Dioptwija/e

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

nelchee wrote:ja sam bar trojicu ljudi upitala "jesi ti Izitpajn?" prije nego je netko prstom upro u dotičnog
Zaključak: na RiKonu je bilo ljudi koji nisu imali papirić s imenom, dakle nisu platili upad :D
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

papiriće s imenima su dobili čak i oni koji nisu platili upad :P problem je u mojoj dioptriji :D
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

nelchee wrote:papiriće s imenima su dobili čak i oni koji nisu platili upad :P problem je u mojoj dioptriji :D
Ah, još jedna koja ne želi nosit naočale jer onda ne izgleda dovoljno kul ;)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
nelchee wrote:papiriće s imenima su dobili čak i oni koji nisu platili upad :P problem je u mojoj dioptriji :D
Ah, još jedna koja ne želi nosit naočale jer onda ne izgleda dovoljno kul ;)
daj, molim te, djevojka očito još nije provela dovoljno vremena isprobavajući modele naočala i leća u boji...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Nimrod wrote:
Izitpajn wrote:
nelchee wrote:papiriće s imenima su dobili čak i oni koji nisu platili upad :P problem je u mojoj dioptriji :D
Ah, još jedna koja ne želi nosit naočale jer onda ne izgleda dovoljno kul ;)
daj, molim te, djevojka očito još nije provela dovoljno vremena isprobavajući modele naočala i leća u boji...
oboje ste u krivu, naočale sam nosila od 5. do 15. godine, a od onda nosim leće ;)
ali nećem sad o tome, da ne sjedim toliko za kompom i knjigama ne bi mi ni trebale.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

nelchee wrote:oboje ste u krivu, naočale sam nosila od 5. do 15. godine, a od onda nosim leće ;)
ali nećem sad o tome, da ne sjedim toliko za kompom i knjigama ne bi mi ni trebale.
Je, bolje da provodiš vrijeme šminkajući se, šetajući po šoping centrima i buticima i pijući kavu s prijateljicama, jel? :P
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

nelchee wrote:
Nimrod wrote:
Izitpajn wrote:
nelchee wrote:papiriće s imenima su dobili čak i oni koji nisu platili upad :P problem je u mojoj dioptriji :D
Ah, još jedna koja ne želi nosit naočale jer onda ne izgleda dovoljno kul ;)
daj, molim te, djevojka očito još nije provela dovoljno vremena isprobavajući modele naočala i leća u boji...
oboje ste u krivu, naočale sam nosila od 5. do 15. godine, a od onda nosim leće ;)
ali nećem sad o tome, da ne sjedim toliko za kompom i knjigama ne bi mi ni trebale.
ako nosiš naočale od 5. godine nekako sumnjam da su komp i knjige igrale tako veliku ulogu u tome... :scratch:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

može split ovih optičkih postova?
Nimrod wrote:ako nosiš naočale od 5. godine nekako sumnjam da su komp i knjige igrale tako veliku ulogu u tome... :scratch:
ekšuli, baš to je problem :) počneš s dioptrijom -0.5, a s vremenom završiš na -4... kad se radi o čisto genetskom zajebu djeca već u vrtiću imaju ogromnu dioptriju (znala sam neke).
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

može split ovih optičkih postova?
Ah, vidim da ti je administriranje ušlo u krv... :headbang:

Što se tiče dioptrije, jesi bila na Koradovom predavanju na Liburniconu? Spomenuo je da ako roditelji puste dijete da spavaju s upaljenim svjetlom, da to onemogućava očima da se odmore pa zbog toga nastaju problemi kao što je kratkovidnost. Sjećaš li se, jesi li se možda bojala mraka kad si bila mala? I ti neki koje znaš da su počeli u vrtiću?

Meni se čini da sam naočale počeo nositi u 7. razredu, sasvim slučajno isto kad sam počeo čitati SF :D Doduše, koju godinu ranije sam počeo haračiti po gradskoj knjižnici pa bi to moglo biti to...

I sad nek kažu da je dobro čitati knjige :drunken:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ja čitam i buljim u ekran od kad znam za sebe, pa imam savršen vid :angel:
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Bahod wrote:Ja čitam i buljim u ekran od kad znam za sebe, pa imam savršen vid :angel:
Dido. Kucudrv.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Bahod wrote:Ja čitam i buljim u ekran od kad znam za sebe, pa imam savršen vid :angel:
također :uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Mislim - moja je teorija da sam ja postala kratkovidna od debilnih loših fotokopija udženika koje sam imala u srednjoj školi (u sred izmjene sistema) i još sitnijih koje kakvih skripti za vrijeme faksa jer sam naočale počela nositi tek u 20 i nekoj...

A astigmatična sam bila oduvijek, samo mi nitko nije vjerovao. :D Dijagnoza je bila: Ma ona samo želi nosit naočale!

Slažem se s Izitpjanom - ja sam obožavala spavati uz upaljen TV i upaljeno reading light jer sam čitala do kad ne bih zaspala... Sad je to malo teže jer me frka da mi se ne iskrive naočale. :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ja sam kao klinka svaku večer čitala, pa su me starci tjerali da ugasim svjetlo i idem spavati, a onda bih se ja pokrila dekom preko glave i čitala uz bateriju... :angel: S vremenom sam počela dovlačiti i kojekakve grickalice u krevet tako da imam što jesti dok čitam pod dekom. Kad su me starci uhvatili, pošizili su, jer kao, pokvarit ću si vid tako... Zasad još nema nikakvih posljedica :D
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply