FUTURA - obavjesti o izlasku novog broja, komentari prica

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Futura 123

Unread post by Dagi »

"Futura" br. 123 je na kioscima.

Vjerojatno je to suforuma[?]ima poznato, no svejedno biljeĹžim tu pojavu.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Futura 123

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote:"Futura" br. 123 je na kioscima.

Vjerojatno je to suforuma[?]ima poznato, no svejedno biljeĹžim tu pojavu.
ZasluĹžila je da se zabiljeĹži. To da poslije sto godina kroni?ari ne bi imali muka. :) Ko ja sad kad mogu samo naga?ati kad su neki brojevi ALEFA izlazili (a ALEF je jedno vrijeme izlazio kao sad FUTURA).
A. Ziljak
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Bolje da i tako izlazi nego da uop?e ne izlazi. BTW, dobar je ovo broj, vrlo prkladan za kraj godine.

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dagon wrote:Bolje da i tako izlazi nego da uop?e ne izlazi..
Mmmda. No, slaŞem se sa Žiljakom. U svakom slu?aju, kroni?ari to moraju zabiljeŞiti.
Dagon wrote:BTW, dobar je ovo broj, vrlo prkladan za kraj godine.
Istina. Osobito pri?a Connie Willis.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Da, i meni je ta pri?a najvi[?]e svidjela. :)

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

:)
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Willisica rula, jednom kad počne[?], nemre[?] prestat čitat.
A. Ziljak
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Kad ve? hvalimo pri?u Connie Willis... LINK.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Premda je Futura drasti?no pobolj[?]ala kvalitetu pri?a otkad ju je preuzela Milena (ja sam Horakovih desetak brojeva ?ak i nekako propustio kupiti :? ), meni grozno smeta neorganiziranost (za boljitak budu?ih kroni?ara :; ). Prvo, ako Futura ve? ne izlazi redovito (svaki mjesec?), nek onda napi[?]u da "izlazi dvomjese?no" (ili "tromjese?no", koliko rje?e sad ve? ide). Drugo, brojevi se uop?e ne datiraju, tako da je ovo tek drugi broj datiran u 2004. otkad je Milena preuzela (raniji su bili 2003, premda je i SFeraKon 2004 bio debelo pro[?]ao). Tre?e, znam samo koji je broj, i (kako rekoh, otprilike) godinu: ali koji broj, za kad? Neko? je lijepo pisalo ime mjeseca ili ne[?]to.
Kad ve? ide kako ide (ne vjerujem da je to zbog prodaje: konsolidacija trĹži[?]ta i odmak od rata vidimo itekako gode stripovima, a meni se ?ini da bi i Futuri moglo dobro krenuti: ima je na svakom kiosku, novi broj se uo?ava sa sto metara [?]irom Zagreba, a prvi put vi?am i cure od 18-tak godina s novim brojem u ruci u autobusu - skoro sam se onesvijestio kad sam to vidio :headbang: )
dakle kad ve? ide kako ide, neka lijepo napi[?]u da izlazi dvomjese?no (ili tromjese?no, ali ja bih onda ipak 25 stranica vi[?]e), i nek onda lijepo pi[?]e "prvi broj za 2005" ili tako ne[?]to, da se zna, ili 1/6, 2/6 ta 2005. (ako je dvomjese?nik). ili ime godi[?]njeg doba ako je tromjese?nik ili ve? ne[?]to.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Da, to bi imalo smisla.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

He, kad smo kod Willisice, ima JOĹ .
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tomislav Šaki? wrote:Prvo, ako Futura ve? ne izlazi redovito (svaki mjesec?), nek onda napišu da "izlazi dvomjese?no" (ili "tromjese?no", koliko rje?e sad ve? ide).
Mislim da je fora u tome da za mjese?nik distributer uzima manji rabat nego za dvomjese?nik ili tromjese?nik.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

prvi put vi?am i cure od 18-tak godina s novim brojem u ruci u autobusu - skoro sam se onesvijestio kad sam to vidio
cure obi?no skrivaju da ?itaju SF :;

ja sam jednom, kad sam imala 18-19, ?itala futuru na stepenicama filozofskog fakulteta i onda mi je prišao neki ?udan lik koji mi je po?eo filozofirati kako su u futuri pri?e o vanzemaljcima i da dobre male curice ne bi trebale u rukama držati takvo štivo. da on voli SF i tako to, al da to ipak nije za dobre male curice.. a ja ga blijedo gledam..

i zato cure obi?no skrivaju da ?itaju SF.. prika?e se razni frikovi :shock:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:ja sam jednom, kad sam imala 18-19, ?itala futuru na stepenicama filozofskog fakulteta i onda mi je pri[?]ao neki ?udan lik koji mi je po?eo filozofirati kako su u futuri pri?e o vanzemaljcima i da dobre male curice ne bi trebale u rukama drĹžati takvo [?]tivo. da on voli SF i tako to, al da to ipak nije za dobre male curice.. a ja ga blijedo gledam..
Jadnik... Nije ni znao da se namjerio na sufraĹžetkinju...
ire wrote:i zato cure obi?no skrivaju da ?itaju SF.. prika?e se razni frikovi
Da, osobito na konvencijama SF-a!
Post Reply