Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Zoran »

Sinoć me ugodno iznenadila vijest da je prvih 40-ak stranica "Izvršitelja" prevedeno na poljski. :cheers: Još samo da nađemo i za to nekog izdavača.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Bubba Zanetti »

Evo da ja ne ostanem dužan za dojmove na ovaj roman...

Dakle za početak moram naglasiti da je veliki marketinški mag i umjetnik manipulacije masama gadno fulao po pitanju tematike, bar što se mene tiče. Naime mene od tog vampirLUKA već sve boli želudac, a i smrdi od toga brate iz usta. :zubo:

No da krenemo na sam uradak...
Nekako mi je najveća zamjerka na nedorečenost u pojedinim djelovima. Koliko sam shvatio ovdje se ipak radi o sagi (pokriveno je jedno dugo vremensko razdoblje, mnoštvo likova...). Čini mi se da je roman trebao biti duži za jedno 100-injak stranica.
Akcijske scene? Vrlo dobro odrađene. Jedino što mene to klanje te pali baš previše. Možda sam prezasićen. :angel:
Još su mi nekako najjači satirični žalci po pitanju religije i pojedini likovi (Sejdo rula :zubo: )
Samo zanatstvo, dakle stil i način pisanja, skoro pa besprijekorni, što se kod nas u Rvackoj inače baš i ne podrazumijeva samo po sebi. Definitivno je bilo ugodno iskustvo pročitati nešto domaće, a napisano svjecki.
S ovime se može u Frankvurt. :cheers:

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Zoran »

Bubba Zanetti wrote:Nekako mi je najveća zamjerka na nedorečenost u pojedinim djelovima. Koliko sam shvatio ovdje se ipak radi o sagi (pokriveno je jedno dugo vremensko razdoblje, mnoštvo likova...). Čini mi se da je roman trebao biti duži za jedno 100-injak stranica.

Fala, imat ću na umu kod pisanja sikvela :angel:

I jako mi je drago da ti se knjiga svidjela.

Marketinški, glede vampira: s jedne stane, očekivao bih da si u pravu, jerbo fakat ima puno tih knjiga o vampirluku. Međutim, s druge strane, surfajući netom, nisam nigdje našao toliku hrpu oduševljenih čitatelja kao kod romana "Sumrak" (i njegovih nastavaka). Riječ je o vampirskom ljubiću za tinejdžerke - što, istina, nije moja publika, ali pokazuje da tržišnog interesa za vampire kao tematiku i dalje itekako ima.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by niniane »

Bubba Zanetti wrote:veliki marketinški mag i umjetnik manipulacije masama
:D :cheers:
Zooooraneeeee.... ovo bi ti trebalo ići u sig... :vrag:
Zoran wrote:nisam nigdje našao toliku hrpu oduševljenih čitatelja kao kod romana "Sumrak" (i njegovih nastavaka). Riječ je o vampirskom ljubiću za tinejdžerke - što, istina, nije moja publika, ali pokazuje da tržišnog interesa za vampire kao tematiku i dalje itekako ima.
E, zato sam ja odlučila (barem na neko vrijeme) prestati (pokušavati) pisati o vampirima... :angel: :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Zoran »

niniane wrote: E, zato sam ja odlučila (barem na neko vrijeme) prestati (pokušavati) pisati o vampirima... :angel: :zubo:
Što je odmah rezultiralo osvajanjem nagrada :lol: :cheers:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by niniane »

Zoran wrote:
niniane wrote: E, zato sam ja odlučila (barem na neko vrijeme) prestati (pokušavati) pisati o vampirima... :angel: :zubo:
Što je odmah rezultiralo osvajanjem nagrada :lol: :cheers:
Da, čini se da mi vilenjaci bolje leže od vampira... :lol:

Možda da probam s povampirenim vilenjacima?... hm... :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by uglib »

Vampiri su seksi.

Pročitala sam jedan od nastavaka "Sumraka", napreskokce, neki dijelovi su bili jaaaaaaaaako dosadni. nekako mi ne leži taj natanane stil. "Izvršitelji" su mi puno bolje legli.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Zoran »

Prije dva dana, kolegica Ivana Delač Horvatinčić i ja smo dodali novi medij u multimedijski portfelj "Izvršitelja".

pomoću eksperimenta na malom uzorku (ali s ponovljenim mjerenjima) uspjeli smo koncipirati prihvatljiv recept za: :cheers:

KOKTEL "IZVRŠITELJ"

0,06 l bijelog ruma
0,03 l votke s okusom šumskog voća
0,2 l pašarete*
7 kockica leda



*pašareta (pasareta) je bezalkoholni gazirani napitak intenzivno crvene boje i slatkog okusa. Prema našem saznanju, nabavljiv je isključivo u trgovinama i ugostiteljskim objektima u Istri.

Koktel za sad nije ušao u distribuciju pa si ga morate smućkat sami. Blagog je i osvježavajućeg okusa te se lako pije (što smo empirijski provjerili).
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Zoran »

Evo, ovako izgleda "Izvršitelj" :cheers:

Image
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by niniane »

I jako je fini! :D :wav: :love: :uzdravlje:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by writer16 »

okej ja bi sad službeno ubio nekoga za taj koktel :puca: :puca: opoćenito kad vidim šareno piće i to još s ledom sline mi počnu
curiti
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Tanja.C »

Malo to meni zvuči pre-fensi-šmensi za Izvršitelje. :zubo: Za mene službeno piće Izvršitelja ostaje domaća rakija (po mogućnosti drekovača, ali je još nisam imala prilike probati).
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Zoran »

Tanja.C wrote:Malo to meni zvuči pre-fensi-šmensi za Izvršitelje. :zubo: Za mene službeno piće Izvršitelja ostaje domaća rakija (po mogućnosti drekovača, ali je još nisam imala prilike probati).
Je, bilo je konceptualnih primjedbi da piće nije dovoljno brutalno za "Izvršitelje".

Morat ću poradit na novom koktelima, koji će se zvati "Sjekira oca Benedikta" i "Cedrikova pokora" i koji će morati zadovoljiti taj aspekt.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Zoran - Izvrsitelji numa Gospodnjeg

Unread post by Nazir »

Alkoholni Izvrsitelj ruljz - ja bio jedna od test zivotinja :zubo:
Post Reply