ufff

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

ufff

Unread post by MrSini »

Evo jedne pričice napisane za 15 minuta na poslu. :scratch: Prva poslije pismenog u srednjoj školi tj. od 1995. god. :lol: Komentari nisu potrebni jer je bezveze ali ovo je samo da se oslobodim straha pisanja na ovom dijelu foruma. :x :x :x :x

LHC

Iznenadna emocija uzbuđenja popraćene porukom "Život!" proširi se brodom. Poslije prvog šoka kapetan uputi naređenja:"Tišina! Prvi oficir odmah na raport!" - Emocije se utišaše. Posada utihnu misli.
Raport je bio kratak: -Analiza podataka sa sonde je pokazale da je otkrivena planeta sa inteligentnim životom. Civilizacija još nije savladala antigravitaciju.Moguće je bez rizika po brod i stanovnike planeta doći u blizinu planeta samo jednim skokom. -
Kapetan izda dva kratka naređenja:
- Odmah pokrenuti postupak direktnog skoka na planetu!
- U trenutku dolaska pošiljaoci da pošalju standardnu poruku cijeloj planeti!

U trenutku završetka skoka pošiljaoci su odaslali kratku telepatsku poruku cijeloj planeti:
"Mi smo civilizacija ........." kraj poruke je glasio: ".... Nemate čega da se bojite tu smo da vam pomognemo. Brod je steriliziran tako da se ne trebate bojati zaraze.Budući da je naša tehnologija zasnovana na antigravitaciji,a vi je još niste razvili nema straha od tehnološkog sukoba i katastrofe. Očekujemo Vaše predstavnike da nam se jave u cilju uspostavljanja kontakta."

U trenutku slanja poruke kapetan je uspio da uoči kraj jake misli nekoliko članova ove nove civilizacije: "..LHC je pokrenut i sada ćemo da otkrijemo kako djeluje Higgsovo polje! Uh sreća pa smo sve osigurali da se crne rupe ne mogu širiti!“

Uspio je ironično pomisliti:”Koja slučajnost da u trenutku detekcije Higgsovog polja dolazimo mi i donosimo hranu crnim rupama sa svojim brodskim pogonom!“

Centralna AI je poslala izvješće istražnom timu: „Sonda je donijela izviješće da se na mjestu skoka istraživačkog broda nalazi crna rupa. Ni traga brodu i eventualnoj novoj civilizaciji. Podatke proslijediti internoj kontroli zbog moguće otmice broda.“
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ufff

Unread post by Milena »

Slatko! Kratko, i slatko! :cheers:

(Da komentiram, pitala bih te odakle alieni znaju što je Higgsovo polje, ali drugih bitnih zamjerki nemam. Čisto da znaš.)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: ufff

Unread post by niniane »

LOL, slatko, left me grinning :D
Ni ja zapravo nemam zamjerki. Što je zapravo čudno :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: ufff

Unread post by Izitpajn »

Hehe, nisi nam drugačije mogao dokazati da je ovo forum za pisce i one koji to žele postati pa si se priključio :lol:

Inače, ovi alieni moraju znati što je Higgsovo polje jer se očito na tome bazira njihova antigravitacija. A ako tip čita misli, onda nije pročitao riječ "Higgsovo polje" nego ideju Higgsovog polja i preveo je na ono kako oni zovu Higgsovo polje ;)
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: ufff

Unread post by MrSini »

Izitpajn wrote:Hehe, nisi nam drugačije mogao dokazati da je ovo forum za pisce i one koji to žele postati pa si se priključio :lol:
Nisam ja takav. :angel:
:lol:
Izitpajn wrote: Inače, ovi alieni moraju znati što je Higgsovo polje jer se očito na tome bazira njihova antigravitacija.
:thumbup:
Izitpajn wrote: A ako tip čita misli, onda nije pročitao riječ "Higgsovo polje" nego ideju Higgsovog polja i preveo je na ono kako oni zovu Higgsovo polje ;)
U 15 min nisam mogao nista bolje smisliti, čak sam tražio na internetu kako je pravi naziv toga polja. :x
U svakom slučaju iskoristi sam gužvu jer za 1. mjesec ova priča ni kao ideja neće proci. LHC ce da proradi. :lol:

Mislio sam da me necete odmah previše kritikovati i analizirati ali ovakvu poštedu nisam ocekivao. :oops:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: ufff

Unread post by Milena »

Izitpajn wrote:Inače, ovi alieni moraju znati što je Higgsovo polje jer se očito na tome bazira njihova antigravitacija. A ako tip čita misli, onda nije pročitao riječ "Higgsovo polje" nego ideju Higgsovog polja i preveo je na ono kako oni zovu Higgsovo polje ;)
Da, skužih ja to, samo me zasmetalo što se u mislima aliena pojavljuje pojam Higgsovog polja. "Bozonsko polje"? Nekaj takvo...

@ MrSini: ako si htio više kritike, trebao si napisati nešto lošije. :zubo: Ozbiljno, nisi pošteđen, naprosto ti je dobra priča.

I, usput, ja imam dojam da se reputacija "foruma za pisce" više stječe dretvama tipa "Cyberpunk u Hrvata" (samo kao trenutno aktivni primjer!) nego pričicama. Bar po mojem iskustvu, prosječnom općinstvu je teorijsko-književna terminologija kudikamo strašnija nego rasprave o transpoziciji fizikalnih termina u alijenske umove putem telepatije. :scratch:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: ufff

Unread post by Izitpajn »

Gle, što se mene tiče, poštedu je dobio zbog ovoga:
MrSini wrote:Evo jedne pričice napisane za 15 minuta na poslu. :scratch: Prva poslije pismenog u srednjoj školi tj. od 1995. god. :lol: Komentari nisu potrebni jer je bezveze ali ovo je samo da se oslobodim straha pisanja na ovom dijelu foruma.
Za 15 minuta na poslu i za prvu stvar napisanu u više od 10 godina i za stvar kojoj je isključiva svrha razbijanje straha komentari i ne trebaju biti literarni, objektivni i slično. Mislim, i puno ozbiljnije stvari od ovoga se može sasjeći u prah, ali nijedno djelo ne postoji odvojeno od svrhe u koju je napisano. Dakle, ponavljam, za stvar napisanu u 15 minuta čiji je cilj (pojednostavljeno) razbijanje straha od pisanja ovo je sasvim uredu. Ne da zaslužuje prolaznu ili neprolaznu ocjenu, nego ga i ne treba ocjenjivati, pogotovo ako autor to traži jer na to ima pravo dok god mu je to "prva stvar u deset godina".

Ako, međutim, uskoro napiše "drugu stvar u deset godina" i stavi je ovamo, to će značiti da to više nije "priča napisana u 15 minuta čiji je cilj razbijanje straha" nego da autor ima ambicije i češće pisati stvari, i onda će dobiti tretman kakav ga sleduje ;)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: ufff

Unread post by ratchet »

Priča je dobra, nema se tu puno dodati. Sam zašto su mi se dok sam čitao o brodu i posadi i izdavanju zapovijedi u glavi pojavile slike iz JRM-a? ( brrrrrr )
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: ufff

Unread post by MrSini »

Izitpajn wrote: Ako, međutim, uskoro napiše "drugu stvar u deset godina" i stavi je ovamo, to će značiti da to više nije "priča napisana u 15 minuta čiji je cilj razbijanje straha" nego da autor ima ambicije i češće pisati stvari, i onda će dobiti tretman kakav ga sleduje ;)
Biti će i druga 100% samo otvori onaj podforum ili temu sa savjetima o pisanju. Ja zaista još uvijek mislim da treba samo sjesti i pisati. :x
ratchet wrote:Priča je dobra, nema se tu puno dodati. Sam zašto su mi se dok sam čitao o brodu i posadi i izdavanju zapovijedi u glavi pojavile slike iz JRM-a? ( brrrrrr )
JRM? Što je to?
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: ufff

Unread post by Bahod »

jugoslavenska ratna mornarica :zubo:
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: ufff

Unread post by MrSini »

Bahod wrote:jugoslavenska ratna mornarica :zubo:
Ja sam premlad za JNA pa ne znam kako je bilo, a sretan sam što sam nekoga podsjetio na dane mladosti. :D
Post Reply