Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

Albedo One, irski magazin za znanstvenu fantastiku, fantasy i horor, raspisao je međunarodni natječaj za treću po redu nagradu Aeon za kratku priču. Na natječaj mogu slati autori svih nacionalnosti, ali priče moraju biti na engleskom jeziku. Glavna nagrada iznosi 1000 eura, druga 200, a treća 100 eura, te će pobjedničke priče biti objavljene u magazinu.

svi detalji ovdje

:kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Da me se krivo ne shvati, ali Swanwick je, ako me sjećanje dobro služi, natječaje takvog tipa (tj. gdje moraš platit') nazvao prevarama.
A. Ziljak
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by niniane »

I mcn reče nešto u tom stilu sinoć...

Iskreno, kad bih vjerovala da bi moglo proći, dala bih i tih 7 eura, al ovako... don` see the point :zbunj:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by ratchet »

Mislim da to u neku ruku i jeste prevara. Isti taj časopis ima mogučnost slanja priča uredništvu kao i večina drugih profi časopisa. Ovo sa plačanjem i natječajem je izgleda samo način da se dodatno zaradi nešto para, a ako se u toj gomili nađe koja dobra priča utoliko bolje, a ako i ne uvijek mogu objaviti pobjednike i reči to je najbolje što smo dobili.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Nazir »

Znam da ima jos neki natjecaj u Britaniji koji je isto medunarodan, a prva nagrada je oko 10 000 eura. Ak se ne varam, izade zbirka s pricama nakon natjecaja. To mi je poslala frendica koja prima newsletter od british councila koji to oglasava. S tim da jeisto caka da se sa svakom pricom mora priloziti 10 eura tako da me ovo bas i nije iznenadilo...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Gledaj, trebali bi Šakić i ja naplatiti 50 kuna za svaku priču koja stigne za UBIQ, pa... :zubo:
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Dagi »

A da ja krenem naplaćivati autorima objavljivanje u "Parseku"?
:vrag:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

Aleksandar Ziljak wrote:Gledaj, trebali bi Šakić i ja naplatiti 50 kuna za svaku priču koja stigne za UBIQ, pa...
Dagi wrote:A da ja krenem naplaćivati autorima objavljivanje u "Parseku"?
osim što, za razliku od vas ovaj časopis ima natječaj i nagrade :kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by ratchet »

Da, a i pisci kojima izađe priča u toj zbirci sigurno dobiju još neku siću. Pomirimo se s tim, sve u Hrvatskoj što se radi oko SF-a sa lovom nema nikakve veze. Izdavači mogu biti presretni s pozitivnom nulom, a pisci zadovoljni ako objavljuju.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

Aleksandar Ziljak wrote:Gledaj, trebali bi Šakić i ja naplatiti 50 kuna za svaku priču koja stigne za UBIQ, pa... :zubo:

S obzirom na potporu koju očekujemo za 2008, ne prije 2009........ Imamo jedva za tisak i prijelom, tako da se zna, te za neke tekuce troskove oko pripreme casopisa.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

Ire wrote:osim što, za razliku od vas ovaj časopis ima natječaj i nagrade :kava:

Ne razumijem zašto bismo trebali imati natjecaj? Casopis izlazi, i to se zna. On prati produkciju, a ne produkcija njega. A nagrade? Pa kog briga za nagradu nekog no-name casopisa? Zamisli da ti mi damo nagradu casopisa Ubiq? :occasion9: Bitnije je doci do situacije u ojoj se autoru moze dat 400-500 kn za priču. Smijesno je to skupljanje priča natjecajima za casopise, to je neka nova fora?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

nije da sad ikoga zastupam il nešto, ali za taj "no name" časopis koji "skuplja priče na natječajima", kaže:
Albedo One is an Irish magazine publishing horror, fantasy and science fiction short stories. It was founded in 1993.
Notable authors published in the magazine include Nigel Quinlan, Anne McCaffrey, Ian McDonald, Dermot Ryan, David Murphy, Robert Neilson, Brian Stableford, Norman Spinrad, Colin Greenland, Gill Alderman, Hugh Cook, Jeff Vandermeer, Esther M. Friesner, Patricia Anthony and Liz Williams.
The magazine won the European Science Fiction Society Best Magazine Award in 1997.
Since 2005 Albedo One has sponsored the Aeon Award.
ja, brate, nisam jednom čula za njega.

a što se tiče natječaja za ubiq, ne kažem da ga mora imati, bilo bi barem zgodno znati kome se može i može li se uopće ikome slati priče za ubiq ili se radi o zatvorenom društvancu, zatvorenijem od uobičajeno zatvorenog, da se i poneki članovi sfere pitaju imaju li uopće pristupa tome ili ne. isto vrijedi i za parsek.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

Ire wrote:a što se tiče natječaja za ubiq, ne kažem da ga mora imati, bilo bi barem zgodno znati kome se može i može li se uopće ikome slati priče za ubiq ili se radi o zatvorenom društvancu, zatvorenijem od uobičajeno zatvorenog, da se i poneki članovi sfere pitaju imaju li uopće pristupa tome ili ne. isto vrijedi i za parsek.
?????????????????????????????????????????


Casopisi u cijelom svijetu funkcioniraju tako da a) posaljes na adresu prilog i b) urednik skuplja okolo (zato i jest urednik).

Mislim da je sasvim jasno kako se dolazi do UBIQ-a i kako se i kamo salje. Zato i imamo podforum ovdje, zar ne? A pise i u impressumu, kao i u svakom casopisu. Mejl, fizicka adresa, upute. A nadam se da imam diskrecijsko pravo, kao urednik, da obijam pragove i vucem za rukav ljude za koje vjerujem da dobro pisu, pitajuci za priče.

Ista je stvar, vjerujem, i s Parsekom - ima forum. Ima sajt. Ima urednik na forumu. Ima blog. Ima mejl. Ima adresu SFERE (koja je izdavac, pa je logicno da se tamo salje, zar ne?)

I tko su ti "poneki clanovi SFERE"? Ne razumijem. Pristupa ima svatko za koga urednici procijeni da je kvalitetan za njihov casopis ili zbirku, kao svugdje u svijetu.

Svasta.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

dagi je ne jednom rekao da ima materijala za parsek i više nego dovoljno.
isto ste ti i žiljak rekli za ubiq. ne jednom.

meni, kao autoru, to govori samo jedno: ne šalji jer nam ne trebaš.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply