6. Festival fantasticne knjizevnosti

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

6. Festival fantasticne knjizevnosti

Unread post by davors »

Program 6. Festivala fantastične književnosti:

Petak, 10. kolovoza - Gracišće

19.30 - Književna vecer - "Večer starih bogova"
- uvodna predavanja - Tomo Vinšćak: "Svijet starih bogova"; Milena Benini: "Staroslavenska mitologija u fantastičnoj književnosti"
- predstavljanje zbirke "Priče o starim bogovima" - knjigu predstavljaju urednik Davor Šišović i autori Anto Zirdum, Ed Barol, Nikola Biliškov, Antun Hernaut, Ivana Pomazan, Dubravka Karan, Vlatko Ivandić, Sanja Tenjer, Robi Selan, David Kelečić, Mirko Grdinić, Petra Valković, Danijel Bogdanović, Adnadin Jašarević i Ivana Delač.

21.30 - Koncert "The Blues organic"
- nastupaju: Neven Mijač (HR), Vlado Kreslin, (SLO), Jerry Ricks (USA) & Tomislav Goluban (HR), Damir Kukuruzović (HR), Robert Ivačić & Marjan Brezovar (SLO), Telefon Blues Band (HR)

Subota, 11. kolovoza

Kringa - 14.00 - Književni piknik na Grandovoj stanciji, posljednjem obitavalištu vampira Jure Granda

Pazin - 20.00 - Kaštel - Književna večer

- Predstavljanje novih SF&F izdanja iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Slovenije
- Predstava "Izvršitelj volje Gospodove" - izvode članovi Društva za znanstvenu fantastiku "Prizma" (SLO), prema motivima romana Zorana Krušvara "Izvršitelji nauma Gospodnjeg"

Svi ste pozvani!
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Male korekcije i dopunske informacije o programu FFK:

- u petak sve ostaje kako je već priopćeno, ali POŽURITE SE JAVITI RADI SMJEŠTAJA U TURISTIčKI URED NA 052-622-460! To se odnosi i na sudionike programa Festivala, odnosno pogotovo na njih! Gužva je, a ne bih htio da netko izvisi...

- u subotu ćemu u 14 sati otići najprije na ručak u Konobu Danijeli (tamo smo lani imali važan dio Festivala!), nakon toga ćemo na Grandovoj staniciji uz Grandovu supu nazdraviti neumrlom Juri Grandu, nakon toga ćemo ugraditi svaki svoj kamen u Europski suhozid u Kringi (tj. oni koji još nisu), a nažalost nećemo popiti vampirski koktel jer će kafić "Vampire" u to doba biti zatvoren (gazda ima gažu na nekoj seoskoj fešti malo dalje)

- Novost za subotu je da ćemo vas u 19:00, nakon povratka iz Kringe, provesti novootvorenom Poučnom pješačkom stazom kroz Pazinsku jamu. Dakle, od Lovca idemo kroz Jamu u Kaštel, gdje imamo program u 20:00

- U večernjem programu u subotu u Kaštelu sudjelovat će i Damir Hoyka, malo prije mi je potvrdio dolazak, pa evo za neke od vas prigode da zadovoljite znatiželju izraženu u nekim drugim dretvama :-)

- Ima šanse da se riješi i smještaj za one koji bi spavali u vrećama, ali samo ako ih bude dovoljan broj da se to uopće isplati organizirati.

Pitajte ako vas još štogod zanima dok je još vrijeme.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Riješili smo spavanje u vrećama na FFK u Radio klubu; pa neka se svi koji u petak i subotu žele spavati u vrećama jave Patriku na 098-194-6069.
Za drukčiji smještaj javiti se treba u pazinski Turistički ured na 052-622-460.

Vidimo se preksutra,

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Strašno sam nesretna (još uvijek) i ne mogu preboljeti glupu kišu zbog koje je propala naša predstava. Žao mi je zbog ljudi koji su ju htjeli vidjeti, jer smo predstavu pripremili baš za goste / sudionike FFK: em smo imali puno teksta na hrvatskom za lakše razumijevanje, em smo u scenarij ubacili spominjanje Jure Granda (to je trebalo biti veliko iznenađenje), em smo ubacili foru o Slovencima, da pokažemo kako se znamo smijati na vlastiti račun, em smo vježbali akcijske scene i prilagođavali ih Kaštelu, odnosno iskorištavali zidove, vrata i pod u dvorištu (btw, velika zahvala Mirku za savjete i pomoć!!!) ... ma svašta. I onda kiša, blato, skliski kamen, kameni stol pun vode - nije bilo teorije da u takvim uvjetima izvedemo predstavu.
Žao mi je.
:(
Ako oduzmem naše intenzivne akcijske i govorne vježbe, a njihov rezultat niste mogli vidjeti :x , sam koncept FFK mi se jako svidio, naročito izleti u susjedne krajeve. Okej, osim "putovanja" u Kringu preko Svetog Petra u šumi, za što smo si krivi sami "glupi Slovenci" (za neupućene: to je fora sa Konfuzije :P ).
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Meni je jako žao što nije bilo predstave... Možda smo ipak previše naljutili bogove svojim pričama pa se ni sami nisu mogli odlučiti kako da nam napakoste... :pale: U svakom slučaju, nadam se da nećete zaboraviti sve napravljeno i da će se predstava održati ili na Rikonu ili na idućem Istrakonu - tada bi mogli ponovno u Kaštel...
Btw, zbilja ću ti napisati neku pričicu o tome :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Bilo je zakon :uzdravlje:
I ja se nadam da ce bit predstava neki drugi put, pogotovo kad sam sad procitao da ima sala na slovenski racun :D
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

niniane wrote: Btw, zbilja ću ti napisati neku pričicu o tome :D
Veselim se! Još mi nikad nitko nije napisao pričicu. :drunken: Pjesmicu da, ali baš pričicu - nikad.

@ Nazir - okej, al nemoj ono očekivati cijelu predstavu punu viceva. :P

Na kraju je ispalo da su još najviše predstave vidjeli njemački turisti koji su hodali po Kaštelu dok smo mi vježbali. E, kako su gledali sa isplaženim jezicima našu nekrofilsku scenu! Bogzna što su si mislili o vama Hrvatima. :lol:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Tanja.C wrote:Na kraju je ispalo da su još najviše predstave vidjeli njemački turisti koji su hodali po Kaštelu dok smo mi vježbali. E, kako su gledali sa isplaženim jezicima našu nekrofilsku scenu! Bogzna što su si mislili o vama Hrvatima. :lol:
:D :D :D :D :D
I naposljetku, unatoč tome što smo mi Hrvati pričali vama Slovencima viceve o Slovencima, vi ste nama spustili bolju kajlu :angel: :headbang: :D :uzdravlje:
... characters, personalities, stories and larps...
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

a i meni je zao zbog predstave, no barem smo se svi zabavli :headbang:
sorry zbog gramatike
imagiteranka
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jul 2007, 11:40

Unread post by imagiteranka »

:headbang:
I meni je zao zbog predstave, narocito stoga sto su se nasi susjedi toliko trudili. :x

Moram priznati "glupim Slovencima" da se izvrsno nose sa vicevima na njihov racun. Svaka cast! Uostalom, svjesni su da su to samo vicevi. :blob:


Mada mi je ovo bilo prvo takvo druzenje, zelim vam reci da sam se ugodno osjecala u vasem drustvu. :alien:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Drago nam je :uzdravlje:

Moj osvrt na FFK mi se ne da pisati ovdje jer će biti tuuu hjuuudž post, ali na mom blogu je, pa tko voli, nek izvoli (a tko ne voli, tko mu je kriv :D )
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

imagiteranka wrote:Moram priznati "glupim Slovencima" da se izvrsno nose sa vicevima na njihov racun. Svaka cast! Uostalom, svjesni su da su to samo vicevi. :blob:
Fora je u tome što smo mi "glupi", pa nam je sve smiješno. :drunken: Ima puno naših "pametnih" sunarodnjaka koji se osjećaju jako uvrijeđenima na takve viceve.
Kako je lepo biti glup... :headbang: :headbang: :headbang:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Kažu mudri ljudi da je najveći dokaz duhovitosti znati primiti šalu na svoj račun :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Danas sam dobila mail sa slovenskim vicevima o Hrvatima (kakvog li dramatičnog obrata!... :shock: :alien: ), pa mi se činilo prikladnim postati ih ovdje... :D

Hrvaški finančni minister obišče Å vicarsko vlado in se zaplete v pogovor s švicarskim ministrom za pomorstvo. Začuden ga vpraša: "Kako to, da ima Å vica pomorsko ministrstvo, če pa nima morja?", Å vicarski minister: "Tudi Hrvaška ima Finančno ministrstvo, pa nima financ!"

Zakaj imajo Hrvati po več kreditnih kartic? Nimajo Gotovine!

Zakaj je Dubrovnik najbolj popularna turistična točka na Jadranu? Ker je tam najmanj Hrvatov.

Zakaj je v Bosni visoka trava? Vsa velika živina je odšla v Zagreb.

Zakaj Jezus ni bil rojen v Hrvaški? Niso našli device.

Kaj se zgodi, ce se Mujo preseli iz Slovenije v Hrvaško? V obeh državah se poveča povprečni IQ.

Združeni narodi so zaprosili vse države, da podajo pošteno mnenje o
pomanjkanju hrane v ostalem svetu. Nemci so vprašali, kaj je to
'pomanjkanje'. Afričani so vprašali, kaj je to 'hrana'. Kubanci so vprašali,
kaj je to 'mnenje'. Američani so vprašali, kaj je to 'ostali svet'. Hrvati
pa še vedno razpravljajo o pomenu besede 'pošteno'.

Kaj naredis, ce postanejo Hrvati evropski prvaki?
Izklopis playstation in gres malo ven.
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply