Natječaj za Panonski šund - imagiteranka

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

imagiteranka
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jul 2007, 11:40

Natječaj za Panonski šund - imagiteranka

Unread post by imagiteranka »

Evo, i ja se pridružujem Niniani i postam svoju priču za Panonski šund. U prvi mah uopće nisam htjela pisati priču, a onda me zagolicalo... Eto što je ispalo:

Štrumpfastično

Automobil je neobično zahroptao i nakon još nekoliko uzastopnih hropaca zaustavio se nasred mosta. Vozačica bijesno opsuje. Bila ja napirlitana kao trećerazredna kurtizana. Iz cipela sa visokim potpeticama virile su joj poderane mrežaste sokne. Upravo se upitala što bi trebala učiniti, kad iz magle izroni niski žgoljavi tip. Ovlaš je pogleda, kao da traži njenu dozvolu, podigne haubu, pa stane pipkati po motoru, kablovima, žicama...
Bila je sigurna da lik nema pojma što radi. Odjednom tip naglo povuče kurblu i motor zarokće.

Zahvalna na pomoći, pozove ga na kavu. Eto, stanuje tu nedaleko...
- Rambo – predstavi se kržljavac, nervozno natežući kričave hozntregere.
„Hoćeš reći da bi to želio biti“, podsmjehne se ona. No, ak' je ovaj tabadžija poput Ramba, onda sam ja…“ - Crvenkapica – predstavi se.
Pred zgradom opet nije bilo mjesta za parkiranje, pa ostavi auto ispred susjedne ćevabdžinice.
Otvorivši vrata stana, zapahne ih ustajali zrak. Ona otvori prozor i širom rastvori žaluzine. Ponudi mu da sjedne. Iz ormarića izvuče bocu:
- Može rakija?
On klimne glavom. Pruži mu čašu, a on je naglo iskrene, iskapivši je do dna. Dok je čekala da voda zavri, iz vrećice koju je donijela sa sobom izvuče papriku i patlidžan. Kržljavac je napeto buljio u prozor, kao da nešto očekuje.
- Namjeravam kuhati ajvar za zimnicu – objasni.
Okrenuvši glavu, pogleda je pogledom o čemu ona to?
- Ma to uopće nije teško. Paprika i patlidžan se speku, samelju, izmiješaju, posole i ponovo zajedno prže dok se ne zgusne. Dobivenom smjesom treba puniti ugrijane čiste staklenke, Uvijek mi bude odličan. – Njegov pogled je izražavao nevjericu, pa se ona nasmije i doda: - A tek da probate moju sarmu, za prste polizati…
Voda je zavrela, pa je u džezvu stavila šećer i kavu, sve promiješala i skinula sa vatre. Natočila je kavu u šalice, sjela, iz torbice izvukla kutiju s cigaretama, prekrižila nogu preko noge i vadeći cigaretu, upitala:
- Pušite?
- Ne, hvala! Oduvijek su mi govorili da ću, ako budem pušio, ostati malen i kržljav. Ali, vi slobodno zapalite.
Ona zapali cigaretu, s uživanjem uvuče dim i nekoliko sekundi kasnije ga ispusti kroz nosnice. Srkne gutljaj kave i zažmirivši, povuče novi dim.
Ispred prozora se šunjala neobična prilika. Muškarac primijeti sjenu. Pipkajući po unutrašnjem džepu kaputa, izvuče fazor, napravi troskok do prozora i opali. Iz oružja su letjeli plameni mlazovi. Začuo se urlik.
- Đaba ti sve, sad ću ti usijavati jezik dok ne propjevaš – promrsi Rambo. Kržljavi.
U skoku se nađe s druge strane zida. Potraži svoju ranjenu metu. Ali, ne nađe nikoga… samo su bezbrojne gliste plazile po mekanom tlu.
- Dokazi… ponovo uništeni… OPET… - mrmljao je potresenim glasom. Iz džepa izvuče špahtlu, stane strugati po tlu, skupljati gliste na hrpu i ubacivati ih u staklenku. Kad je i zadnju pokupio, čvrsto zašarafi poklopac i staklenku spremi u džep. Zgranuta, domaćica je zurila s prozora kao začarana. Kržljavko iz mantila izvuče kratki mač.
Zastao je i polako raskopčao košulju. Ponašao se kao da se želi potpuno usredotočiti. Napokon, savršeno miran, podigne mač i - napravi harakiri. Žena zavrišti. Na tlu se širila velika tamna mrlja.
- Prokletinja, a ne auto! – prokune žena. – Svaki put kad krepa, padne krv.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za Panonski šund - imagiteranka

Unread post by niniane »

Hmm.. zanimljivo, makar moram priznati da nisam najbolje pokopčala neke stvari - npr. tko je zapravo Rambo? Jel iz budućnosti? Ili u sadašnjosti postoji neki odred fazorom-naoružanih-koji-traže-dokaze-za... za što traži dokaze? Za postojanje izvanzemaljaca? Zašto je napravio harakiri? I zar je glavna likinja već imala sličnih iskustava? (Prokletinja, a ne auto! – prokune žena. – Svaki put kad krepa, padne krv)

Također, neke rečenice mi se čine nezgrapno napisane;
Okrenuvši glavu, pogleda je pogledom o čemu ona to?
napravi troskok do prozora i opali
Ponašao se kao da se želi potpuno usredotočiti
Ako ti nije problem, please malo detaljnije objasni stvari koje sam spomenula gore... Čisto da steknem bolji dojam.
A sviđa mi se što je priča esefična :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Panonski šund - imagiteranka

Unread post by ratchet »

Ma priča je sasvim OK. Bar je zabavna. I kratka, pa detalje niti ne zamjetim toliko.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply