Brkati Joe - LR 15a

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Hamenaglar wrote:dakle 3 kartice uglavnom dijaloga???
Mislio sam , sve ostalo da bude neophodni minimum.

Ne ovako:
"Crveno sunce je zapadajuci za daleku crtu horizonta rasipalo sjajne zrake bojeci valovito more u ljubicasto dok je brkati Joe, inace nervozan tip prepun kompleksa, podigao casu Grgolj Blastera te sjecajuci se proslogodisnjeg pogreba svog ujaka iz Minhena drhtavim glasom progovorio...

Nego: Sunce je zalazilo, Joe podigne casu i rece...
:-)
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Crveno sunce je zapadajuci za daleku crtu horizonta rasipalo sjajne zrake bojeci valovito more u ljubicasto dok je brkati Joe, inace nervozan tip prepun kompleksa, podigao casu Grgolj Blastera te sjecajuci se proslogodisnjeg pogreba svog ujaka iz Minhena drhtavim glasom progovorio: Slamnugorevog mu rila Deuxamentre čim sam krenuo prema oboru 12b odmah sam primjetio da dva primjerka nedostaju, puretina se već dobrano bila ohladila a ni Hector Berlioso Mlađi ni Bešiktaš de la Guzman nisu dotrčali na zajutrak, kakoli su samo ti bivoli uspjeli probiti sve zaštite i pobjeći?!
:blob:
Image
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Indigo Montoya wrote:
Crveno sunce je zapadajuci za daleku crtu horizonta rasipalo sjajne zrake bojeci valovito more u ljubicasto dok je brkati Joe, inace nervozan tip prepun kompleksa, podigao casu Grgolj Blastera te sjecajuci se proslogodisnjeg pogreba svog ujaka iz Minhena drhtavim glasom progovorio: Slamnugorevog mu rila Deuxamentre čim sam krenuo prema oboru 12b odmah sam primjetio da dva primjerka nedostaju, puretina se već dobrano bila ohladila a ni Hector Berlioso Mlađi ni Bešiktaš de la Guzman nisu dotrčali na zajutrak, kakoli su samo ti bivoli uspjeli probiti sve zaštite i pobjeći?!


Djelatnica na osiguranju obora Dijana koja je sjedila sa druge strane stola jos je tiho jecala pritiscuci objema rukama pozamasne odreske hrabgira na oba obraza, na sirecim oteklinama razlog kojima je bila serija samara primljena od Joea netom sto je primijetio nestanak bivola.
"Trebala bih se naljutiti", pomisli Dijana. "Trebala bih poslati ovog kurvinog sina sarmantnih brkova dovraga kako mi je majka vec 100 put rekla i odletjeti na Gheu te nastaviti studije umjesto sto ovdje zivim u neljudskim uvjetima u staglju sa pokvarenim filterom zraka i bakcem se sa stokom... ali srce mi to ne dozvoljava. Volim ga... Sve mu oprastam. Cak i to sto me svakog petka vara sa kurvama sa šest sisa iz Nugsmasa kad se zapije sa Guzmanom..."
Iznenada oci joj se rasirise... "Joe, Joe!"
" Sto je gaduro nesposobna? Platit ces svakog tog bivola pa makar otplacivala dug u kupleraju u Nugmasu!"
"Joe, mislim da znam ..."
....

:blob:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Crveno sunce je zapadajuci za daleku crtu horizonta rasipalo sjajne zrake bojeci valovito more u ljubicasto dok je brkati Joe, inace nervozan tip prepun kompleksa, podigao casu Grgolj Blastera te sjecajuci se proslogodisnjeg pogreba svog ujaka iz Minhena drhtavim glasom progovorio: Slamnugorevog mu rila Deuxamentre čim sam krenuo prema oboru 12b odmah sam primjetio da dva primjerka nedostaju, puretina se već dobrano bila ohladila a ni Hector Berlioso Mlađi ni Bešiktaš de la Guzman nisu dotrčali na zajutrak, kakoli su samo ti bivoli uspjeli probiti sve zaštite i pobjeći?!


Djelatnica na osiguranju obora Dijana koja je sjedila sa druge strane stola jos je tiho jecala pritiscuci objema rukama pozamasne odreske hrabgira na oba obraza, na sirecim oteklinama razlog kojima je bila serija samara primljena od Joea netom sto je primijetio nestanak bivola.

"Trebala bih se naljutiti", pomisli Dijana. "Trebala bih poslati ovog kurvinog sina sarmantnih brkova dovraga kako mi je majka vec 100 put rekla i odletjeti na Gheu te nastaviti studije umjesto sto ovdje zivim u neljudskim uvjetima u staglju sa pokvarenim filterom zraka i bakcem se sa stokom... ali srce mi to ne dozvoljava. Volim ga... Sve mu oprastam. Cak i to sto me svakog petka vara sa kurvama sa šest sisa iz Nugsmasa kad se zapije sa Guzmanom..."

Iznenada oci joj se rasirise... "Joe, Joe!"

" Sto je gaduro nesposobna? Platit ces svakog tog bivola pa makar otplacivala dug u kupleraju u Nugmasu!"

"Joe, mislim da znam ..."

Velečupavi muškarac zaogrnut u krzno riđoguznog gnua odmahne nervozno rukom, Kontar Astebiol zvan Joe nije bio raspoložen za dodatne napetosti toga dana. Bivoli nisu bili na broju i to je u datom trenutku predstavljalo atak na vitalne funkcije pravne države. Skupljači kostiju, naravno, nisu doznali za lošu vijest, no uzevši u obzir stanje njihovih komunikacijskih sredstva, posebice dotrajali TC-10, nije se ni očekivalo bolje. Na tržištu se u to vrijeme primjerci ženskog goveda dosezali i sume od 10.000.000 dolara.
Zaraliburnijska burza je znala doživjeti kolaps, kada bi ilegalni uzgajivači iz nekadašnje pokrajine Rastafaristan, tijekom 5-7 dana na tržište ne bi izbacili barem 20 srednjestarih ženki. Nedostatak dvaju grla bio je tek uvod u katastrofu koja će zasigurno uslijediti kada se vijest proširi tržištem.

Kontar Astebiol zvan Joe trebao je izlaz iz škakljive situacije, kao i obično kada je njegovo dupe bilo na vjetrometini trebao ga je odmah i trebao ga je očajnički...
:blob:
Image
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Indigo Montoya wrote:
Crveno sunce je zapadajuci za daleku crtu horizonta rasipalo sjajne zrake bojeci valovito more u ljubicasto dok je brkati Joe, inace nervozan tip prepun kompleksa, podigao casu Grgolj Blastera te sjecajuci se proslogodisnjeg pogreba svog ujaka iz Minhena drhtavim glasom progovorio: Slamnugorevog mu rila Deuxamentre čim sam krenuo prema oboru 12b odmah sam primjetio da dva primjerka nedostaju, puretina se već dobrano bila ohladila a ni Hector Berlioso Mlađi ni Bešiktaš de la Guzman nisu dotrčali na zajutrak, kakoli su samo ti bivoli uspjeli probiti sve zaštite i pobjeći?!


Djelatnica na osiguranju obora Dijana koja je sjedila sa druge strane stola jos je tiho jecala pritiscuci objema rukama pozamasne odreske hrabgira na oba obraza, na sirecim oteklinama razlog kojima je bila serija samara primljena od Joea netom sto je primijetio nestanak bivola.

"Trebala bih se naljutiti", pomisli Dijana. "Trebala bih poslati ovog kurvinog sina sarmantnih brkova dovraga kako mi je majka vec 100 put rekla i odletjeti na Gheu te nastaviti studije umjesto sto ovdje zivim u neljudskim uvjetima u staglju sa pokvarenim filterom zraka i bakcem se sa stokom... ali srce mi to ne dozvoljava. Volim ga... Sve mu oprastam. Cak i to sto me svakog petka vara sa kurvama sa šest sisa iz Nugsmasa kad se zapije sa Guzmanom..."

Iznenada oci joj se rasirise... "Joe, Joe!"

" Sto je gaduro nesposobna? Platit ces svakog tog bivola pa makar otplacivala dug u kupleraju u Nugmasu!"

"Joe, mislim da znam ..."

Velečupavi muškarac zaogrnut u krzno riđoguznog gnua odmahne nervozno rukom, Kontar Astebiol zvan Joe nije bio raspoložen za dodatne napetosti toga dana. Bivoli nisu bili na broju i to je u datom trenutku predstavljalo atak na vitalne funkcije pravne države. Skupljači kostiju, naravno, nisu doznali za lošu vijest, no uzevši u obzir stanje njihovih komunikacijskih sredstva, posebice dotrajali TC-10, nije se ni očekivalo bolje. Na tržištu se u to vrijeme primjerci ženskog goveda dosezali i sume od 10.000.000 dolara.
Zaraliburnijska burza je znala doživjeti kolaps, kada bi ilegalni uzgajivači iz nekadašnje pokrajine Rastafaristan, tijekom 5-7 dana na tržište ne bi izbacili barem 20 srednjestarih ženki. Nedostatak dvaju grla bio je tek uvod u katastrofu koja će zasigurno uslijediti kada se vijest proširi tržištem.

Kontar Astebiol zvan Joe trebao je izlaz iz škakljive situacije, kao i obično kada je njegovo dupe bilo na vjetrometini trebao ga je odmah i trebao ga je očajnički...

Raspoloženje mu nije popravljalo ni to što je znao da je Zarabulijanski pravni sustav predviđao zgodne kazne, većina kojih je bila još iz doba rodovskih zajednica I krvavih stočarsko -osvajačkih hordi, a kako ovdje kao da su sva civilizirana pravila bila postavljena naglavce, što je osoba bila na višem položaju mogla očekivati da će provedba zakona biti ekspeditivnija.
Kao Kontar mogao je očekivati… Joe zgrabi čašu rukama tako drhtavim da mu čaša skoro ispadne pa u jednom gutljaju istrusi Blaster … umakanje genitalija u Borschori otopinu,uz istovremeno lobotomiziranje na glavnom gradskom trgu. Å to bi to učinilo ne samo od njegove muškosti nego I psihe nije se usudio ni pomisliti.

“Bivoli su nestali. Nestali su bivoli. Bivoli su nestali. Å u bi du bi du.”, Kao mantra mu se provlačilo umom. Grgolj Blaster je djelovao, osječao se sneno, ali bistrije.
Kada će se saznati bilo je pitanje sati.
Joe mahne hrđavom jednonogom robotu- kelneru koji odmah škripavo pocupkujući u visokim nezgrapnim skokovima priđe iz svog kuta sa već spremnom prepunom čašom.
Do tada će več imati riješenje u rukavu….

“Joe, mislim da znam…” počne opet Dijana.

Kontar Astebiol zvan Joe gotovo ustade da opet učini nešto nasilno, ali iznenada osjeti se umoran.
“Poslije ljubavi, poslije ćeš mi reči. Tatica mora razmišljati. Vidiš, dušo, tatica mora puno razmišljati večeras “, reče I otpije iz sedme čaše u zadnjih sat vremena.
“Bivoli nestadoše u vihoru, na mah, u paperjastom u oblačku dima, šu bi du bi da.”

:blob:
Post Reply