BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Da, ja sam trebao biti na sastanku za posao, a evo me sad već pušim drugu kutiju Waltera za redom... nego što ćemo s naslovom? Meni su naslovi jedna teška misterija, nikada nisam bio baš dobar s tim stvarima.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Nisam rekao da ga odmah moramo imati, samo sam rekao "razmišljajte" ;)

Nego, gdje se nalazi ta tvoja stanica, koliko daleko od najbližeg planeta?
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Ma kužim, ali naslovi obično budu vezani uz temu neke priče, knjige, filma ili rpg-a. Mi imamo samo početak, nemamo osovinu oko koje se sve vrti. :kava:

Ah to, samo nekoliko stotina svjetlosnih godina, ideja je da su ta skočna vrata koristila crvotočine za putovanja, jedino je problem što je cijela stvar dosta nestabilna i ograničena im je udaljenost, sada su te stanice propale, upravo zato jer postoje brodovi na nadsvjetlosni pogon. Ova stanica je negdje u pm od ničega.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Naravno, uvijek to možete promjeniti kako vam drago, jer još nisam nigdje točno naveo njenu lokaciju.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Kako može biti 100 svjetlosnih godina od najbliže ako su zvijezde međusobno udaljene oko 5 svjetlosnih godina? :dum:

Doduše, možda bismo trebali dogovoriti "gustoću naseljenosti", koliko daleko je u prosjeku između dva nastanjena svijeta. Ja predlažem da više-manje svi budu na ovaj ili onaj način naseljeni, makar sto kolonista na asteroidu, djeluje mi logično. Pa je onda naseljen jedan djelić galaksije, tipa kugla od 500 svjetlosnih godina.

Doduše, druga varijanta je da su naseljeni svjetovi pored postojećih prirodnih crvotočina, njih 100-1000 po cijeloj galaksiji, a onda je otkrivena tehnologija za malo slobodnije kretanje pa se moglo praviti i svoje crvotočine, pa se onda krenulo i s tih malo svjetova uokolo, ali onda je izbio rat, sve je otišlo ukurac itd. itd...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

eto ga... napisah i ja :lol:
doduše, sad kad sam čitao me malo podsjetilo na početak alien 2 ali nevermajnd :happy1:
Image
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Sorry, nisam mislio od zvijezde nego od naseljenog planeta.

Ali može, fora je da imamo zatvore ili radničke kolonije na usamljenim asteroidima i takve stvari. Zamisli masu zaboravljenih ratnih zarobljenika, koji ni sada neshvaćaju kako je rat završio i tako robuju dok ne skapavaju itd. itd.

Sviđa mi se ideja da su naseljeni planeti u krugu od 500 sg-a, malo je vjerovatno da će baš većina crvotočina imati izlaz kraj naseljivog planeta, osim ako ne uvedemo tehnologiju za teraformiranje.

TOOOO, Nebel je nešto napisao idem bacit oko
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

pšajaznam... pada mi na pamet da se nazove raskrižje. jer će svi likovi imat svoj "život" do određene točke na kojoj će se susrest- raskrižju- i onda dalje skupa i gues... :scratch:
Image
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

uuuuuu.. belzebablsov mrsneri šip dolazi na ivanovu zemlju... bit će veselo :lol:
Image
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Čovječe, taman kad sam počeo opisivati ono naše sljetanje na površinu. Sprema se sranje.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

ha ha ha,,, je... jeote, kako ja neću niš za fax napravit danas :x
i najbolje je što sad imam preko nekoliko ideja za priču koje komotno ne moraju imat veze s ovim zajedničkim pothvatom :P
Image
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Nebelwerfer wrote:uuuuuu.. belzebablsov mrsneri šip dolazi na ivanovu zemlju... bit će veselo :lol:
Ima čin - nije mercenary.


Glede naziva, ja b' to pustio za kraj.
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Da, kako je krenulo mogli bi biti i "Legija prokletih". Sad ću ja još samo malo.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Jest, malo vuče u šund.

Bez brige, pretvoriti ću ja svojeg psihopata u pravu đurđicu (ili... hoću li?). No, ostavimo to za kraj...
Post Reply