Natjecaj za kratku pricu Vecernjeg lista 2006.

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Natjecaj za kratku pricu Vecernjeg lista 2006.

Unread post by Nimrod »

Od danas do objave o zaključivanju natječaja traje jednogodi[?]nji, 42. po redu, nagradni natječaj za kratku priču za 2006. godinu.

* Pravo natjecanja imaju svi građani Republike Hrvatske i građani iz inozemstva koji pi[?]u hrvatskim jezikom.

* Natječaj je javan. Autori uz priču trebaju napisati svoje puno ime i prezime, telefon i adresu. Valja također poslati fotografiju i kratke podatke o svom [?]ivotu i radu. Priče pod pseudonimom ne objavljujemo.

* Priča mo[?]e imati najvi[?]e 150 redaka ili 9000 znakova (s prazninama). Sve priče trebaju biti poslane na disketi ili CD-u, uz isprint na papiru, isključivo na adresu Večernjeg lista. Priče mogu biti poslane i e-po[?]tom na adresu kultura@vecernji.net

* Neće se objavljivati ulomci iz većih proznih cjelina ili već objelodanjeni radovi.

* Izabrane se priče u cijelosti objavljuju na on-line izdanju Večernjeg lista, a na stranicama novina, u rubrici kultura, subotom izlazi samo obavijest o tome koja je priča odabrana i uvr[?]tena u konkurenciju. Objavljuje se ime autora, njegova fotografija i naslov priče.

* Priče se ne honoriraju nego ulaze u konkurenciju za tri nagrade od kojih prva iznosi 30.000 kuna. Nagrađene priče bit će po zavr[?]etku ciklusa objavljene u novinama.

* Popis svih priča pristiglih na natječaj moći će se naći na on-line izdanju Večernjeg lista. Usmene ili pismene informacije ne dajemo.

* Priče treba slati na adresu: Večernji list, 10.000 Zagreb, Slavonska avenija 4, s naznakom "Natječaj za kratku priču".
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Unread post by Porto »

Ljudi, vadite pri?e iz ladica i [?]aljite ih na ve?ernjakov natje?aj, prolazi fantastika, o, da...

Evo, na pro[?]lom natje?aju pobjedila je slamnigova pri?a s elementima fantastike 'Kak smo svi postali Dalmatinci', moja pri?a 'Mala zemlja za veliki odmor' u[?]la je u finale, a na ovom natje?aju mi je pro[?]la pri?a 'Moj prijatelj pas.'

:drunken:
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

E ba[?] ne?u slat nikakvu pri?u na taj natje?aj jer traĹže da im se po[?]alje i fotografija.
:D :D :D
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

I mene to najvi[?]e mu?i, bolje pro?em na nevi?eno . :dontknow:

P.S.Nemam rogove :) :) :)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Hmm. ja ?u im poslati samo svoju fotografiju. To je pri?a za sebe... :?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Fotografija ili ne, ja sam zadnje dvije godine slala pri?e i nisu objavljane, pa sam malo demotivirana. ?ini mi se da je to preozbiljan natje?aj za mene :? Ali moĹžda im ipak ne[?]to po[?]aljem.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Klara wrote:Fotografija ili ne, ja sam zadnje dvije godine slala pri?e i nisu objavljane, pa sam malo demotivirana. ?ini mi se da je to preozbiljan natje?aj za mene :? Ali možda im ipak nešto pošaljem.
A pri?e su bile SF? Pitam jer napisah jednu, nakon dugo vremena, al' ono, ?isto sumnjam da bi prošla na takvom natje?aju.

PS

Ire, ona tvoja pri?a, koja je osvojila nagradu na natje?aju KK Karlovac, je li bila SF?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Hrvoje wrote:Ire, ona tvoja pri?a, koja je osvojila nagradu na natje?aju KK Karlovac, je li bila SF?
nije bila baš SF, ali nije bila ni "normalna" :D

ono, tražili su "nešto novo i drugačije" pa sam se vodila po tome.
nešto u stilu hispanoameričkog magijskog realizma, usudila bih se reći (barem je bio cilj :D)
Instant Geek. Just Add Coffee.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Ire wrote:
Hrvoje wrote:Ire, ona tvoja pri?a, koja je osvojila nagradu na natje?aju KK Karlovac, je li bila SF?
nije bila baš SF, ali nije bila ni "normalna" :D

ono, tražili su "nešto novo i druga?ije" pa sam se vodila po tome.
nešto u stilu hispanoameri?kog magijskog realizma, usudila bih se re?i (barem je bio cilj :D)
Takve pri?e izgleda prolaze, ono, na rubu fantastike (Slamnig, Porto...), ali sumnjem da ?e ZF s elementima horora.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa pošalji onda radije u Istru .. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Hrvoje wrote: A pri?e su bile SF?
Nisu bile SF. I ja mislim da bi "?isti" SF imao jaaako malo [?]ansi tamo
Locked