Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Ako uspiješ, odi u Hajlends. Dio koji se meni najviše svidio je cesta u smjeru istok-zapad koja prolazi ispod Sedam sestara, a vodi na otok Skye. Pedesetak kilometara stijena koje se nadvisuju nad tebe, onih škotskih pustopoljina i ničega više. Pa onda fjord oko dvorca Stalker gdje s druge strane, deset kilometara dalje, vidiš brzace kako se spuštaju niz brdo. Pa onda Ben Nevis, gdje smo gledali kako se potok spušta iz oblaka niz padinu od 45 stupnjeva.

Ako ne ideš u Hajlendse, onda ne znam zašto uopće ideš :P
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Ljubomorna sam. Na obojicu. :kava: :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

A zašto se inače ljudi preseravaju nego da drugi ljudi budu ljubomorni na njih? :zubo:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ma to si ti pregledao par brošura pa nam sad tu prodaješ da si bio u Škotskoj. :P (to govori ljubomora i zavist iz mene; ipak sam ja Hrvat)
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Bahod wrote:Steven Erikson: The Bonehunters
Uvjerljivo najjači fantazi danas :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
E. Imam ga doma, al su mi rekli da ga ne čitam dok ne dođe na red. A tek sam pročitao "Gardens of the Moon", koji je dobar, al nije bolji od Martina. Kažu da kasnije postaje bolje... i sad mi je najveći bed dočekat da mi u knjižaru stignu one knjige između "Gardensa" i "Bonehuntersa"
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bahod »

Zoran wrote:E. Imam ga doma, al su mi rekli da ga ne čitam dok ne dođe na red. A tek sam pročitao "Gardens of the Moon", koji je dobar, al nije bolji od Martina. Kažu da kasnije postaje bolje... i sad mi je najveći bed dočekat da mi u knjižaru stignu one knjige između "Gardensa" i "Bonehuntersa"
Da prva je malo zbrčkana jer je zapravo prepravljeni scenarij, a uz to nije ga pisao Stevo sam nego u suradnji s Ian Cameron Esslemontom koji je dobar ali nije Stevo. Tako da stvarno postaje bolje što dalje ideš.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Ursula Le Guin, The Lathe of Heaven. Za buk klab :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

niniane wrote:Ursula Le Guin, The Lathe of Heaven. Za buk klab :D
ditto :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by biljana »

jedina Ursulina koja mi nije legla, ni mrvu :vrag:
dopalo mi ruku danas, odmah progutala : Nura Bazdulj-Hubijar " KAD JE BIO JULI", ( u pretražniku nema ništa takvog, da ne čitam sve...)ehm, dobitnik-ca književne nagrade V.B.Z- Večernji list za najbolji neobjavljeni roman u 2005 -oj.
treba pročitati, nije tako žestoka tamo gdje bi mogla biti ( priča o Srebrenici!), ali je topla, tužna, ljudska
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

knjiga je mrak :P
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

biljana wrote: dopalo mi ruku danas, odmah progutala : Nura Bazdulj-Hubijar " KAD JE BIO JULI", ( u pretražniku nema ništa takvog, da ne čitam sve...)ehm, dobitnik-ca književne nagrade V.B.Z- Večernji list za najbolji neobjavljeni roman u 2005 -oj.
treba pročitati, nije tako žestoka tamo gdje bi mogla biti ( priča o Srebrenici!), ali je topla, tužna, ljudska
I ja sam je pročitala u jednom dahu, zdrmala me pošteno, a sve bez suvišne patetike. Obzirom na temu, mogla je pljuštati na sve strane.
Usjekao mi se nakraju onaj dio o pušenju; pušio - ne pušio, svatko prijeđe točno onoliko korakak koliko mu je suđeno; tako nekako.

Usput da se malo pohvalim što čitam.

Još sam pod dojmom mračnih tajni kulinarskog svijeta A. Bourdaina - "Dosje kuhinja".

"Lice" D. Koontza mi je leglo fino i opuštajuće, kao i sve njegovo što mi je došlo pod ruku.

"Iskaz narodne ljubavi" J. Meeka se čita; zanimljivo, o kastratima u Sibiru, odbjeglom robijašu...

"Zmajev zlatni svitak" me gleda. Ne moram se žuriti vratiti ga, zapravo, pročitala sam par priča, ostalo čeka.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Quicksilver »

[quote="Izitpajn"].... Pa onda fjord oko dvorca Stalker gdje s druge strane, deset kilometara dalje, vidiš brzace kako se spuštaju niz brdo...

:D
tam su snimali završnu scenu (tako nekako..) iz "Monty Python and the Holy Grail"
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Steven Erikson: Deadhouse Gates

Kupio sam različito izdanje jer mi je onaj prošli uvez išao na živce.

Tek sam na početku, neću još ništa govorit. Ali primjetio sam da s Eriksonom moram puno češće koristiti rječnik nego s drugim piscima.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Quicksilver wrote: :D
tam su snimali završnu scenu (tako nekako..) iz "Monty Python and the Holy Grail"
Je, pisalo je :D: Službeno ime bijaše "Castle AAAAARGH!"

I nalazi se koji kilometar dalje od svjetionika koji se isto vidi s vidikovca, a kojeg je svojevremeno "nepoznati vandal obojio u ružičasto" pa su ga morali restaurirati :lol:

Volio bih vidjeti vandala kojemu se dalo cijli fakin svjetionik opiturati u ružičasto :lol:
Post Reply