Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Konačno sam završio Problem tri tijela i sad sam prešao na novu knjigu - "Anna". Postapokalipsa koju je napisao Niccolo Ammaniti, mora biti dobro.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Zoran wrote: 14 Jan 2024, 13:19 Konačno sam završio Problem tri tijela i sad sam prešao na novu knjigu - "Anna". Postapokalipsa koju je napisao Niccolo Ammaniti, mora biti dobro.
I kakav ti je kosooki?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: 15 Jan 2024, 00:33
Zoran wrote: 14 Jan 2024, 13:19 Konačno sam završio Problem tri tijela i sad sam prešao na novu knjigu - "Anna". Postapokalipsa koju je napisao Niccolo Ammaniti, mora biti dobro.
I kakav ti je kosooki?
Sad kad naknadno razmišljam o knjizi, jasno mi je koliko super stvari ima unutra i na koliko je originalan način pristupio prvom kontaktu i pripremama za invaziju. Mislim da daje jako puno materijala za razmišljanje, pogotovo na temu razvoja društva i različitih civilizacija. I super mi je sve što se tiče kulturne revolucije. Međutim, dok sam čitao knjigu nisam toliko puno uživao u svom čitateljskom iskustvu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Hehe, meni su najbolje knjige bile one za koje ne mogu reći da sam ih najlakše čitao, ali kad bih zaklopio, rekao bih "jebote, što je ovo dobro" :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Pročitao sam... Ne znam, 5? 6? knjiga od Ammanitija i ova mi je uvjerljivo najlošija. Što ne znači da je grozna, ali jest meh.
Ali možda je do mene, malo mi je kaotično zadnjih tjedana zbog ušaltavanja u posao pa onda nisam baš čitao na miru kako bi trebalo.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by suaco »

Žvačem Sandersona dalje, polako ali ide: čitam sad Rhythm of War.

Taman ću biti gotova sa svime dok izađe sljedeći nastavak krajem godine... :)
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Bretta, The Painted Man.
Page turner, nije sad neki idealan fantasy (ekipa koja živi u svijetu je previše tupava da bi toliko preživjela svakonoćne napade demona), ali se dobro čita.

Paralelno slušam radio dramu Kosingas po romanu Aleksandra Tešića. Pravoslavni fantasy, i uopće nije loš :lol:
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by corwin »

Pravoslavni fantasy?
sorry zbog gramatike
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, to je ono na ćirilici što se opako rasprodalo u Srbiji, a onda sto primjeraka na latinici nisu uspjeli prodati u Hrvatskoj?
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Yup!

Priča počinje sa time kako car Lazar, kraljević Marko (i njegov Šarac) i monah Gavrilo (i njegovo magare Coka) idu babi vračari po proročanstvo...
Ekšuli, sasvim dobar fantasy :D
Randomness is strong with this one!
Post Reply