubo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by Izitpajn »

Nego, ajmo ljudi, na parove razbrojs', tko sve ide.

Ja, kao prvi, još ne znam.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: 7. Festival fantastične književnosti - 8. i 9. kolovoz 2008.

Unread post by niniane »

Ja idem, koliko znam i Nazir i Samsung i Ratchet isto, valjda i Ire...
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply