Worldcon 2005

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
fnord
Ewok
Posts: 8
Joined: 08 Sep 2004, 12:43
Location: Na brdu

Worldcon 2005

Unread post by fnord »

Ovak, skupilo se par ljudi (2-3) koji bi se htjeli uputiti put Glasgowa i pogledat ?udo nevi?eno zvano WorldCon.
Pošto se prije neke koli?ine godina skupilo društvo koje je zbog plemenitih nakana uspjelo sebi izorganizirati jeftiniji prijevoz, da li sada ima interesenata, pa da opet (ovaj put iz manje plemenitih nakana) organiziramo prijevoz. Naime, trenutne cijene vlaka Zg->Glasgow i natrag se mjere u tisu?ama kuni?a :x
Što se ti?e trenutne najjeftinije varijante (preko Praga vjerovali ili ne), ona se kre?e oko 1000 kuni?a. :x
E, sada bi trebalo se izjasniti koliko nas ima i tako to, tako da eventualno iznajmimo bus i sli?ne stvarce.
Što se ti?e same logistike, sve vam je na http://www.interaction.worldcon.org.uk/
a i postoji agent za Hrvatsku imenom V.J.K. kod kojeg se navodno može kupiti membership :)
Eto ljudi i ostali koji ?itaju ovaj forum, javite se
Be kind to other people...
...they outnumber you 6 billion-to-1.
Principia Discordia
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Re: Worldcon 2005

Unread post by BerislavLopac »

fnord wrote:Naime, trenutne cijene vlaka Zg->Glasgow i natrag se mjere u tisu?ama kuni?a :x
Što se ti?e trenutne najjeftinije varijante (preko Praga vjerovali ili ne), ona se kre?e oko 1000 kuni?a. :x
Jel' to po osobi? Onda je bolje letjeti: Ryanair trenutacno ima u ponudi London-Glasgow za 0,5 eura po osobi. Ne znam kako ce biti za godinu dana, ali sumnjam da ce biti puno skuplje. Kome se da i stigne (nisam!) neka baci pogled na http://www.ryanair.com i http://www.easyjet.com i proba izracunati ako je moguce. Trebamo se samo potrpati u aute i zaletiti do Trsta ili Klagenfurta, a dalje letimo.
ban

Re: Worldcon 2005

Unread post by ban »

fnord wrote:a i postoji agent za Hrvatsku imenom V.J.K. kod kojeg se navodno moĹže kupiti membership :)
Post doticnog VJK-a sa hr.rec.sf u kojem se govori o kotizaciji za Worldcon 05 posebno je istaknut na pocetnoj stranici nosf-a. Tekst je dostupan ovdje
User avatar
yngvarr
Hani
Posts: 53
Joined: 15 Oct 2003, 09:01
Location: Osijek

Re: Worldcon 2005

Unread post by yngvarr »

fnord wrote:Ovak, skupilo se par ljudi (2-3) koji bi se htjeli uputiti put Glasgowa i pogledat ?udo nevi?eno zvano WorldCon.
Pošto se prije neke koli?ine godina skupilo društvo koje je zbog plemenitih nakana uspjelo sebi izorganizirati jeftiniji prijevoz, da li sada ima interesenata, pa da opet (ovaj put iz manje plemenitih nakana) organiziramo prijevoz.
Eto ljudi i ostali koji ?itaju ovaj forum, javite se
Evo još dvoje. Za sada je prijavljen supporting i čim prođe uplata ide upgrade na attending, pa rezervacija hotela i skupljanje novaca da se to sve plati. :shock:
Bacio sam kratki pogled na Ryanair, ali oni još nemaju definirane letove za to razdoblje (ako se dobro sjećam mislim da ide samo do veljače iduće godine), a EasyJet do ožujka pa će za točne cijene trebati pričekati.

Preliminarna računica za RyanAir za dvije odrasle osobe na relaciji Klagenfurt-London Stansted (STN) s povratkom iznosi oko ?120, što se čini jeftinije (no to je samo dio puta), ali je svakako udobnije (ukoliko netko ne otme avion i zakuca ga u <upiši lokaciju po izboru>).
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother, and my sisters, and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people, back to the beginning!
Lo, they do call to me.
They bid me take my place among them, in the halls of Valhalla!
Where the brave may live
Forever!
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Re: Worldcon 2005

Unread post by BerislavLopac »

yngvarr wrote:Preliminarna ra?unica za RyanAir za dvije odrasle osobe na relaciji Klagenfurt-London Stansted (STN) s povratkom iznosi oko ?120, što se ?ini jeftinije (no to je samo dio puta)
Po meni bi trebalo odmah planirati i London-Glasgow s Ryanairom, u nekim slucajevima im karte idu i do 0,5 eura po osobi.

BTW, kako zavrsi Worldcon u Birminghamu pocinje Tolkien konvencija, na kojoj se slavi 50 godina od izlaska "Gospodara prstenova". Cak mi je palo na pamet da uzmem godisnji u to vrijeme, pa odvalimo turneju Glasgow-Edinburgh-Birmingham-London, cca 2 tjedna u komadu.

Berislav
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

A sta je s ovom novom u Hr Germania wings sta ide zagreb -frankfurt pa dalje?
Kako sam ?uo i oni su poprili?no jeftini...samo nema letova previ[?]e
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dren wrote:A sta je s ovom novom u Hr Germania wings sta ide zagreb -frankfurt pa dalje?
Kako sam ?uo i oni su poprili?no jeftini...samo nema letova previše
Svi su oni jako jeftini -- sad ima cijela horda tih firmi s jeftinim letovima. Ryanair je bio prvi, i srezali su troskove do daske (nema pica i hrane, sve jedna klasa, stjuardese nemaju uniforme i dubliraju kao cistacice, iskljucivo manji aerodromi itd).

Berislav
User avatar
fnord
Ewok
Posts: 8
Joined: 08 Sep 2004, 12:43
Location: Na brdu

Prijevoz

Unread post by fnord »

Ovak, što se ti?e prijevoza avionom, postoji objektivni zez. Naime, svi ovo full jeftini prijevoznici dozvoljavaju prtljage samo ono što možes staviti pod sic. ?ak i redovna linija koja do?e oko 2 somi?a ima ograni?enje na 20kg stvari. Slažem se da je to puno, ali sam uspio u ne baš produktivnom posjetu Italiji nakrcati toliko papira, knjiga i sl. bez nekog truda. Da ne naglašavam da planiram opsežan posjet izdava?ima :iconbiggrin:
Možda niš ne kupim, ali paket knjiga (10kg) iz Italije u ZG bi me koštao (da sam ga poslao tim putem, a nisam prešverao u avionu pod ru?nu prtljagu koja je do 6kg) oko 100 jura. Pa se to zbroji sa jeftinom kartom do neslu?enih razmjera.
Knjige su dozlaboga teške (što znaju svi koji su nekog selili :( ), a ja ne bih htio sebe u startu onemogu?iti da kupim 10 knjiga koje ovdje ne mogu kupiti jer preskupo/nema/whatever.
Uop?e ne želim naglašavati da LM info je ažuran u naru?ivanju knjiga za RPG ko i moj pokojni djed. A sve su letter format i kilu i pol...
Be kind to other people...
...they outnumber you 6 billion-to-1.
Principia Discordia
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

Dren wrote:A sta je s ovom novom u Hr Germania wings sta ide zagreb -frankfurt pa dalje?
Kako sam ?uo i oni su poprili?no jeftini...samo nema letova previše

Problem s Germanwingsom je da svoj hub (sredisnju zracnu luku) ima u Kölnu, pa ako zelis do londona, prvo moras u Köln, sto s presjedanjem jos i za Glasgow moze biti dulje nego vlakom via prag.


btw, easyJet je uveo letove Ljubljana-Stansted, i cini mi se da se povratna moze dobiti za manje od 120 eura. Stvar je u tome da cijena iste linije i kod ryanaira i easyJeta, ovisno o danu tjedna i vremenu polaska moze varirati jako puno, i vise od 100 posto. Pa zato karte treba kupovati cim taj termin postane dostupan jer su onda i najjeftinije, a cijenu provjeravati u sto vise kombinacija polaska i povratka.
ja sam jednom uspjela dobiti povratu Ljubljana-Barcelona via London za 67 eura!!! :shock:
Na put doduse nikad nisam otisla :?

Pogledala sam - ako se sad, na primjer, kupuju karte za ožujak 2005. povratna Ljubljana-London je manje od 450 kuna sa svim taksama.

BerislavLopac wrote:Ryanair trenutacno ima u ponudi London-Glasgow za 0,5 eura po osobi
plus takse :iconbiggrin:
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Re: Prijevoz

Unread post by Dren »

fnord wrote: Knjige su dozlaboga te[?]ke ([?]to znaju svi koji su nekog selili :( ), a ja ne bih htio sebe u startu onemogu?iti da kupim 10 knjiga koje ovdje ne mogu kupiti jer preskupo/nema/whatever.
Uop?e ne Ĺželim nagla[?]avati da LM info je aĹžuran u naru?ivanju knjiga za RPG ko i moj pokojni djed. A sve su letter format i kilu i pol...
O da. Ooooo da:)
?uj, sumnjam da ?e upalit, ali ja sam u profila naru?io jednu knjigu i dva dana poslije su mi javili na mob da stiĹže kroz tri tjedna i da ?e mi se javiti kad do?e. Jo[?] kaĹžu nema obveze kupovanja. Stvarno super. Jedino je problem [?]to oni vjerojatno nemaju ugovor sa izdava?em koji tebi treba...
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
ban

Re: Prijevoz

Unread post by ban »

fnord wrote:Ovak, [?]to se ti?e prijevoza avionom, postoji objektivni zez. Naime, svi ovo full jeftini prijevoznici dozvoljavaju prtljage samo ono [?]to moĹžes staviti pod sic.
Pa ti idi Lufhansom i stvar rijesena ;)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Ok, ja uplatio membership, ima sad ve? više od mjesec dana kod VJK-a. :headbang:

Smještaj još nisam sredio, iako trenutno planiram odsjest u hostelu. Sve što mi treba je krevet. :angel:

A što se prijevoza ti?e ... :scratch:
User avatar
fnord
Ewok
Posts: 8
Joined: 08 Sep 2004, 12:43
Location: Na brdu

Unread post by fnord »

Eto jedna dobra vijest...
Treba provrsljati po ovim kojekakvim Germanwingsima i njima slicnim. Naime, popravili su se sto se tice prtljage.
Recimo, povratna karta Ljubljana-London u ozujku (nije bilo niceg kasnijeg kad sam gledao) kosta 500kn kod Easyjeta (mislim sa svim pristojbama kojekakvih aerodroma), tako da je prijevoz postao human.
Jednu jos stvar ne smijete zaboraviti, a to je 430kn (po sadasnjoj tarifi) za vizu za Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske, sto sam ja zaboravio :x i da nisam letio Croatia Airlinesom i da nisu reklamirali neku turisticku agenciju koja ima aranzmane za London, ne bih se sjetio te sitnice. I jos jedan detalj, tamo je napon gradske mreze 110V, za sve one koji misle nositi morbitele, laptope, brijace i depilacijske (da se cure koje ovo citaju ne osjete zapostavljene) aparate, te ine elektricno-pogonjene sitnice.
Be kind to other people...
...they outnumber you 6 billion-to-1.
Principia Discordia
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

fnord wrote:Eto jedna dobra vijest...
I, na kraju, je li netko bio, bi li netko nešto ispri?ao?

Davor
*Istria is a state of mind*
Post Reply