Natječaj za Essekonsku Zbirku (do 31.8.2007.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Natječaj za Essekonsku Zbirku (do 31.8.2007.)

Unread post by Aranel »

Udruga ljubitelja znanstvene fantastike, fantasyja i društvenih igara, GAIA, iz Osijeka, raspisuje natječaj za kratku horor priču smještenu u Baranji (radnja priče se događa u Baranji ili je priča bitno povezana s Baranjom).


”¢ Pravo natjecanja imaju svi građani Republike Hrvatske i građani iz inozemstva koji pišu hrvatskim ili srpskim jezikom.

”¢ Primaju se priče napisane na hrvatskom, bošnjačkom ili srpskom jeziku.

”¢ Prijava se šalje putem elektronske pošte na adresu
gaia.natjecaj@gmail.com s naznakom "Natjecaj za kratku pricu" u .doc ili .rtf formatu Naziv dokumenta treba biti naziv price_ ime autora.

”¢ Autor je dužan poslati drugi dokument u koji će upisati svoje podatke: kontakt te životopis do 500 znakova (materijal za "bilješku o piscu").Naziv dokumenta treba biti biljeska_ ime autora.

”¢ Priče moraju biti originalne tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.

”¢ Prijaviti se mogu do 3 kratke priče po autoru. Priča može biti najviše do 10 kartica teksta (kartica = 1800 znakova uključujući i razmake).

”¢ Natječaj je otvoren od dana objavljivanja do 31.kolovoza 2007.

”¢ Prve tri pobjedničke priče se nagrađuju paketima knjiga poznatih domaćih SF&F izdavača, a svakom od objavljenih autora bit će poslan po jedan besplatan primjerak zbirke uz mogućnost kupovine neograničenog broja primjeraka uz popust.

”¢ Popis prispjelih priča i vijesti vezane uz natječaj objavljivat ćemo na stranicama Gaie: http://www.gaia.hr/
Last edited by Aranel on 03 Feb 2007, 12:13, edited 1 time in total.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

evo ja požurila i smislila (da ne kažem pokrala ;) ) tekst za novi natječaj. :D

ajmo ljudi! sad imate vremena :)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

uuuuuuu deset kartica to volim ;)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Aranel wrote:evo ja požurila i smislila (da ne kažem pokrala ;) ) tekst za novi natječaj. :D

ajmo ljudi! sad imate vremena :)
Suuuuuper!

Samo zaboravila si Bosance! (bosanski jezik!)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Da, a bilo bi zgodno par linkova o Baranji, da se tko želi može i neki research napravit. :angel:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

i bošnjački....

ma i zagorski može, naći ćemo prevodioca ;)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

I crnogorski, molit ću lijepo!
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

može, i istarski i gradišćanski hrvatski

ajmo još koju dlaku pocijepati :?
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Nimrod wrote:
Aranel wrote:evo ja požurila i smislila (da ne kažem pokrala ;) ) tekst za novi natječaj. :D

ajmo ljudi! sad imate vremena :)
Suuuuuper!

Samo zaboravila si Bosance! (bosanski jezik!)
moram priznati da ste mi jako digli tlak.

:mda:

oćete me sad počet jebat da sam tamo zaboravila napisati da može biti i makedonski i slovenski? ili da treba pisati i sf i fantazi? ili da priča može biti ne samo do 10 nego i do 9 i do 8 i do 7 kartica?

šta sam još zaboravila? ajde, dok je još sviježe da ispravim
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A šta je s onom spikom da će priče morati biti o kolinju? :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Aranel wrote:
Nimrod wrote:
Aranel wrote:evo ja požurila i smislila (da ne kažem pokrala ;) ) tekst za novi natječaj. :D

ajmo ljudi! sad imate vremena :)
Suuuuuper!

Samo zaboravila si Bosance! (bosanski jezik!)
moram priznati da ste mi jako digli tlak.

:mda:

oćete me sad počet jebat da sam tamo zaboravila napisati da može biti i makedonski i slovenski? ili da treba pisati i sf i fantazi? ili da priča može biti ne samo do 10 nego i do 9 i do 8 i do 7 kartica?

šta sam još zaboravila? ajde, dok je još sviježe da ispravim
sorry ja to u najboljoj namjeri :angel:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Aranel wrote:oćete me sad počet jebat da sam tamo zaboravila napisati da može biti i makedonski i slovenski?
Pa, zapravo makedonski i slovenski nisu isto što i hrvatski, srpski, bosanski, crnogorski, zagorski i ostali ;) A mogla si jednostavno napisati "hrvatski ili drugi srodni jezik" :)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Izitpajn wrote:
Aranel wrote:oćete me sad počet jebat da sam tamo zaboravila napisati da može biti i makedonski i slovenski?
Pa, zapravo makedonski i slovenski nisu isto što i hrvatski, srpski, bosanski, crnogorski, zagorski i ostali ;) A mogla si jednostavno napisati "hrvatski ili drugi srodni jezik" :)
švapski? :angel:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Budući da je Hrvatska tijekom povijesti bila pod utjecajem mnogijeh državah, te da su nam iste u naslijeđe ostavile dobar dio svoga rječnika koji smo mi objeručke prihvatili kao naš izvorni, ne bi bilo zgorega kao jezičnu mogućnost pisanja ponuditi i turski jezik, mađarski jezik, talijanski jezik, njemački jezik, austrijski jezik, latinsko pismo, a s obzirom da potječemo s bliskog istoka, nudi se još čitav dijapazon arapskoga lingvističko-vokabularnog blaga.
Osim toga, uzimajući u obzir gdje se sve narod dične nam domovine tijekom godina selio i preselio te opotomčivao, moglo bi se bez većih problema prihvatiti i gledište o slanju priča napisanijeh svim verzijama engleskoga jezika, jezicima skandinavskog govornog područja, latinoameričkim izričajima, a ni ruski nam ne bi trebao biti stran, budući da ga se sve do nedavno učilo u školama.
Daklem, jedina moguća prepreka bi mogli biti jezici istočne Azije, s tom iznimkom da bih u odobrene jezike uključio i kineski, uzevši u ozbir količinu dotičnih koji masovno doseljavaju u naš maleni Eldorado, a poneki među njima i predaju hrvatski jezik u našim školama.
Japanski jezik možemo naučiti od našeg saborskog zastupnika koji nesporazume voli rješavati šakama i high-kickovima umjesto diplomacijom i ostaje nam nešto sitnih državica na jugoistoku Azije, Afrika (budimo realni, tko će nam iz Etiopije slati priče?) i sjeverni i južni pol, koji nisu izrodili baš toliko velikih literarnih SF imena e da bismo žalili što ne možemo surađivati s njima.
Dakle, po meni, uopće nisu potrebne velike rasprave i razbijanje glavom. Rješenje nam se nalazi na dlanu! Istina, vrlo velikom dlanu, ali i King Kong ima velik dlan, pa opet je normlano živio dok ga nisu kidnapirali.
Zahvaljujem na strpljenju. :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply