Automatski mailer na forumu

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
ban

Automatski mailer na forumu

Unread post by ban »

Pisem ovo zato sto neke poruke koje na vase mailove (one koje ste unijeli prilikom upisa na forum) salje automatski mailer, ne stizu na svoje adrese.
Automatski mailer salje nekoliko vrsta poruka: obavijest o novoj PM, obavijest o odgovoru na vas post..., a sve opcije u vezi s time mozete kontrolirati u vasem Profilu/Control Panelu.
Mailer radi ispravno, tj. svima koji su ostavili ukljucene opcije 'Uvijek me obavijesti o odgovorima' i 'Obavijesti me kada dobijem privatnu poruku' normalno salje poruke za sto postoje i logovi na serveru, da sad ne davim. Ipak neke poruke ne stizu. Zasto? Ima nekoliko razloga:

1) Prilikom upisa na forum niste upisali valjanu e-mail adresu.
2) Provider koji hosta vas mail account iz nekog razloga stavio je poruke koje idu sa outgoing servra koji koristi forum na black listu i odbija ih primiti. Ne pitajte me zasto.
4) Provider koji hosta vas mail account iz nekog razloga stavio je poruke koje idu sa outgoing servra koji koristi forum na black listu i primi ih ali ih markira kao spam pa vam odu u bulk ili spam folder ili vec negdje.
4) Provider koji hosta vas mail account ima nekih problema ili nacelno (ima downtime servera ili slicno) ili s vasim accountom (prepun inbox...)

Osjecao sam potrebu da vas o ovome obavijestim. Zahvaljujem na paznji.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Hvala na obavjesti, ali meni sve uredno stiĹže. :)

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

mene nekoliko puta nije obavjestio o novoj PM ali inače je sve u redu
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

U obavijesti sam upravo i napisao da mailer radi no da serveri preko kojih korisnici primaju postu zbog razlicitih razloga odbijaju mailove koje salje automatski mailer foruma.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

zar neki put odbiju a neki put ne? :scratch: ali nema veze
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

Radi se o tome da nekad (cesto) razliciti hostovi interpretiraju mail koji dolazi sa servera na kojem se nalazi nosf.net kao spam. Neki su cak i blacklistali IP. Vjerojatno to nije bez razloga jer vjerojatno zbog nosf-ovi susjedi komercijalno rade sa nezeljenim mailom na sto sami admini servera mozda koji put zbog niskih placa ili nekog drugog razloga i zazmire.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

moj server naĹžalost ni spam ne interpretira kao spam.

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply