OT: Intervju Toma Gotovca radio 101, 12. 3. , 1 h navecer

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

OT: Intervju Toma Gotovca radio 101, 12. 3. , 1 h navecer

Unread post by TB »

Danas, tj sutra, na Radiju 101 u 1 h navečer je repriza suludo zabavnog intervjua sa Antonijom Lauerom.
Ko je on? On je Tom Gotovac, kultni sada već postariji performer i alternativni filmaš. (Gol hodao po Zg-u i ljubio ulice , dao se razapeti na križ, slikao se gol u pin up pozama. , itd.)

To u stvari nije intervju nego vise monolog. Lauer- Gotovac veselo raspoložen i blago pripit, snimljen u birtiji, počne interesantnu priču o jazz glazbeniku Glennu Milleru i njegovoj ulozi u planu za militarizaciju SAD-a, pa skrene na Hitlera, pa na sumanute teorije zavjere o američkim planovima za dominaciju, od francuske revolucije do danas.
U njegovoj priči logično se povezuju: Staljin, Japan, Cia, J B Tito, John Ford, ubojstvo Lennona, masakri sa apsurdno velikim brojem žrtava koji su se desili svima pred nosom, ali su zataškani, i puno, puno drugoga. Sve začinjeno obilatim količinama sočnih psovki. Sve ispričano na nevjerojatno zabavan način uz Gotovčevo uživanje u izmišljanju sumanutih ali logičnih konstrukcija.

Slušao sam taj intervju u četvrtak i ne pamtim kad sam nešto zabavnije i zanimljivije čuo na radiju. 1 navečer je kasno, ali snimite si to. To će potati kultna snimka.

Radio 101, noć nedjelja 11 og., na ponedjaljak 12. 3., 1 sat navečer. Sorry što javljam u zadnji čas...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Sluš'o i ja. Dakle čovjek ili brije, ali ono do jajca, ili je izveo radijski performans (što mu je u opisu radnog mjesta). Najveći mi je štos bio kad je Donovan (šef OSS-a, preteče CIA) doveo Johna Forda na Vis 1944. da procijeni je li Broz prava faca za vodit Jugu poslije rata. Ford dao veliki palac gore, što možemo zaključiti iz daljnjeg razvoja događaja. 'Em je Tito bio predsjednik, 'em je volio Fordove vesterne. :D
A. Ziljak
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Aleksandar Ziljak wrote:Sluš'o i ja. Dakle čovjek ili brije, ali ono do jajca, ili je izveo radijski performans (što mu je u opisu radnog mjesta). Najveći mi je štos bio kad je Donovan (šef OSS-a, preteče CIA) doveo Johna Forda na Vis 1944. da procijeni je li Broz prava faca za vodit Jugu poslije rata. Ford dao veliki palac gore, što možemo zaključiti iz daljnjeg razvoja događaja. 'Em je Tito bio predsjednik, 'em je volio Fordove vesterne. :D


Veli : otisli Tito i Ford sami u neku prostoriju. Ispred ih cekaju Donovan i saveznicki generali sto ce biti. Nakon nekog vremena izadje Ford i Tito sa osmjehom od uha do uha. Pita Donovan : "Je li dobar mali?" A Ford veli: "Mali je zakon, ko stvoren za tebe!" :D

Ima takvih bisera hrpa. Emisija s najvise prostacenja ikad- u doslovce svakoj recenici od srca salje nekoga u 3 PM.
Rekli su na 101-ici da ce radi velikog broja poziva reprizirati taj intervju. :headbang:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

E, ajd nek neko saštrika mp3...
Locked