Natjecaj za 14. SFerinu godisnju zbirku (do 12.12.2007.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Ak se ne varam, 'amsung je poslao prosle god. vise njih pa su mu objavljene u drugim mjestima, tipa Parasek...
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

Izitpajn wrote:Za natječaj ne znam, ali pouzdano znam da nikad nisu objavljene dvije od istog autora. U istoj zbirci, naravno. Iako, ako netko pošalje dvije, vjerujem da ga nitko neće službeno eliminirati, nego će urednici odabrati jednu priču i na njoj će se onda raditi.
to me zanima, imam već jednu napisanu ali bi htio napisati još nešto jer imam ideju koju bi htio razraditi no ne bi htio da tim kršim neka pravila il nešto :) :P
Image
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Slobodno šalji. Nazir je u pravu. Ja sam poslao tri priče za ovogodišnju zbirku. Nema tu ograničenja. Dobro, nemoj poslati deset komada, ali od dvije nikome neće otpasti kosa s glave (ako nisu ćelavi), a imaš i duplo veću šansu da te objave. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Unread post by ratchet »

jedino što onda imam osjećaj da one koje su odbijene ništa ne valjaju naspram one koju objave i nekako mi ih se više ne mili slati na druge natječaje, postanu zaboravljene priče.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ratchet wrote:jedino što onda imam osjećaj da one koje su odbijene ništa ne valjaju naspram one koju objave i nekako mi ih se više ne mili slati na druge natječaje, postanu zaboravljene priče.
Hm... da, i onda prestaneš pisati jer uvijek želiš biti najbolji, objavljen... a to baš nije poticajan način razmišljanja...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ratchet wrote:jedino što onda imam osjećaj da one koje su odbijene ništa ne valjaju naspram one koju objave i nekako mi ih se više ne mili slati na druge natječaje, postanu zaboravljene priče.
i nije uvijek slučaj da neobjavljene priče ne valjaju, već jednostavno katkad nema mjesta za sve
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ire wrote:
ratchet wrote:jedino što onda imam osjećaj da one koje su odbijene ništa ne valjaju naspram one koju objave i nekako mi ih se više ne mili slati na druge natječaje, postanu zaboravljene priče.
i nije uvijek slučaj da neobjavljene priče ne valjaju, već jednostavno katkad nema mjesta za sve
A i za njih se nađe gdjegod mjesta za objavljivanje.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je Dagi tako objavio priču u "Parseku" koja nije prošla na natječaju. A da ju nisam slao na natječaj, ne bi došla ni do njega.
Zamisli da je Rowlingica odustala od trpanja HP-a svim izdavačima do kojih je stigla kad ju je prvi ili drugi odbio? :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

super, već imam jednu gotovu, a prave tek planiram napisati :headbang:
Image
darje
Ewok
Posts: 4
Joined: 23 Sep 2007, 14:06

Unread post by darje »

Ja imam jednu napol gotovu priču i sad sam cover napravil jel mi se neda neko vrijeme pisat pa kak vam to zgleda? I da jel treba slat i cover il? <br>
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tko ti je rekao da šalješ cover i gdje bi ti da se to stavi?
darje
Ewok
Posts: 4
Joined: 23 Sep 2007, 14:06

Unread post by darje »

Pa kajaznam pitam samo. Pa kaj nema u zbirci naslovna od svake priče il neki artwork barem? Nije valda hrpa teksta.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Je, hrpa teksta. To je, znaš, zbirka priča.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

darje wrote:Dobro mr. Admin koji voli pričat mr.-know-it-all-podjebavam-sve tonom. Onda neću stavit cover.
Pročitaš pažljivo uputu u samom natjeačju i šalješ ono što te pitaju da šalješ. Na svaki natječaj, ne samo na ovaj.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Locked