Natjecaj za FFK 2007

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Sram i stid te bilo. Mislim da si pobrkao natječaje. Ovo nije bio natječaj za bLudućnost... :D :D :D

Hm, da, vjerujem da će svatko čitati dio svoje priče, tako je bilo prošle godine... A čuj, uvijek možeš na ključnom mjestu reći "bliiip" :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ili ću pročitati samo dijelove u kojima nema prostačenja. Pa će biti ono - Išli su... kuća sa cvijećem po... napraviti... Nemoj!.... materinu!!! Pucaju. Bit će zanimljivo slušateljima, a tek meni! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
imagiteranka
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jul 2007, 11:40

Unread post by imagiteranka »

Prvi puta mi je priča izabrana za zbirku i nemam pojma što se radi na sličnim manifestacijama. Zna li itko išta pobliže o programu na FFK? :pale:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

imagiteranka wrote:Prvi puta mi je priča izabrana za zbirku i nemam pojma što se radi na sličnim manifestacijama. Zna li itko išta pobliže o programu na FFK? :pale:
Dok ne nadjem vremena za oblikovanje neke "službene" informacije koje će na vlastiti mail dobiti svaki objavljeni autor, evo par naznaka o Festivalu:

Ovo je već 6. Festival fantastične književnosti, a drugi s vlastitom temom, natječajem i knjigom. Predstavljanje knjige i teme (ovaj put je to staroslavenska mitologija, lani su bili vampiri, sljedeće godine bit će divovi), okosnica je programa Festivala. Sve autore objavljene u zbirci pozivamo da sudjeluju u programu Festivala. Tehnički odnosno organizacijski, to znači da objavljene autore i druge izvođače programa o našem trošku smještamo (vjerojatno u Motel Lovac, oni koji znaju mogu objasniti što i gdje je to onima koji ne znaju), i hranimo kroz da dva dana. Putne troškove nažalost nismo u moći pokrivati, odnosno za dolazak se gosti moraju snaći sami.

Festival će izgledati ovako:

u petak, 10, kolovoza okupljat ćemo se u Pazinu, na motelu Lovac, negdje do 17 sati popodne, i zatim zajedno krenuti u Gračišće. Domaćini iz općine Gračišće će nas provesti kroz mjesto, i tamo ćemo podrobnije saznati zašto je baš to mjesto odabrano za domaćina Festivala, kakve ima veze s Perunom, Svantevidom i tom ekipom, i u neko dogovoreno dob, vjerojatno u 19:00 sati počet ćemo s našim programom - predstavljanjem zbirke i autora objavljenih priča. To izgleda kao svojevrsni talk-show, samo s malo više ljudi. Ja s mikrofonom stojim pred publikom i svašta pričam, te pozivam jednog po jednog autora da mi se pridruži za mikrofonom, i onda, ovisno o želji (ili tremi) i o prethodnom dogovoru, autor ili pročita ulomak iz svoje priče, ili samo popričamo o priči, kroz kratak razgovor. I tako deset-petnaest puta, ovisno već o tome koliko autora dođe. Oni koji su lani bili u Kringi sjetit će se da nam je za predstavljanje 15 autora trebalo nešto manje od sat i pol, stvarno je išlo brzo i dinamično.

Zatim nas domaćini nahrane, i nakon večere uživamo u blues-koncertu s naglaskom na usnim harmonikama (a kakve veze Gračišće ima s usnim harmonikama, i to ćete tamo doznati). Nakon koncerta nastavljamo s after-partyjem koliko god nam se bude dalo, u Gračišću ili nakon povratka u Pazin na nekom mjestu u gradu.

Sljedećeg dana, u subotu 11. kolovoza, svi se dobro naspavaju, e da bi oko 13.30 krenuli za Kringu (lanjski domaćin Festivala), na piknik na Grandovoj stanciji, uz manji program kojeg moramo odraditi u zahvalu za domaćinstvo tamošnjim ljudima (znači, tamo će nastupiti 2-3 autora). U Kringi se nauživamo koliko god hoćemo, a u Pazin se moramo vratiti predvečer, jer nam u 20 sati počinje program u Kaštelu (lijepo vrijeme - dvorište, ružno vrijeme - unutrašnjost; lani smo imali ružno vrijeme). Te večeri nastupaju ostali gosti Festivala, predstavljaju se nova SF&F izdanja, upoznajemo nove ljude (očekujemo goste iz Slovenije i BiH) i pred nas se iznose nove knjige, itd. Za Kaštel se dogovara i nekoliko popratnih programa, o svemu tome više u službenoj najavi Festivala. Nakon službenog programa još ćemo nešto tamo pojesti, a zatim opet slijedi after-party, do nekog doba u Kaštelu, a kad budemo morali izaći, onda na nekom drugom mjestu u gradu. Kad se energije potroše, na spavanje u Lovac (a na nesmetanost spavanja utjecat će jesu li te večeri u Lovcu kakvi svatovi, subotom ih znade biti). U nedjelju ujutro slijedi oproštana kava i razlaz.

Dakle, 6. Festival fantastične književnosti, petak-subota, 10.-11. kolovoza 2007., Gračišće-Pazin, radujemo se vašem dolasku!

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A s obzirom da se motel Lovac nalazi iznad pazinske jame, postoji velika mogućnost da će se, poradi utjecaja alkoholnih para te problema s motorikom, manji broj ljudstva vratiti kući nego što je došao u Pazin. :lol:
:uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

imagiteranka wrote:Prvi puta mi je priča izabrana za zbirku i nemam pojma što se radi na sličnim manifestacijama. Zna li itko išta pobliže o programu na FFK? :pale:
Joj, joj, tako je meni bilo prošle godine... :blob: :blob: :blob:
Ali bilo je super. Počevši od ljudi, preko programa, hrane i cuge... :uzdravlje:

Znači, ići će se opet u Kringu? Jupi, "Vampir", kokteli!!! :headbang:

@Samsung: Pa, ja sam prošle godine bila u dotičnom motelu iznad Jame i vratila se živa... A nije baš da nisam imala alkoholnih para u krvi... :D

@Davors: Svi će autori biti smješteni u Lovcu? Pitam jer smo se moj dragi i ja dogovarali s Corwinom i njegovom dragom za hvatanje zajedničkog smještaja... pa da se znamo orijentirati.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Uuuu, konacno nakon dva posjeta Pazinu idem kod elite, u Lovac :D
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Jadan Lovac kad se svi sjurimo tamo i napravimo pijanku do kanso u noć... ili rano ujutro, bolje reći :oops: :uzdravlje:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jebote, kak ću se osjećati važno! :glasses2: Večerao sam u tom Lovcu i izgleda mi jako dobro. Osjećat ćemo se ko pravi pisci, čovječe! :kava:

E, i jedno pitanje, da se nadovežem na niniane: pretpostavljam da će zbog troškova u Lovcu biti smješteni samo autori iz zbirke. Hoće li se moći nadoplatiti za osobe koje dođu s njima ili će one biti u vojarni? Kako je bilo prošle godine? Nisam bio, pa ne znam.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Samo cekam obozavateljice koje ce opsjedati Lovac dok smo mi unutra. Mozda im bacim bokserice s prozora pa da malo gledam cat fight :D Samsung, mogli bi si i kucnut pivom dok to gledamo i uzivamo :uzdravlje:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Naravno! Samo me strah da od silne navale obožavateljica neće popustiti temelji Lovca, pa ćemo otklizati dolje u jamu. :uzdravlje:

Već sam počeo birati najljepše bokserice koje imam. A kad ostanemo bez njih, mogli bismo im bacati čarape npr. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Mislim, dečki, za takve obožavateljice se morate dobro pripremiti i psihički i fizički... :angel:

Dokle god iz Jame ne izroni kakvo čudovište koje se hrani piscima, dobro je...
Goddamit, evo mi ideje za priču! :blob: :blob: :blob:
... characters, personalities, stories and larps...
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

weeeewe ajde de
jedva cekam obzirom da je prosle godine bilo do jaja :blob: :headbang: :ocasion:
sorry zbog gramatike
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Onda, jel zna tko odgovor na ova pitanja?
E, i jedno pitanje, da se nadovežem na niniane: pretpostavljam da će zbog troškova u Lovcu biti smješteni samo autori iz zbirke. Hoće li se moći nadoplatiti za osobe koje dođu s njima ili će one biti u vojarni? Kako je bilo prošle godine? Nisam bio, pa ne znam.
@ niniane
Hoće li Srebrni zmaj opet organizirati prijevoz kao za Istrakon? Kako ti i dečko idete?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply