Programska toèka: Kviz

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nisam odgovarala na postove jer sam razmišljala o prijedlozima (onim normalnim), pa tako..
dagi wrote:Mogu pomo?i u sastavljanju pitanja...
pomo? je uvijek dobrodošla. pogotovo za pitanja iz hrv. sf-a!
berislav wrote:Ili se moze stvar skombinirati s nekom drustvenom igrom, tako da igraci koji bi gubili bodove moraju odgovarati na pitanja itd.
to bi moglo biti zanimljivo, ali ne i za potencijalne gledatelje.. ali, u svakom slu?aju zgodan prijedlog
dagi wrote:Predlažem prilagoðeni sustav Kviskoteke.
ovi dagijevi prijedlozi mi se za sada najviše svi?aju, pogotov zato što je i meni nešto takvo bilo na umu.. kviz bi se i trebao zvati BO?KOTEKA :iconbiggrin: , a i macan je pristao crtati bo?kove (bo?ke? :scratch: ) za potrebe kviza, samo je rekao da ga još podsjetim da je na to pristao..

a u slu?aju da za kviz bude više kandidata od predloženih 4 (?emu se nadam :angel: ), pred-kviz bi mogli osmisliti u ovom stilu:
indigo wrote:20 prijavljenih (il' 10 il' 100 whatever) pitanja upola manje....
Prvo pitanje, onaj tko da toèan odgovor kvalificirao se i ne odgovora više do drugog kruga...
Reda se tako deset pitanja i od 20 natjecatelja ostaje ih pola...
Kreæe drugi krug sa upola manje pretendenata na pobjednièko postolje 10 ali i upola manje pitanja 5...
I tako redom do posljednja dva natjecatelja koji bi se mogli naganjat tko æe prije do tri toèna odgovora il' nešto slièno tek toliko da se igra na karuju malo zapapri...
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:pomo? je uvijek dobrodo[?]la. pogotovo za pitanja iz hrv. sf-a!
Stojim na raspolaganju. Za hrvatski SF sam se ba[?] i mislio ponuditi!
ire wrote:ovi dagijevi prijedlozi mi se za sada najvi[?]e svi?aju, pogotov zato [?]to je i meni ne[?]to takvo bilo na umu.. kviz bi se i trebao zvati BO?KOTEKA
Hvala. BO?KOTEKA je super! :iconbiggrin:
ire wrote:a u slu?aju da za kviz bude vi[?]e kandidata od predloĹženih 4 (?emu se nadam), pred-kviz bi mogli osmisliti u ovom stilu (...)
Ako je po 4, moĹže se uprili?iti vi[?]e krugova, pa finale!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, kviz je odrĹžan i moĹže se ?ak smatrati uspjelim. Slijedi saĹžetak.


0. Na desku su stajali prijavni listi?i s 10 pitanja o SF-u, kao i upitom o imenu te broju mobitela. Tko je najbolje rije[?]io, bio bi pozvan mobitelom neka se prijavi na desk radi daljnjih uputa. To?no ?etiri kandidata rije[?]ila su listi?e posve to?no (10/10). Jedan je morao odustati zbog obveza, pozvan je (jedini!) kandidat s 9 to?nih odgovora. Time je sastavljena ekipa natjecatelja.

1. Igre su bile sljede?e:
1.1. A-B-C-D pitalice
1.2. asocijacije
1.3. DA-NE pitalice
1.4. otvorena pitanja

2. Nau?ene lekcije.
2.1. Asocijacije su bile prelagane - [?]to se moĹžda ti?e i visokog kalibra natjecatelja.
2.2. Zamijeniti redoslijed otvorenih pitanja i DA-NE pitalica. Budu?i potonje donose negativne bodove, staviti ih kao posljednju igru. Argument a contrario: negativni bodovi nisu bitno promijenili redoslijed plasiranih, pa je svejedno. Za raspraviti.

3. Nagrade bile lijepe i vrijedne.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

To?no ?etiri kandidata riješila su listi?e posve to?no (10/10). Jedan je morao odustati zbog obveza, pozvan je (jedini!) kandidat s 9 to?nih odgovora.
da, bilo je onih koji su se bunili oko natjecatelja. svi oni koji misle da je bilo nekakvih makinacija, slobodno mogu dobit listi?e na uvid.
Zamijeniti redoslijed otvorenih pitanja i DA-NE pitalica
ne slažem se. ne treba niš mijenjat

sve što treba je postrožit pitanja i to je to
Nagrade bile lijepe i vrijedne.
definitivno! još jednom jedno veliko hvala na nagradama! :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:
Zamijeniti redoslijed otvorenih pitanja i DA-NE pitalica
ne slaĹžem se. ne treba ni[?] mijenjat

sve [?]to treba je postroĹžit pitanja i to je to
Okej. Meni ne ?ini razliku.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Trebalo bi promijeniti sustav bodovanja ili ubaciti puno više pitanja u zadnji blok. Asocijacije donose previše bodova, ukoliko se ne ubace mnogo teža pitanja.

Zadnji blok pitanja bi trebao odlu?ivati, a osim u slu?aju da u asocijacijama dva natjecatelja budu vrlo izjedna?ena, to je nemogu?e. Ako netko u asocijacijama napravi toliku prednost (kao npr. Zoran ove godine) nitko ga ne može sti?i.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Kris wrote:Trebalo bi promijeniti sustav bodovanja ili ubaciti puno vi[?]e pitanja u zadnji blok. Asocijacije donose previ[?]e bodova, ukoliko se ne ubace mnogo teĹža pitanja.

Zadnji blok pitanja bi trebao odlu?ivati, a osim u slu?aju da u asocijacijama dva natjecatelja budu vrlo izjedna?ena, to je nemogu?e. Ako netko u asocijacijama napravi toliku prednost (kao npr. Zoran ove godine) nitko ga ne moĹže sti?i.
Hvala na sugestiji. Bit ?e razmotreno.
Post Reply