tehnikalije 2

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
ban

Unread post by ban »

Povratak stranica prije 1.4. stvar je ciste koincidencije. Naime, provider je ovih dana odlucio preseliti neke sajtove, pa tako i nosf, na drugi server. Taj drugi server je poceo brojati bandwidth od nule tako da smo ovaj mjesec ukamcili nesto i badave. Za sljedece mjesece cu ipak vrlo vjerojatno morati naruciti povecanje bandwidtha.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:uzdravlje: živjele slu?ajnosti
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Xaotix wrote: Mislim da bi preĹživjeli da umjesto slikica bacamo linkove.
mislim da je to ve? par puta obja[?]njeno slike ne tro[?]e bandwith nosfa nego sajta na kojem su "spremljene" :wave:
meni se nekako ?ini da su bot-ovi glavni krivci za prekora?enje jer nas tucet aktivnih sigurno nismo napravili onih 66 istovremeno logiranih
ban

Unread post by ban »

Bahod wrote:mislim da je to ve? par puta obja[?]njeno slike ne tro[?]e bandwith nosfa nego sajta na kojem su "spremljene" :wave:
Tako je.
Bahod wrote:meni se nekako ?ini da su bot-ovi glavni krivci za prekora?enje jer nas tucet aktivnih sigurno nismo napravili onih 66 istovremeno logiranih
No ovo nije sasvim istina. Nosf konstantno biljezi broj posjeta pravih ljudi, nevezano za posjete kojekakvih botova, harvestera, spajdera i sl.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jel postoji kakvo ograni?enje koliko dugo netko moĹže biti registriran ?lan, a da ne po[?]alje ni jedan post? Ili ono, po[?]alje dva-tri, tek toliko da ne[?]to kaĹže, pa ga onda vi[?]e nikad nema. Jel registracija istje?e?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ban wrote:Nosf konstantno biljezi broj posjeta pravih ljudi, nevezano za posjete kojekakvih botova, harvestera, spajdera i sl.
nisam te ba[?] skuĹžio-ho?e[?] re?i da nosf biljeĹži samo "prave"ljude a ostale ignorira
to mi se ?ini malo SF-i?no
ban

Unread post by ban »

Bahod wrote:
ban wrote:Nosf konstantno biljezi broj posjeta pravih ljudi, nevezano za posjete kojekakvih botova, harvestera, spajdera i sl.
nisam te ba[?] skuĹžio-ho?e[?] re?i da nosf biljeĹži samo "prave"ljude a ostale ignorira
to mi se ?ini malo SF-i?no
Nisam rekao da ignorira nego da je broj jedinstvenih hitova dosta velik. vecina tih hitova je iz Hrvatske. Mislim, gledaj, ne da mi se ovdje razlagati webalizer statistiku. Sto se mene tice, mozemo reci da nosf posjecuju samo botovi. To bi tek bio sf.
ban

Unread post by ban »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jel postoji kakvo ograni?enje koliko dugo netko moĹže biti registriran ?lan, a da ne po[?]alje ni jedan post? Ili ono, po[?]alje dva-tri, tek toliko da ne[?]to kaĹže, pa ga onda vi[?]e nikad nema. Jel registracija istje?e?
Postoje takve stvari ali ja to ne mislim upraznjavati. Mislim da smo vecinu (ne sve) robotske registracije pobrisali. A ljudi koji su se registrirali a ne postaju, a boze moj. Sama registracija ne moze nikako utjecati na bandwidth.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ban wrote: Sto se mene tice, mozemo reci da nosf posjecuju samo botovi. To bi tek bio sf.
he he no need to get angry my friend :wave:

nisam ni ja mislio da su svi hitovi samo botovi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

obavijestio me jedan de?ko da postoji nekakav problem s registracijom, odnosno da mu nikako ne stiže mail s potvrdom registracije.

:scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Moguce je da nesto ne radi sendmail. Danas me sendmaili nesto nece. Javit cu supportu pa cemo viditi. Hvala na obavijesti. Inace u ovom forumu mogu postati i neregistrirani clanovi kao i clanovi koji zaborave lozinku. Naravno to ne prijeci decke da se izravno Iri javljaju na mail ;)
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BTW, ban, kad sam kliknula na tvoj zadnji post, riknuo mi je Interenet explorer i morala sam ponovo konektati se. Koincidencija ili?
At last, the stars are finally right...
ban

Unread post by ban »

Dagon wrote:BTW, ban, kad sam kliknula na tvoj zadnji post, riknuo mi je Interenet explorer i morala sam ponovo konektati se. Koincidencija ili?
Ne znam. Mozda ima neka tajna veza izmedju mog zadnjeg posta i tvog eksplorera. Ali sad je pukla pa nikad necemo saznat :(
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Slu?ajno sam oti[?]ao na NOSF, kad ono, opet je tu. Pro[?]li put je bila slu?ajnost [?]to se vratio prije po?etka mjeseca. Je li opet slu?ajnost ili je neka vi[?]a sila na djelu? :scratch:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply