SFeraKon 2007. (20.-22.4.)

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Proveo sam kratko vrijeme na Sferakonu, pet, sub Sterling, Ziljak, dodjela nagrada, i 15 min muvanja, ali mi se svidjelo sve to.
U četvetak sam bio na SC-u, na Danima Hrvatskog Filma. Na DHF, imao sam dojam, mrtvilo, usukani hr filmasi- ko fol kulturna elita, ali luzeri, izmedju projekcija vise po holu SC-a i kao nešto ozbiljno debatiraju o kulturnoj politici s pivama u rukama, a u biti ne znaju kud bi sa sobom.
Na Sferakonu, zanimljivih zbivanja koliko hoces... Na sve strane se nešto dogadja... Svidja mi se da svatko može nesto naci. Nadje se i ozbiljnog i "neozbiljnog". Bruce Sterling odrzi zanimljivo predavanje na kojem se osvrne na budućnost covjecanstva i prica o dubokim temama, (propustio sam radi Sterlinga promociju "Izvrsitelja"), a onda izidjes sa predavanja, tamo vani Jediji i vitezovi sa macevima od spuzve, a za sankom Klingonka. Dogadjanja ima puno, dobije se protuvrijednost za kartu. Za iduce konvencije- sto vise maski, sto više sf slika po zidovima i jos vise tuce spuzvenim macevima. (Nisam sudjelovao u tome, ali bas mi se cini da je to gust pa moram sljedecom prilikom...) Svidja mi se što SFERA radi s djecom, pa gomila djece iz raznih dijelova Hr dobije nagrade. Ako cemo o manama, za mene koji sam iz ruznog Zagreba, mana je cinjenica da se Sferakon odrzavao za prekrasnog suncanog vikenda, kada covjeku dodje da provede vikend izvan grada. A da vi Sferakon prebacite u 11. mjesec?
Zasto nije bio i koji cyberpunk kutak u onoj hali- na sve strane fantasy udruge, a gost tata cyberpunka. Je li koji izdavac izdao sto od Sterlinga? Nisam vidio...
Sto se FER-a tice, bilo bi zgodno kad bi se sve odrzavalo u prostoru u kojem se moze malo... komotnije provoditi vrijeme, da sve vise slici puckoj festi iz Asterixa, ali tu se mozda i ne moze mnogo, jer ispada da takvog prostora u kojem se moze i festati i drzati ozbiljna predavanja u Zagrebu nema.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

TB wrote:(propustio sam radi Sterlinga promociju "Izvrsitelja")
:dontknow: Sram i stid te bilo....
:D

Å to se ostalog tiče, drago mi je da ti se svidjelo, i slažem se s nekim stvarima koje si spomenuo (makar ne s onim da se Sferakon prebaci u 11.mj., jer brrrr, ne bi to bili dobri LARPovi, zamisli pljušti kiša, a ti se mlataraš po vani... brrrr... :pale: )
Meni je bio super jedan klinac sa lajtsejberom čija je mama došla zamoliti nas troje da se slikamo s njenim sinom jer smo imali cloakove (od kojih je jedan bio sithovski) :blob: Super je biti klinac i imati mamu koja brije na fantastiku... :uzdravlje:
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Kao prvo moram pitati KAĆEEEEposlijesferakonskiBIIIILTEEEEN??!! Jer Slovenaca ima definitivno premalo unutra. :D :D :D
Nama je bilo zakon, posebno našem loverboyu, jelte. Užasno mi je žao jer nismo mogli ostati dulje u nedjelju (ergo propustili smo aukciju :x ). A nismo se stigli ni napiti. :scratch: (Kasnije smo doduše konstatirali da nismo pili iz solidarnosti do vozača. Riiiiiight. )
Sterling je bio zakon, pogotovo sa svojim cinizmom, a od Bočkoteke me zaboljela glava. E nećete me više dobiti za žiriju, ja i matematika nismo prijateljice.
Prezentacija Izvršitelja je bila totalno kul. Ali nije bilo kul kad su pred mene na stol puknuli mačeve i sjekiru, cijelo vrijeme sam drhtala i mislila da će ipak ljudska žrtva biti slovenska. :pale:
E da, jako su mi bili fini vegi sendviči i neskafe na šanku.

Od fora stvari moram još spomenuti Nimrod u petak - vidjeli smo se jedno pet puta i svaku put smo umjesto pozdrava dobili odrješiti (jel to riječ uopće?) "Kasnije!" i zuuuum! Odjuri Nimrod. Kasnije je stigao taj "kasnije", naravno, koji je doduše trajao manje od jedne cigarete. Zuuum! Juri Nimrod dalje. Motoristička karijera je u tome bila od velike pomoći, jelda? :zubo:
E, a znate što još nije kul? Nije kul izgovaranje zašto nećete na Konfuziju. (Dadada, Bahod i Xaotix - i na vas dvoje mislim! :P )
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

I ja bih bilten!!!!!!!!!! (još čekam kakvu sam točno izjavu izdiktirala redakciji biltena u kasnim subotnjim satima, nakon ubojstva Killer-gamea :D :pale: )

He he, Slovenci... Pa bilo vas je u jednom broju čak, mislim, tri puta.... :headbang:
Ono dvoje su stvarno bili zakon... Pitala sam se, zar je moguće da ne požele progovoriti koju?,.... (ako su tu negdje na nosf-u, ispričavam se, samo se zezam, i ja sam nekoć bila takva :oops: )
Žao mi je što si se uplašila Izvršitelja... :angel: Makar, i ja sam, priznajem :D
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

@ ninane
Nemoj mi reći da se ne sjećaš svoje izjave za Bilten? Bila je vrlo elokventno sročena. :D

Abaut Sferakon. Meni je bilo super! Ekipa odlična, predavanja odlična, Zoranova promocija je bila odlična (došlo mi je da se nasmijem kad sam gledao Tanjin izraz lica dok su stavljali mačeve pred nju :lol:)
Dobih "Sferu" za priču, pa mi nije moglo bit loše sve i da imam zadnji stadij raka! :drunken: Doduše, na nagradi su me potpisali pseudonimom kojeg su sami izmislili (kriv je čiko koji je urezivao ime), ali što kažu bake, poklonjenom konju se ne gleda u zube, jelte :D

PS: pozdrav loverboyu iz Slovenije! :wave: Kaže da mu je pri osvajanju pomogla moja priča iz ovogodišnje zbirke. Ako još kome pomogne, obavijestite me, pa da ju patentiram kao afrodizijak. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

I ja bio na Sferakonu...
Bilo dobro...
Pogledo Sterlinga, ali Izvršitelje nisam... :o Izvršitelje sam već vidio ranije u Mochvari.
:angel:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:@ ninane
Nemoj mi reći da se ne sjećaš svoje izjave za Bilten? Bila je vrlo elokventno sročena. :D
Je. Elokventna sam i inače (kažu...), ali kad sam pijana...
(opet ja o alkoholu. Ne više! Bit ću proglašena glavnom alkoholičarkom nosf-a! :uzdravlje: :pale:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:PS: pozdrav loverboyu iz Slovenije! :wave: Kaže da mu je pri osvajanju pomogla moja priča iz ovogodišnje zbirke. Ako još kome pomogne, obavijestite me, pa da ju patentiram kao afrodizijak. :D


Pročitah "Feed the need"! Predobra je - boooolesna, that`s the spirit! :headbang: Nježila sam se dok sam čitala.
Nije valjda i Slovenac-loverboy... ma neeeee, neću spojlat onima koji ju još nisu pročitali :P

Meni je jako drago da smo S-ov otac (ja kategorički odbijam pokušati zapamtiti taj nick :oops: ) i ja ustanovili neke detalje oko buduće suradnje. Ili, hm, bolje reći, osnove. Daleko smo još od finih detalja.... :scratch:
Al ozbiljno, bilo mi je to genijalno.žMa sve mi je bilo genijalno! :blob:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Bubba Zanetti wrote:Pogledo Sterlinga, ali Izvršitelje nisam... :o Izvršitelje sam već vidio ranije u Mochvari.
:angel:
Eh, tamo si vidio samo trailer i jedan spot... koliko je to od cijelog multimedijalnog sadržaja i još puuuuno spotova... da ne spominjemo performans... :headbang:
Kupi knjigu pa ćeš dobiti DVD :o
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

niniane wrote:
Bubba Zanetti wrote:Pogledo Sterlinga, ali Izvršitelje nisam... :o Izvršitelje sam već vidio ranije u Mochvari.
:angel:
Eh, tamo si vidio samo trailer i jedan spot... koliko je to od cijelog multimedijalnog sadržaja i još puuuuno spotova... da ne spominjemo performans... :headbang:
Kupi knjigu pa ćeš dobiti DVD :o
Sto se tog tice meni je vec bilo pravise tih spotova :drunken: Vidio sam na Istrakonu i youtubeu sve (a neke i vise puta) tak da mi je 2-3 put bilo malo previse (zato sam se pokupio ranije) :oops: Al bio sam na zrtvovanju! :D
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Tanja.C wrote: E, a znate što još nije kul? Nije kul izgovaranje zašto nećete na Konfuziju. (Dadada, Bahod i Xaotix - i na vas dvoje mislim! :P )
Ko se zna dobro izgovorit slobodno i u crkvi prdne, :zubo:

Meni je bilo odlično
Žao mi je zbog dvije stvari:
1. Kihnuo komp (zapravo nije ni radio) pa nam je video produkcija štekala
2. Zbog hebenog fuša propustio ono čemu sam se najveselio Žiljkovu aukciju :x
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Glede Sferakona: Sto velite da se odrzava u SC-u? (A vec se odrzavao.) Prednosti su - veliko predvorje kina u koje stanu i izlozbe i standovi i sank i sta god hoces. Mogu i bendovi svirati. Kino SC je za filmove. MM dvorana za projekcije i predavanja. Klub i kafic tamo gore. LARP vani ispred SC-a. (Sigurno u sklopu SC a ima jos prostora.)
Cini mi se da je prostor SC-a ljepsi za okupljanja tog tipa od FERa.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

niniane wrote: He he, Slovenci... Pa bilo vas je u jednom broju čak, mislim, tri puta.... :headbang:
Ono dvoje su stvarno bili zakon... Pitala sam se, zar je moguće da ne požele progovoriti koju?,.... (ako su tu negdje na nosf-u, ispričavam se, samo se zezam, i ja sam nekoć bila takva :oops: )
Nema ih na NOSFu, možemo ih slobodno ogovarati. :zubo:
Pa ajde neka netko jutjuba te snimke ili mi pošaljite, mislim ono... ja nisam tome svjedočila, pa da vidim što se to uistinu dešavalo. :angel:
niniane wrote: Žao mi je što si se uplašila Izvršitelja... :angel: Makar, i ja sam, priznajem :D

Tebe su žrtvovali, jelda? Jao kako sam se uplašila kad si oživjela, skoro sam doživjela infarkt. :pale: Odlični ste bili, samo su se dečki u plaštevima malo previše smješkali dok su Zoranu predavali mačeve. :P
SAMSUILUNOV OTAC wrote: (došlo mi je da se nasmijem kad sam gledao Tanjin izraz lica dok su stavljali mačeve pred nju :lol:)
Meni nije bilo niti malo smiješno, ja to sve jako ozbiljno shvatila. :pale:
SAMSUILUNOV OTAC wrote: PS: pozdrav loverboyu iz Slovenije! :wave: Kaže da mu je pri osvajanju pomogla moja priča iz ovogodišnje zbirke. Ako još kome pomogne, obavijestite me, pa da ju patentiram kao afrodizijak. :D
Prenijet ću mu tvoje pozdrave. :wave: Tebi je o svojem ljubavnom pothvatu rekao više nego meni, a mi smo kao frendovi. Cijelo vrijeme vožnje do Maribora je šutio ko zaliven i ništa nam nije htio reći o svojoj atletici. (Vjerojatno zato jer bi ga zahebavali. Doći će maca na vratanca - kad tad. :lol: )
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

meni bješe super, drago mi je da sam vas upoznala :) sve čekam da ire napiše nekakav osvrt na blogu, ali štrajka... :D

ima mojih sličica ovdje pa se možda pronađete. ove sa dodjele su grozne kvalitete jer ih nisam ja slikala :P (a i ove druge su malo mutnjikave)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tanja.C wrote: Od fora stvari moram još spomenuti Nimrod u petak - vidjeli smo se jedno pet puta i svaku put smo umjesto pozdrava dobili odrješiti (jel to riječ uopće?) "Kasnije!" i zuuuum! Odjuri Nimrod. Kasnije je stigao taj "kasnije", naravno, koji je doduše trajao manje od jedne cigarete. Zuuum! Juri Nimrod dalje. Motoristička karijera je u tome bila od velike pomoći, jelda? :zubo:
ločina...........
Nimrod u nedjelju navečer više ni sa kim nije htjela razgovarati. Postala je fizički alergična na ljude, a od subote navečer se oporavljala od pogrešno ugravirane SFERE. Da nije bilo onog fajla na bilten kompu, Matej nikada ne bi upoznao onu curu jer bih se ja bila torpedirala doma.

Sorry - oba puta kad sam ja bila spremna družiti se, a da me netko ili nešto ne odvuče na drugu stranu, već su svi bili zbrisali doma spavat. Osim Mateja, jel te, ali on je bio busy. Pitali smo se u jednom trenutku zašto se nisu izmjestili u D1, no kad su već počeli u holu, mislim da bi se njihova publika teško suzdržala od zavirivanja u D1. :vrag: Mateiju nisam stigla odgovoriti na mail (sad sam se sjetila) ako zabroavim opet, reci mu sve u redu, i može opet sve isto i iduće godine :)

Mislim da mrzim hands free - nakon ovog vikenda me stee želudac kad ga vidim. :pale:

A sad, kako stvari stoje, Bernard i ja više dolazimo na Konfuziju nego ne. :) :blob: :blob:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply